Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Férjemmel eldöntöttük, hogy...

Férjemmel eldöntöttük, hogy jöhet a baba. Érdemes előtte orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Babavállalás előtt érdemes orvoshoz menni? Vagy nem mondd semmit, amíg legalább egy éve nem próbálkozik az ember?
2017. ápr. 1. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Érdemes. Föleg genetikushoz!
2017. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Én akkor mennék, ha valami örökletes dolog van valamelyik családban; vagy ha 35 feletti az anya.
2017. ápr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincsen semmi örökletes dolog egyikünknél sem hálistennek.
2017. ápr. 1. 21:37
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Én amikor eldöntöttük, elmentem megcsináltatni a rákszűrést. (Amúgy is járok rendszeresen, de akkor éppen letelt az egy év és nyugodtabban vágtunk bele.)
2017. ápr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Rakszures ajanlatos, illetve ezzel egyutt nyilvan egy altalanos nogyogyaszati vizsgalat. Nincs-e cisztad, stb.
2017. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha rendszeresen jársz dokihoz, 1 éven belül voltál rákszűrésen és nincs panaszod, akkor nem feltétlenül kell menni. Ha jön a baba, úgyis vesznek kenetet.

De ha már régen voltál, akkor érdemes.

Annyit szoktak ajánlani, hogy szedj terhesvitamint (tök mindegy, amelyik szimpi), de legalább folsavat.

2017. ápr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem árt elmenni, de sok értelme nincs TB rendelésre. Nekem panaszom volt és rám se bagóztak. Grimaszolva megcsinálták a rák szűrést, utána haza küldtek. Mivel a panaszok nem csökkentek, a következő lépés a magán rendelés lesz. Jó lenne ha nem kéne még fél évet várnom, hogy méltóztassanak szólni hozzám.
2017. ápr. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

35 folott miert kelle inkabb menni? Ma mar egy 35 eves kismamat pont ugyanugy kezelnek mint egy fiatalabbat, senki nem tesz kulonbseget!

37 folott van mar a korhatar, amikor az orvosok egyeb magzati genetikai vizsgalatot is javasolnak...

Ralszurest is megcsinaljak terhesseg alatt.

Fiatal egeszseges noknel, akik rendszeresen jarnak szurovozsgalatokra nem latom ertelmet az extra koroknek. Lesz eleg orvoshoz szaladgalas az 1. trimeszterben!

Ha estleg vmi kronikus betegseg, allando gyogyszer szedes van, akkor javasolt konzultalni elobb a kezeloorvossal!

Vagy termeszetesen akkor ha mar egy ideje probalkoztok, es nem jon ossze a baba, de itt ugy latom hogy a probalkozas csak most kezdodik.

2017. ápr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Érdemes menni egy általános kivizsgálásra. Én elmentem, és jól tettem, kiderült akkora cisztám van,hogy műteni kell, ha megfogant volna a baba, nem biztos, hogy ki tudtam volna hordani. Pedig nem voltak tüneteim. Ne sajnáld rá az időt. Jobb, ha magánrendelésre mész, kórházi szakrendelésen nem csinálnak mindig ultrahangot, csak rákszűrést.
2017. ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!