Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalnátok így babát?

Vállalnátok így babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csupán kíváncsiságból teszem fel a kérdést, mert érdekelne más kívülálló hogy látja ezt a helyzetet.

Férjemmel van egy közös kisgyermekünk, aki a mindenünk... Viszont a házasságunkban adódott egy komolyabb konfliktus, amit úgy döntöttem megpróbálok kezelni, és tovább lépni.

Azóta eltelt egy kevés idő, és minden tökéletesen működik... Feljött férjem részéről a gyermekvállalás, kistestvért szeretne a gyermekünknek.

Anyagi háttér megvan, a gyermekem nagyon szeretné, állandóan társaságot keres, látom rajta, hogy mi felnőttek, nem vagyunk eleg neki már, gyerekek közt szeret lenni, jövőre megy óvodába.

Ti ebben a helyzetben (házassági krízis után) bevállalnátok a második gyermeket?


2017. máj. 8. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mi okozta a krízist. Ha pl. krónikus időhiány volt a probléma s az emiatti elhanyagolás, stressz, idegesség... akkor kizárt hogy röviddel a probléma megoldása után bevállaljam a második gyereket, mert ez csak újra előhozná a gondokat.
2017. máj. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, próbáltok továbblépni, és működik. Ebben az esetben bevállalnám a gyereket. Bár nálam nem lenne érv, hogy a ygerek nagyon szeretné. Én is egyke vagyok, tudom, mennyire hiányzik, de ilyesmiről a szülők döntenek ketten.

Ha valóban túl sikerült jutni azon a krízisen, azt hiszem, nem okozhatna gondot egy baba.

2017. máj. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi, jogos, nehéz így megválaszolni, hogy nem írtam, mi történt.

Röviden, egy eltitkolt dologra derült fény, illetve a kapcsolat sem volt rózsás... Most eltelt 2 hónap, és mintha kicserélődtek volna a dolgok teljesen közöttünk.

Valószínűnek tartom én is, hogy túl gyors lenne ez a döntés, mert ugye egy életre szól, bár egy gyermekünk már van, és Ő is egy életre szóló kötelék...

2017. máj. 8. 12:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy akárhányadik az a gyerek, a terhesség, szülés, kisgyerekes időszak még zökkenőmentesség esetén is előhozhat újra egy mélypontot a kialvatlanság, hormonális ingadozások, időhiány, később pedig a dackorszak miatt. Te tudod, mennyire ingott meg akkor a házasságotok és mi állhatott a hátterében...
2017. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok. Az, hogy a férjed vágyik a gyerekre, és te ebbe beleegyezel, nem azt jelenti, hogy rögtön terhes is leszel. Először is a történtek után nyugodtan kérhetsz időt, hogy újra tudj bízni benne, és hogy bizonyítson. De a vágyát, hogy újra apa legyen, nem kell ettől még elvetni, csak kicsit későbbre halasztani, amíg te is biztos leszel maagdban. Szerintem így már neked sem lenne kifogásod, és ezt ő is megérthetné, hogy kis türelemmel legyen, de nem mondasz nemet.

Az idő neked is jót fog tenni, és talán később te is késznek érzed magad, főleg hogy a gondolathoz is hozzá tudsz szokni.

2017. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vállalnám be egyelőre. 2 hónap nagyon kevés idő. Várnék vele legalább egy évet, és ha akkor is rendben vannak a dolgok elgondolkoznék rajta.
2017. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából azért motoszkál annyira a gondolat a fejemben, mert mindig vágytam mióta a kicsink megvan, hogy legyen egy testvére, vágytam a második gyermekre.

Csak ugye egy tökéletes házasságban lett volna szuper, bár gondolom olyan nem létezik, ahol minden, mindig tökéletes 🙂

2017. máj. 8. 12:26
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, úgy érzem kicsit segítettek.
2017. máj. 8. 12:27
 9/9 A kérdező kommentje:

Azt még hozzá írnám, mert ahogy nézem nem volt egyértelmű; nem megcsalás történt, vagy ehhez hasonló, a férjem szeretetét irántunk nem tudom megkérdőjelezni, egyéb probléma volt. A párkapcsolat alap gondjaiban, pedig nem csak Ő volt a ludas, hiszen minden éremnek két oldala van.. Még egyszer köszönöm a válaszokat!

A bennem lévő kétségek miatt valószínűleg ez a téma egy ideig még feledésbe merül.

2017. máj. 8. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!