Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges-e teherbeesés?

Lehetséges-e teherbeesés?

Figyelt kérdés
Legutoljára május 26-án volt a menstruációm és június 2-án együtt voltam a barátommal. Védekeztünk, de valamiért furán érzem magam mostanában, június 5-en például észrevettem, hogy volt egy-két halvány vércsík a hüvelyváladékomban, de utána olvastam és állítólag az ovuláció miatt, viszont nekem ilyenem eddig még nem volt. És elég sokszor görcsöl az alhasam és hányingerem is van, de nem hinném, hogy ilyen korán kimutatható lenne, hogy terhes lennék. Mármint én úgy tudom, hogy ovuláció után 2 héttel szoktak tesztelni. Ezen kívül ovuláció előtt szeretkeztünk, tehát úgy tudom, hogy akkor nem igazán van sok esély terhességre, de amúgy is védekeztünk. Egy-két tippet tudnátok adni nyugtatásként?:(

2017. jún. 11. 07:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel védekeztetek? Mert ha megfelelően használtátok,akár a gumit akár a tablettát akár egyéb módszert,akkor nincs mitől félni. Persze Mindig van egy pici esély rá,hogy becsússzon a baba,de aki ettől tart,inkább ne szeretkezzen. Könnyű mondani tudom,és én is gyakran aggódom(tablettát szedek),de ebbe bele kell nyugodnunk. Figyelj,te védekeztél,te tettél ellene,tehát ha mégis baba lenne,nem kell szégyenkezned! A hányinger meg lehet a stressztől is, tudat alatt bebeszéled magadnak. Sok nőnek a hasa alja is fáj szeretkezés után,ráadásul te meg idegeskedsz is. Nyugodj meg,gondolj arra,hogy a védekezés nehezítette a dolgokat,ha rosszul használtátok volna a gumit(ha azt használtatok)akkor azt azért észrevettétek volna az elején(valószínűleg!),ha tabit szedsz,figyelned kell a pontosságra,antibiotikum,hasmenés,hányás. Ha pontosan bevetted,nem szedtél antibiotikumot,nem hánytál,nem volt hasmenés,szinte kizárt a baba. Ha ennyire félsz,és ezek után se nyugodtál meg,keress fel egy orvost,ő tud segíteni,vagy tesztelj a megfelelő idő után,ami a te esetedben még egy hét kb. Addíg meg ne őrlödj! Remélem kicsit megnyugodtál azért. ☺
2017. jún. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!:) Egyébként óvszerrel védekeztünk. Igyekszem majd megnyugodni:)
2017. jún. 11. 08:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok,igazán nincs mit köszönnöd! Az óvszer megfelelő használattal eléggé biztonságos,ha lecsúszott volna,azt észrevettétek volna. Lyukas nem hinném,hogy lett volna, ha megfelelően bántatok vele. Nem kell aggódnod. Egyébként hány éves vagy?
2017. jún. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
17 vagyok!
2017. jún. 11. 09:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha teherbeesel, 3 nap múlva nincs semmi jele a dolognak, ekkor époen vsak találkoznak a sejtek, 7-10 nap között nagyon ritkán lehet beágyazódási vérzés, ami általában pár csepp. Terhestünet pedig csak a kimaradt mensi után van. Aktus után 2 héttel tesztelj, de a gumi biztonságos,nem vagy terhes.
2017. jún. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha elejétől a végéig óvszerrel védekeztetek,akkor ne aggódj,nem leszel terhes!A vércsík pici hormonzavar,vagy tényleg az ovuláció miatt lehet.Ha többször előfordul,például nem ovuláció idején,akkor azért keress fel nőgyógyászt.Nekem is volt most ilyen pici vércsík ovukor,pedig soha nem vettem még ilyet észre,rá 14 napra jött meg,uh szerintem azért lehetett.
2017. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Viszont olyan problémám van, hogy az ovulációmra rá (ami 5-én volt) 6 napra, vagyis ma, úkfent pecsételő vérzésem volt, de akkor remélem, hogy semmi komoly.
2017. jún. 11. 21:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok ismét! Orvoshoz kéne fordulnod,összevissza vérezgetni nem jó.
2017. jún. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem terhesség, inkább hormonzavar, menj dokihoz.
2017. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is orvoshoz menj,mert előfordulhat hormonzavar,de esetleg ciszta is.Az idegességtől,stressztől is lehet.Ezt pontosabban ő tudja megállapítani..
2017. jún. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!