Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pár napja állapította meg a...

Pár napja állapította meg a nőgyógyász, hogy babát várok, és ezzel egy időben jelentkeztem egy céghez dolgozni. Most mi lesz így velem? Felvesznek terhesen is? Elmondjam mielőtt felvenne?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon kellene a munka, mert az elmúlt 4 hónapban nem dolgoztam, és így tb-m sincs jelenleg. Jelentkeztem egy céghez, ahova fel szeretne venni a főnök. Voltam üzemorvosnál, aki elküldött szemészetre, mert kellett szemüveget íratnom ahhoz hogy alkalmas legyek. Nos ez megtörtént. Viszont! Elmentem nőgyógyászhoz is, mert késett a menzeszem, fájt a mellem, émelyegtem... és megállapították, hogy babát várok. A vizsgálaton emlékeztettek, hogy nincs tb-m. Ezt utána a szemészeten is mondták. Nos, kétségbe vagyok esve, mert kellene az állás a tb és a baba miatt nagyon, de félek ha megtudja a leendő főnököm, fel sem vesz így. Ha megtudja a leendő munkaadóm, hogy babát várok, talán fel sem vesz, így nem lesz sem pénzem, sem tb-m, és nem tudom, hogy tb nélkül hogy vehetek részt a terhesgondozásokon, és a kötelező vizsgálatokon? Albérletben lakunk, egy fizetésből élünk, és félek, hogy így nem lehet munkám terhesen. Mit tudnék tenni? Kérem, valaki segítsen mit tehetnék ilyen esetben? Ha valaki járt már ugyanígy kérem írja le ő mit tett?

2017. ápr. 22. 14:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
3%
Ne mondd el! Ha elmondod, esélyed sem lesz! A próbaidő végéig ki kellene húznod, akkor már nem rúghatnak ki miatta.
2017. ápr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
73%

Azért ez nagyon durva...

Nekem nem lenne pofám úgy kezdeni egy munkahelyen, hogy tudom, hogy terhes vagyok.

Úgy fizesse a cég a táppénzemet, járulékaimat, hogy alig dolgoztam pár napot??? Elképesztő

2017. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
65%
Ha bejelentkezel a munkaügyi központba, hogy munkanelkuli vagy, akkor az állam fizeti helyetted a TB-t. Szoval lesz TB-d. Persze kikozvetithetnek kozmunkara/szerintuk neked megfelelo munkara. Errol kuldenek papirt, ha van munka.
2017. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
64%
Én 6 hetes terhes voltam amikor jelentkeztem egy céghez.Már akkor szóltam, hogy babát várok amikor mentem jelentkezni.Korrekt akartam lenni.Nem is volt vele problémájuk,gratuláltak is és felvettek. Viszont amikor már vizsgálatokra is kellett mennem na az már nem tetszett nekik.A próbaidőm lejárta előtt 2 nappal rúgtak ki, köpni nyelni nem tudtam, de hát jogilag megtehetik.Nem bánom, hogy szóltam mert legalább az én lelkiismeretem tiszta. Jelentkeztem utána egy másik céghez, ott is szóltam előre, de hát akkor azért már látszott is. Oda így nem vettek fel. Tehát minden cég más. Szerintem szólj előre, úgyis ki fog derülni, meg vizsgálatokra is kell majd járnod.
2017. ápr. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
48%
A legjobb út a korrektség, őszinteség. Én valószínűleg kivárnám a 10-12. hetet (a spontán vetélés lehetősége miatt) és akkor megbeszélném a főnökkel, hogy meddig dolgoznék (a lehető legtovább) és mikor jönnék vissza. Persze, ha nem nehéz fizikai munkáról van szó, mert azt nem lehet terhesen végezni. Bárkivel előfordulhat amúgy ilyesmi. És mi van azzal, aki gyesről visszamegy és pár héten belül összejön a kistesó? Nálunk így járt az egyik kolléganőnk. Nem volt gond, elengedték, mert nem tudtak mit csinálni. Csak légy őszinte, az a leginkább járható út. Én mondjuk levelet vagy e-mailt küldenék a főnöknek, hogy később legyen mire hivatkozni, hogy le legyek fedve, hogy én szóltam. Emiatt elvileg nem küldhet el.
2017. ápr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó te ezt korrektnek érzed hogy most nem szól, felveszik majd kb 3 hónap próbaidő lejártával szól hogy ja amúgy bocsi 4 hónapos terhes vagyok? Szerintem az a korrekt ha most szól mielőtt felveszik
2017. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
11%

Szia!


Van egy csomó jó hírem.


A magyar törvények szerint nem vagy köteles elmondani, hogy terhes vagy. Mire rájön, hogy igen, kb. fél év eltelik, addig meg simán dolgozol és lesz TB-d. Akkor meg azt mondhatod, hogy nem tudtad, hogy terhes vagy, te is most jöttél rá.


Én pl. egészen szülésig dolgoztam és tök egészséges lett a babám. De még ha a főnököd tök szemét is lenne és ki akarna rúgni, akkor sem tehetné meg, szintén a magyar törvények szerint. De még ha nagyon gázos is lenne a helyzet, akkor már bármikor kiírathatod magad az orvossal táppénzre a szülésig, akkor az első hónapban a fizetésed 70, a későbbiekben a szülésig a 60 százalékát kapod, úgy, hogy ezért a pénzért nem kell bejárni dolgozni, csak otthon vagy. Ez ezért elég jó. :)


Amúgy könyvelő vagyok, és így mondom, hogy pl. ha a párod többet keres, mint te, és be van jelentve, akkor papíron ő is elmehet pl. gyed extrára, és akkor a mostani fizuja dupláját kapja, ha továbbra is dolgozik.



Szóval kitartás!

2017. ápr. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

"kiírathatod magad az orvossal táppénzre a szülésig, akkor az első hónapban a fizetésed 70, a későbbiekben a szülésig a 60 százalékát kapod,"


Könyvelő létedre tudhatnád hogy a táppénz csak 50% vagy 60%, és neki csak 50 ráadásul.


Plusz szerinted lehet 7 hónapos korig titkolni egy terhességet, főleg nyáron????

2017. ápr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt! Köszönöm a sok jókívánságot! :)
2017. ápr. 24. 17:50
 30/33 anonim ***** válasza:
Rajtam 3. honapban mindenki eszrevette. Nyaron meg hamarabb eszrevettek volna :) Nem valoszinu hogy probaido vegeig titkolni tudod es ha nem tudsz a szemukbe hazudni ("jaj csak most tudtam meg" - amit persze a kutya nem fog elhinni), emberileg leirnak, szerintem megalazo.
2017. ápr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!