Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menstruáció terhesség alatt...

Menstruáció terhesség alatt Hogy néz ki ilyenkor a "ciklus"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már kismillió topik született ebben a témában.

Én most arról az oldalról szeretném megközelíteni a kérdést, hogy aki "menstruált(vagy vmi hasonló)" a terhesség elején, vagy alatt, annál jelentkeztek e a "ciklus" közben amúgy szokásos peteéréses tünetek? Gondolok itt ilyen-olyan folyásra, mellfeszülésre, ami egy normál ciklusban menetrend szerint jön, aztán alábbhagy.



2017. jún. 15. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
A terhesség alatt nincs menstruáció.
2017. jún. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Semmilyen ciklus, petérés, menstruáció nincs terhesség során.

A vérzést terhesség alatt más okozza: hormonhiány, növekvő méh, hematoma, méhszájon fekvő méhlepény...

2017. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is így gondolom. Ezért is tettem ezeket a ciklussal kapcsolatos kifejezéseket idézőjelbe.

Nekem nincs személyes tapasztalatom.Viszont rengetek nő számol be arról, hogy ők már pedig rendesen menstruáltak a terhesség elején vagy alatt.

Az érdekelne, hogy azok a nők, akik véreztek a terhesség elején és valamennyire figyelték a testüket, visszagondolva nem hiányolták e a ciklus közben szokásos tüneteket, vagy épp tapasztalták azokat.

2017. jún. 15. 13:02
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
De értsd már meg, hogy ilyenkor nincs menstruáció. Aki ezt állítja, az nagy eséllyel valami miatt el akarta titkolni a terhesseget és azt hazudta, menstruál. A terhesség alatt szünetel a ciklus. Nincs peteeres, nincs menstruáció. A vérzés mindig bajt jelent, sosem normális. Folyás elofordulhat a kismamaknal, sőt jóval gyakoribb a terhesség alatt. A mellfeszules is normális, hiszen a szvezet készül a szoptatásra plusz nyilván hízik is oda az ember.
2017. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy menstruáció néven nincs vérzés terhesen, bár anyukám már november elején tudta, hogy terhes velem, még is kétszer még volt vérzése a szokásos ciklus menetrendje szerint. És rendesen megvolt az 5 nap vérzése is. Szóval van ilyen, de nyilván borzasztó ritka és senki nem tudja mi az oka. De ha csak pár nap valami kis vérezgetés van az csak is hormon gond vagy hematóma lehet.
2017. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Akkor ehet tudni, hogy édesanyádnak akkor mi okozta a vérzést? Kiderült akkor?
2017. jún. 15. 14:39
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt semmi oka, ő ezért mindig menstruációról beszél.


Egyébként én most kismama vagyok és nálam semmilyen vérzés nem jelentkezett szerencsére mióta terhes vagyok. Viszont az első trimeszterben mensi idején fájt a hasam illetve peteérés idején is.


Barátnőmnek egy mensije megvolt még terhesen vagyis azt hitte, mert csak 3 napig tartott és kevesebb volt a megszokottnál... ezért csinálta egy tesztet rá pár napra akkor még negatív volt... majd két hétre rá égett a gyomra a kajákról és ekkor már pozitívat tesztelt. Valószínűleg a baba méreteiből is következtetve mensi előtt pár nappal eshetett teherbe és így még jelentkezett neki vérzés, de már is nem annyi mint a szokványos.


Szóval akárhonnan nézem biológiailag nem létezik menstruáció se minőségre se mennyiségre megegyező mennyiségű tuti nem. Inkább hormonok hatására lehet némi vérzés ilyenkor nyilván ügyelet, és vagy van valami gond vagy nincs. A ciklusokra meg emlékszik a szervezet amit sok kismama meg is szokott érezni némi hasfájással :)

2017. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Köszönöm szépen, hogy megosztottad velem a tapasztalataitokat.Ebből is látszik, hogy minden előfordulhat.

Ami különösen érdekes, hogy "peteérés" környékén fájt a hasad, hogy valószínűleg emlékszik a szervezet.

Ilyen tapasztalatokra utaltam a kérdésemben. Nagyon hasznos volt.:-)))

2017. jún. 15. 15:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, épp ezért egy rutinvizsgálaton derült ki hogy 13hetes vagyok. Napra pontosan megjött és ugyan úgy 6napig tartott , eljén több majd kevesebb, rendes élénk színű. Nem derült ki miért, hormonjaim rendben voltak (előtte voltam vizsgálatokon) orvosom szerint ritka de nem egyedi. Viszont nekem előtte sem volt kifejezetten peteérős tünetem, és ez idő alatt sem. Vagyis elég migrénes vagyok és ez nem jött elő, valamint több mindenen felkaptam a vizet vagy elsírtam magam de erre csak később jöttem rá. Így 13hetesen megfigyelésre befektettek egy hétre, kaptam 2x infúziót, nem tudom magnéziumon kívül mi volt benne, és kövi hónapban már csak egy nap barnázás jelentkezett. 3éves már ;)
2017. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Ez is egy nagyon aranyos és megdöbbentő történet. Köszönöm hogy megosztottad velünk.

Nagy lehetett a meglepetés és boldogság :-)

Akármennyire is váratlanul éri az ember lányát mikor 13 hetesen szerez tudomást a babájáról, azt hiszem sok nőtársunk szívesebben lenne hasonló helyzetben, minthogy tervezi, készül rá és hónapokon keresztül csalódnia kell.


Akár mennyire is ritka az ilyen eset, úgy néz ki elég sok szabályt gyengítő kivételről lehet hallani.

2017. jún. 16. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!