Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet terhes fogamzásgátló...

Lehet terhes fogamzásgátló tabletta mellett?

Figyelt kérdés

Fogmazásgátló tabit szedek már egy fél éve,mindig beszedtem sose hagytam ki egy szemet se.Minden hónapban véreztem,most majd hónap végén fogok.

Viszont egy pár napja állandóan émelygek,fáj a fejem,és folyton éhes vagyok.

Lehet most mégis teherbe estem fogamzásgátló mellett?



2017. máj. 9. 14:09
 1/7 A kérdező kommentje:

* Lehetek

Elnézést.

2017. máj. 9. 14:10
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Fogamzásgátló tabletta nem ad telejsen védelmet. Föleg az antibiotikumok vannak nagy hatással rájuk.

De az émelygés és fejfájás több dolgotol is lehet. Pl enyhe gyomorrontás, vagy egy kisebb vírus fertözés, vagy csak a hormontabletta hatása...

Várd meg a vérzésedet és ha nem jön meg tesztelj.

2017. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha még nem maradt el a menstruációd, akkor szinte kizárt, hogy ez terhestünet lenne. Első terhességi tünet a menstruáció kimaradása, utána jönnek pár napra, hétre rá a típusos tünetek. Jól szedett fogamzásgátló mellett pedig nagyon pici az esélye a terhességnek. (Ne a GyIK-ből indulj ki, itt minden 18-20 éves kiscsaj gumi/tabletta mellett lesz terhes, és kizárólag a körültekintően alkalmazott megszakítás hatékony 20 évig.)


Ha elmarad a menstruációd vagy bizonytalanság van, akkor érdemes tesztet csinálni. Ugyanis ha tünet van, akkor hormon is lesz a pisiben.

2017. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

könyörgöm, teeeszt!!!!

én nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha én terhességre gyanakodom, akkor tesztelni szoktam.. :P

2017. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
Ha minden szemet beszedtél, nem hánytál ki egyet sem, nem volt hasmenésed, nem szedtél mellett más gyógyszert (pl. antibiotikum, gyógytea), akkor kizárt a terhesség.
2017. máj. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehetsz. Csinálj tesztet. Bár amiket írtál az akármi más is lehet. Szerintem kicsi az esélye a terhességnek de egy teszt nem árt.


A menzesz az első időkben meg is jöhet.Pláne gyógyszer mellett meg ha még későn is fogant. Szóval simán lehetne 6-7 hetes terhes. Így már lehetnek tünetek. (Én személyesen ismerek olyat akinek csak a második menzesze maradt el.Így mire dokihoz ment már 8 hetesnek felelt meg a baba.)

2017. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőbe járok/jártam mint te. Émelygés, nagyon erős fejfájás, hányás (tabletta ettől még felszívódott, mert este 8kor vettem be, másnap délután hánytam).

Megijedtem nagyon, teszteltem, de nem baba, hanem a front zavart be nagyon hál istennek!

Nem tudom te is érzékeny vagy e rá, csak leírtam a tapasztalatom. Ettől függetlenül pár száz forint a teszt és 2 perc alatt kiderül, de ha rendesen szedted akkor nem valószínű a terhesség.

2017. máj. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!