Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor szóljak a babáról, ha...

Mikor szóljak a babáról, ha nincs meg a 365 napom?

Figyelt kérdés

Eladoként dolgozok a faluban, babat tervezunk de biztosan nem lesz meg a 365 napom mivel 2 hete kezdtem az új helyen. És agyalunk párommal , hogy mi lesz mikor szoljak. Elég sokat kell cipekedni és nehezet pakolni, emelni. 8 hónapja probálkozunk szval lassan már jönni fog mert(elvileg) minden rendben nálunk..legalábbis én pozitívan állok hozzá!!:-) sperma vizsgalat , hormonsor es peteeres kovetes volt ezek rendben egyenlore mast nem néz a dokim. Azert kertuk ezeket mert voltak regen gondjaim nekemis es páromnak meg most volt heresérvje (ősszel)

Szóval mikor szóljak? Szeretnék időben h könnyítsenek, kirugni nemfognak ezt tudom mert egy baratomé a bolt, szeretnek dolgozni majd amig lehet, de nem szeretnem h 12 het elott az egesz falu tudja


2017. ápr. 11. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Előtte dolgoztál? Mennyi idő telt el a két munkahely között?
2017. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most nem a gyed meg ilyenek miatt irtam ki a kerdest.. hanem h mikor szóljak vagy h könnyitve meddig dolgozhatok terhesen, vagy egybol keresnek-e ilyenkor mast helyettem. Elotte egyszerusitett bejelentessel dolgoztam a tbt magam utan fizettem!!:)
2017. ápr. 11. 18:50
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Először is várd meg, hogy terhes legyél. Utána ha nem akarsz várni a 12. Hétig, akkor szólj, amikor már orvos megállapította és kiskönyved is van. Táppénzen úgy tudom annyit lehetel, amennyit előtte dolgoztál. Szóval ha gyorsan teherbe esel, lehet, hogy a hátralévő időre semmi ellatást nem fogsz kapni.
2017. ápr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Marmint milyen ellátást nem fogok kapni?
2017. ápr. 11. 19:17
 5/9 A kérdező kommentje:
Táppénzre nem fogok elmenni. Nem cseszek ki a fonokommel, hagyom h felvegyen mást akkor! Es fizetem majd tovabb magam utan a 7000Ftot havonta :) most ez a fonok fizeti a tbt de elotte nem volt sajnos es nekem kellett.
2017. ápr. 11. 19:18
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Táppénzre gondoltam. Értem, hogy nem akarsz kitolni a főnököddel, de nektek is élni kell valamiből. Ha ne adj' Isten bármi egészségügyi probléma adódik, akkor amíg táppénzen vagy legalább van jövedelmed, de ha felmondol, magaddal tolsz ki. Egyébként se biztos, hogy azonnal sikerül. Csak egy fél évet kellene várnotok, és mire ott tartol, meg lesz az egy év.
2017. ápr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Azt még hozzátenném, h ha fél év múlva esnél teherbe, a 6. hónapra meg lenne az egy éved. Azt is figyelembe kell venni, h akármennyire is dolgoznál szinte végig, a 7. hónaptól a terhesség már tényleg terhes állapot. Belassulsz, fáradékonyabb leszek, itt is fáj, meg ott is..stb. Én úgy terveztem, h a 36. hétig dolgozok, de csak a 34. hétig bírtam, pedig könnyű irodai munkám volt. Mégsem bírtam már bejárni és ott lenni egész nap.
2017. ápr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 babyboom567 ***** válasza:
66%

Ha ennyire jóban vagy a főnököddel,akkor beszélj vele,hogy tervezitek a babát.Szerintem a könnyített munka a kiszúrás,nem a táppénz.

Mondjuk tudom nehéz, de én is várnék a helyedben 4-6 hónapot,aztán terhesen is dolgozhatsz még,aztán pár hét táppénz,és jogosult lennél mindenre.

Én is sokáig dolgoztam, pedig takarítónő vagyok,másfél hónapot voltam táppénzen a végén.

2017. ápr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

Senkit nem lehet kirugni ha terhes! Foleg, ha ezt a munkaltato tudomasara hozta. Kezdjuk itt.

De meg akkor sem, ha nem mondta el, vagy a kirugas napjan a kismama nem is tudott a terhessegrol, de az orvos megallapitja, hogy a felmondaskor mar terhes volt. Ilyenkor vissza kell venni allomanyba.

A munkaltato koteles a kismama allapotanak megfelelo munkakornyezetet biztositani, jelen esetben pakolas cipekedes stb mentes munkat adni. Ha nem tud ilyet adni, akkor felment a munka alol, de a fizetesed ugyanugy jar.

A konnyitett munka, vagy felajanlott pozicio nem jarhat kevesebb fizetessel, nem kell ilyen papirt sem alairni, ha az orrod ele toljak.

Szoval kismamakent vedve vagy a kirugas stb ellen.

Szerintem nyugodtan mond el a fonokodnek, hogy mi a szitu, de csak akkor ha mar biztos a terhesseg. Addig meg dolgozz es gyujts penzt (azert egy kisbaba erkezese eleg komoly anyagi kiadas), mert majd jol fog ez jonni tappenz csed, gyed eseten is, ha teljesited a felteteleket.

2017. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!