Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Úgy érzem, hogy el szúrtam az...

Úgy érzem, hogy el szúrtam az életem? 25 leszek se megbízható komoly kapcsolat se anyagi jollet, viszont babát szeretnék.

Figyelt kérdés
Mennyi időm van még a biológiai órám szerint? Most szereztem diplomát és már dolgozom... szeretnék gyereket kb egy év múlva
2017. máj. 29. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, ha felnőttként gondolkodsz, követned kéne a sorrendet. Először is normális kapcsolat, amibe jöhet a baba. Közben normális munka, mert a családot el is kell tartani. Aztán baba. Sokan szeretnének babázni, de ez nem így működik, hogy ekkor meg akkor legyen. Ha lenne is párod addigra, ki tudja, milyen lesz majd a kapcsolatotok, gyereket nem tanácsos egyedül vállalni. Mellesleg nem vagy elkésve sehonnan. Sokaknak 40 körül jön össze csak, és nem mindnek azért, mert előbb nem akarta. Évek vannak előtted, és most is tudsz már tenni érte, hogy majd valamikor gyereked és boldog életed legyen.
2017. máj. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Egy év múlva nem lesz gyereket, hacsak nem a létbizonytalanságba akarsz babát egyedülálló anyaként. Ugyanis az anyai stabilitáshoz, de leginkább a párkapcsolathoz több év kell. És ne is úgy kezdj bele a párkapcsolatszerzésbe, hogy neked X hónap múlva csináljon gyereket, mert magadra maradsz, és csak a keserűség lesz belőle.


25 évesen ezen még korai aggódnod, de abban igazad van, hogy építeni kell az életed. Lépegess előre, ismerkedj normális fazonokkal, élvezd az életed, alapozz meg egy stabil hátteret magadnak. 35 évesen már valóban aggódhatsz, de most még nem hajt a tatár.

2017. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

*gyereked *anyagi


Eskü nem vagyok berúgva :D

2017. máj. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

A baba még ráér de Őhozzá egy párt lassan lassan valahogyan keresni kéne.nehéz igen a párkereses.az anyagi háttér ugyanolyan fontos.sokan vannak 30 évesek akik most szülnek.

Ismerek olyat aki fél év után vállalt babát a pasitól.mi 4 évig voltunk együtt és mar két éve együtt is éltünk.kiismerni nem fogsz senkit rögtön,folyamatosan mutatunk újat a másiknak.

Sok sikert és türelem a babához :)

Kapcsolat,karrier,baba,neki tesó ;)

2017. máj. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha életkor szerint kérdezed a gyermekvállalás optimális idejét az 20 és 30 év között van :) Ez az az anyai életkor amikor a legkisebb eséllyel születnek beteg babák.30 fölött pedig egyre nő a rizikó faktor.

De mint írták is előttem -az életkorod szerint már ,,ideje,, lenne- előbb egy normális,stabil kapcsolat kell egy ffival aki jó apukája lesz a gyermeketeknek. Vagy esetleg egy férj ;)

Én nyáron leszek 28 és van egy kisfiam és egy kislányom,5 éve vagyunk házasok.Semmin nem válzoztatnék. Viszont van egy b.nőm aki úgyszint nyáron lesz 28 és még nem hogy gyereke de barátja sincs. Pedig szeretne,de még nem talált őszinte ffit maga mellé :(

2017. máj. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Én 27 évesen ugyanemiatt voltam depressziós. Megvolt a diploma, dolgoztam, de már 20 éves korom óta családra vágytam. Azt hittem kilátástalan az életem. Nem akartam 30 felett szülni. De az élet kiszámíthatatlan. Pár hónap múlva találkoztam valakivel, 3 hónap múlva összeköltöztünk, majd 5 hónapra rá terhes lettem (tervezetten). 28 évesen szültem az elsőt, 30 évesen a másodikat. Most 31 vagyok és talán még bevállalnék egy harmadikat. Minden kívánságom teljesült. Ezt csak azért írtam le, mert igazán kilátástalannak éreztem mindent és láss csodát. :) Kívánom, hogy Te is megtaláld azt, akivelboldog család lehettek. Szerintem 30 éves korodig ne aggódj, utána még van 5 éved amíg nyugodtan szülhetsz. Fel a fejjel! :)
2017. máj. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha 1 éven belül lesz 100%-ban megbízható párod lesz megtakarításod saját lakásod vagy házad akkor hajrá. Csak nem hiszem hogy 1 év elég lesz mindenre. Ne akarj mindenáron gyereket. Van egy ismerősöm akinek már tök mindegy hogy ki csak valaki csinálja már fel .hát talàlt ilyen embert aki kötelességből el vette feleségűl. De le se szarja az anyósa megkeseríti az életét. Van egy 7 hónapos kisfiú. És a nő olyan le harcolt hogy alig 24 évesen többnek néz ki mint 35.
2017. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

25 évesen temeted magad? :) Felesleges... A biológiai órád szerint rengeteg időd van még!

És ha rám hallgatsz, akkor sem esel azonnal teherbe, ha netán még ma este bekopogtat a nagy ő... Egy kapcsolatnak meg kell érnie a gyerekvállalásra, meg kell, hogy ismerjétek egymás. No és nem ártana dolgozni sem, hogy kapjál mindenféle ellátást, és esetleg még a baba előtt gyűjts(eteke a majdani pároddal) egy kis pénzt.

Még legalább 15-17 éved van minderre, nem mondom, hogy 15 év múlva lenne ideális, de még akkor is belefér. Szóval pillanatnyilag nem kell aggódnod. Ha 10 év múlva még ugyanezt írnád, akkor már aggódhatsz. :)

2017. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem vagy elkésve egyáltalán. Ne aggódj.

Nemsokára 30 leszek, októberben fogok szülni. Én is előbb terveztem, de az élet így hozta. :) idén leszünk együtt 5 éve a párommal, 2 éve merült fel a gyerekvállalás. Ne aggódj, ismerkedj. És csak biztos kapcsolatba vállalj gyereket. 😊

2017. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ezt ne tragédiaként éld meg, ráadásul még fiatal vagy, előtted az élet. :) Semmiről sem vagy lekésve. Először találj egy pàrt, teremtsetek meg mindent ami egy babához kell és utána vállaljatok babát. Én 28 vagyok, 8 èves kapcsolatban és lassan 3 éve házas. Én már 2 éve szeretnék babát és hidd el nem volt egyszerű kivárni ezt a 2 évet, pedig a tökéletes pár megvan, csak éppen a feltételek nem voltak adottak, mert albérletbe, bizonytalanra nem akartuk bevállalni. Milyen jól is tettük, mert eladták alólunk az ingatlant és 3 hónap alatt kellett talàlnunk valamit és végül egy kis szülői támogatással meglett az önerőnk egy saját lakásra. Éppen 2 hónapja vágtunk bele a babaprojektbe. :-) Örülök, hogy kivártuk, még ha nem is volt könnyű, de így felelősségteljesen vállakjuk a babát majd.
2017. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!