Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha egy anya így reagál ti...

Ha egy anya így reagál ti hogy éreznétek magatokat?

Figyelt kérdés

Tegnap volt anyák napja és mentünk felköszönteni a párommal anyut. Pár hetes kismama vagyok. Telefonban már mondtam neki, akkor is csak azt mondta, hát jól van.

Tegnap elmentünk anyák napját köszönteni és anyu fel sem hozta a témát. Párom mesélte, hogy mikor kimentem, ő hozta fel neki, hogy mit szól hozzá, hogy kismama vagyok. Mikor hazajöttünk, azt mondta a párom, hogy ne haragudjak hogy ezt mondja, de úgy érzi a terhesség anyámnál tabu. Egyébként mindenről beszélt anyám , de azt sem kérdezte meg, mikorra várjuk, hogy viselem.

Szóval a lényeg, míg optimális esetben egy leendő nagymama örül, róla már ez kevésbé mondható el.

Nem biztos, hogy jól érzem ( lehet csak én vagyok túlérzékeny) de annyi irigységet érzek tőle. Nagyon nehéz ezt kimondani, de anyák napján is csak azzal jött nekem, hogy munkáról beszélt és nem vagyok elég kitartó ( pedig éppen most júniusban szerzem meg a mesterdiplomám) munka mellett.

Jól esett most kiírni mindezt , nem tudom mit csináljak a jövőben, mert nehéz ezzel a tudattal. Senkinek sem kívánom, hogy ha az anyja megtudja hogy a lánya kismama és közömbösen fogadja a hírt.


2017. máj. 8. 10:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

:) Tudom milyen. Nem is egyszer éltem át. Legutóbb már be se jelentettük a terhességet, majd észreveszi.

Ne törődj vele! Ez nem lesz hatással arra, hogy te élvezed-e a babavárást és az anyaságot. Egyszerűen fogadd el a tényt, hogy ő nem olyan nagymama típus. Szoktam mondani, hogy anyámnak nincs unokája, csak nekem van gyerekem. Ez úgy nagyjából jellemzi a helyzetet.


Remélem, nálatok az van, hogy a kritikus első hetekben nem akarja beleélni magát semmibe. Később pedig ő is örülni fog.

2017. máj. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az enyem sem fogadta jol, aztan par honap mulva mar orult, de o srm kerdezgetett igazan semmit.

Mikor megszuletett a pici, akkor mar orult.

Meg kell emeszteniuk, hidd el kis ido mulva orulni fog!

2017. máj. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Bár mások gyerekét meg szereti. Nem tudom, érdekes, mert én sem vagyok túl fiatal első gyerekhez ( 27 vagyok). Nem értem a viselkedését.
2017. máj. 8. 11:02
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

Az is lehet a háttérben, hogy még él benne a "babona", hogy a 12. hétig bármi lehet, Mivel még nagyon az elején vagy, így lehet úgy van vele, hogy még nem biztos a dolog, sajnos rossz vége is lehet.

Majd amikor már nő a pocak, hidd el, megenyhül.


Nekem nincs anyám, úgyhogy átérezni nem tudom, anyósomnak meg csak később mondtuk el.

2017. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az irigységet nem tudom mire érted.

Egyébként meg ne törődj vele. Nem neki szülöd a gyereket, ti várjátok örömmel a többi nem számít.

Csomó oka lehet hogy miért nem örül, lehet a karrieredet félti, lehet a párodat nem szereti, lehet fél a vetéléstől, lehet korainak/későinek tartja, akármi. Ezt csak ő tudná megmondani. Lehet jobb is hogy csak nem beszél róla mintsem hogy a fejedhez vágna ilyen baromságokat.

2017. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A párom tisztességes és annak ellenére megadja neki a tiszteletet, hogy tudja hogy bánt velem anyám. A karrieremhez semmi köze nincsen anyámnak, szerintem egy 27 éves nő életében semmi joga beleszólni.
2017. máj. 8. 11:23
 7/19 anonim ***** válasza:
Vetélés miatt a 12. hetet mindig kivártam,a távolság miatt ezzel nem is volt gond.Az elsőt személyesen jelentettük be és örült. A másodikat telefonba és örült. A harmadikat szintén telefonon...hosszas hallgatás után megkérdezte,hogy mennyi idős? mondtam,hogy 13 hét...uh az nem jó akkor már nem lehet elvetetni. Igen,kösz anyám ,hogy ilyen kedves vagy és közbe azért nagy kő esett le a szívemről,hogy a 3 gyerekből én a középső vagyok. Amúgy anyósom nagyon örült mind a 3 unokájának,majd kibújt a bőréből az örömhírtől,habár 14 km-re lakik,nem igazán látták őt a gyerekek mert sajnos nyugdíjasként nagyon elfoglalt ember. Anyukám aki meg még dolgozik 300km-ről kérés nélkül jött mindig segíteni, különösen azóta mióta megszületett a harmadik gyerekem aki "uh az nem jó,akkor már nem lehet elvetetni"
2017. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Par hetes terhessegnel meg sokan nem veszik keszpenznek, folegaz idosebb generacio. Majd telik az ido es valtozni fog.
2017. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%
En azt nem ertem, h miert nem probalsz beszelni errol az anyukaddal? Ha igy erzel, miert nem mondod meg neki, vagy miret nem kerdezel ra, h mit gondol, hogy erez stb. Ha nekem feltunne, h anyam furan viselkedik, akkor nem ide irnek ki kerdest - m ugye nyilvan ezt idegenek nem tudjak jobban - hanem rakerdeznek nala...
2017. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ó, bárcsak közömbösek lettek volna!

Az első babát amikor elmondtam anyukámnak teljesen le volt sújtva, azt mondta hogy az én gyerekem, én döntésem, de szerinte el kêne vetetnem.. A párom akkor mondta el az övének mikor már a 3. hónapban voltam, mikor a hír után először találkoztam vele úgy nekem támadt hogy azt sem tudtam fiú vagyok-e vagy lány, egy cél levegett a szemem előtt, hogy minél gyorsabban kijussak a lakásból! Olyanokat vágott a fejemhez hogy miért nem szedtem gyógyszert, miért csak most mondtam el a páromnak, ha előbb teszem akkor még el lehetett volna vetetni... A párom persze megvédett, hiszen mindketten hibáztunk a védekezésnél, még esemény utáni tablettát is vettem be (az ő családja máig nem hiszi el, mert hogy annak hatnia kell! - hát persze hogy nem mindig) és a tesztet is együtt csináltuk..

A második babának az enyém örült, a páromé letudta egy jól vannal...

Mindkét nagymama szereti a gyerekeinket és rájöttek, hogy csak jó társat választott a gyerekük :D

(azzal volt a gond, hogy nagyon friss volt a kapcsolat mikor teherbe estem)


Lehet, hogy a te anyukád úgy van vele hogy még nagyon az elején vagy és még bármi lehet

2017. máj. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!