Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menstruációs zavar vagy...

Menstruációs zavar vagy terhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tudtok segíteni? Ha múlthónap 24én jött meg utoljára akkor jól számoltam hogy ma lenne esedékes?

Egyébként tervezzük a babát!


2017. máj. 22. 14:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy 28naposak a ciklusaim
2017. máj. 22. 14:20
 2/11 anonim ***** válasza:

Van akinek 35 napos a ciklusa van akinek 22. Van akinek mindig 28 napos van akinek egyik hónapban 22 napos másikban 35 (na ez utóbbi lehet kb. a menstruációs zavar, bár nekem nem volt ilyenem sose és nődoki sem vagyok)


Mondjuk ha már úgy hat hete nem jött meg csinálj egy tesztet és ha pozitív akkor nem menstruációs zavar.


Nem tudom mióta próbálkoztok a babával de feltételezem nagyjából tudod hány naponta jön meg neked, vagy ezelőtt hogy volt ez nálad, de ha akkor nem jött meg akkor lehetsz terhes. Teszt, orvos.

2017. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
# 2 vagyok, bocs akkor írtad h 28 napos amikor én a választ. Nézud amúgy nekem már ekkor mutatta a teszt a babát. Szóval.. teszt.
2017. máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazábol azért kérdeztem mert olvastam sok mindent hogy a ciklust a menstruáció első napjátol kell számolni meg azt is hogy az utolsó napjátol. Igazábol eddig nem számoltam a ciklusom azért nem tudtam. Csak az utolsó 2hónapban de nem voltam benne biztos. Már 4hónapja tervezzük a babát. Köszönöm a válaszod mégegyszer akkor holnap tesztelek ha nem jön meg addig! Igazából semmi menstruácios tünetem nincs.
2017. máj. 22. 14:35
 5/11 anonim ***** válasza:
A ciklust a menstruáció első napjától kell számolni. És majd a terhességet is onnan kell, az utolsó menstruáció első napjától.
2017. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hja, első nap. Amikor már (bocs, de így írják), élénk piros vér van. Tehát ha valaki barnázik az még nem az, hanem amikor már rendesden vérzel az az első nap. (az utolsó meg hát az amikor utoljára nincs élénk piros vér)

Mindig írd fel mikor van ez neked egy naptárba mert majd ha babás leszel, akkor is ez alapján tudják megmondani hogy hány hetes terhes vagy. (meg persze a baba méretéből)

Az a dolog buktatója, hogy ha valaki hajlamos rá, stresszel vagy valami akkor 1-2 nap ide vagy oda nem jelent semmit, lehet jön egy rosszabb munkahét vagy egy hidegfront vagy csak éppen idegeled magad (stb) és előbb jön meg kicsit vagy később, és még ez így simán normális.


Ideális esetben az ember abbahagyja a védekezést és terhes lesz de pont ez a 4 hónap asszem a mo-i statisztikai átlag az első babára az egészséges párok esetében. Azt gondolom ha nem vagy veszélyeztetett (mint én aki olyan anyagokkal dolgozik ami károsodást okoz a magzatnak) akkor tégyleg elég a 28 napos ciklus esetén a 35. nap körül tesztelni. Az legalább biztos lesz. Ha úgy vagy mint én, hogy minél előbb táppénzre kell menni a magzat védelme miatt akkor már mutathatja mensi előtt 2 nappal is egy jobb minőségű teszt, ahogy írtam is.

2017. máj. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat aranyosak vagytok:)

mostanában nem idegeskedek meg stresszelek tehát remelém nem ilyen okok miatt késik hanem mert pici van a dologban:)

2017. máj. 22. 15:07
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
:) hát ne is stresszelj. Bár én azt is vallom, hogy nincs olyan, hogy azért nem jön össze mert annyira akarja valaki. Ez egy hülye okoskodós duma azoktól akik ránézésre megestek. :) én pont annyira akartam az első hónapban, mint a negyedikben a nyolcadikban a tizenötödikben vagy a huszadikban. :) pont ugyan úgy elszomorított, hogy miért nem, hogy másnak miért, stb. Aztán eljött a mi babánk ideje is. :) Ő ilyen kicsit lusti, nyugis baba még így benn is, de neki pont most kell jönnie. Még akkor is ha nekem ez másfél éve lett volna jobb (amúgy tökmindegy, most is pont olyan jó mint ahogy akkor lett volna.) Utólag már mindegy lesz, de nem kívánom neked hogy szívjál vele addig amíg mi. :) Szóval szorítok neked / nektek, hátha ti a 4 hónapos átlagot erősítitek éppen!
2017. máj. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) és gratulálok a picihez:)
2017. máj. 22. 15:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszi, még benn van. :D bár éppen délutáni testedzést tart mert kapott egy kis cseresznyét uzsira. :D

majd írd meg mi lett

2017. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!