Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt olyan aki elment táppénzr...

Volt olyan aki elment táppénzre 4-5 hetesen munka miatt mert cipekedni kell meg stresszes hely?

Figyelt kérdés
2017. jún. 19. 15:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

Hú, hogy ezért a kérdésért mit fogsz itt kapni! :)

A legenyhébb az lesz, hogy a terhesség nem betegség, nem kell táppénzt csalni meg ilyenek.


De szerintem ha úgy érzed, inkább előzz meg egy felesleges vetélést, mint hogy mártírkodj meg hősködj, aztán baj legyen. Én is megtettem volna, ha olyan a munkahelyem, de szerencsére nem olyan.

Viszont a táppénz sajna csak 60%.

2017. jún. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell táppénzre menned. Bejelented, hogy terhes vagy, és könnyített munkakört kérsz. Ha ilyen nincs, akkor gyakorlatilag otthon maradsz és kapod a fizetésed.

A táppénz csak a munkáltatóknak jó, a kismamáknak nem, amennyiben egészséges a terhesség, és tudnál dolgozni, csak a munkakörödben terhesen nem dolgozhatsz.

2017. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Én elmentem 4 hetesen mert nagyon begörcsöltem,meg annyira fájt a petefészkem hogy lábra sem tudtam állni. Azt hittem el fogok vetélni.Így elmentem a nőgyógyhoz ő megállapította hogy kb 4-5 hetes grav.,ezzel elmentem a házidokihoz és felvett táppénzre.

A 8. hétig szerettem volna dolgozni,a főnököm azt mondta hogy addig szoktak dolgozni és aztán mennek el táppénzre,de nem mertem tovább lenni mert tényleg nagyon görcsöltem.Mivel határozott idejű szerződésem volt így a táppénz alatt ki is rúgtak. (márc.ban járt le,májusban szültem)

2017. jún. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én nem ezért mentem, hanem mert kiírt az orvos hematóma miatt. Végül soha többet nem mehettem issza végig gond volt, 20hétől feküdtem kórházban 33ig, akkor megszületett.
2017. jún. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%

Én elmentem tp-re.(gyári munka, vegyszerekkel, több műszakkal, emeléssel meg ami kell)

De a nődoki csak akkor ad 9es kódra javaslatot, ha van már szívhang. Addig sima táppénzen voltam.( 6 hetesen már kaptam papírt)


Nálunk nem tudnak könnyített munkát adni, a fizetett távollét pedig csak a szerződés szerinti garantált béred. Nekem ez csak minimál bér.

A tp pedig a teljesítménybéremből+ műszakpótlék,jutalom,túlóra stbből számolták. Így anyagilag is ezzel jártam jobban.


Nekem a bérszámfejtésen javasolták h csináljam így, mert így szoktak elmenni a kismamik....

2017. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
De teljesen mindegy, milyen kóddal vagy táppénzen, így is, úgy is 60%. Sőt, terhesen a 15 nap betegszabi sem vehető igénybe, ami 70% lenne.
2017. jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Kedves 5 ös nekem is 12 óra gyári munka emelni éjszakázni köszönöm az eddigi válaszokat!
2017. jún. 19. 17:25
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

"Hú, hogy ezért a kérdésért mit fogsz itt kapni!" Na, erre kíváncsi vagyok, mégis mit?

Én elmentem. Vegyiparban dolgozom, stresszes is, sok is, fizikailag is megerőltető. Van ezzel valami probléma? Ha valaki nem akar, nem tud, vagy nem szabad neki, vagy nem szeretne kockáztatni, nem szorul rá az miért kellene hogy kapjon érte? Épp elég dolgom van itthon is és nem fogom azért kockáztatni a babát, hogy más nagy megelégedettséggel kijelentse a "terhesség nem betegség".


A bolond kolléganőm 11 hetesen vetélt el, mert olyan méreggel kellett dolgoznia ami valljuk be nem tett jót a babának. Tudta? Igen, biztos tudta, hogy terhes. Leszrta? Le... Ha a munkáltatónk tudta volna elzavarta vna jó messzire táppénzre amiért nem kért könnyítettet.


A segédmunkások a gyárban nem vegyszerrel dolgoznak, de őket sem engedik a gyárba babásan, se egy se kettő se három műszakba, mert ez nem irodai környezet. Igen 20-30 éve még volt ilyen és lehetett így dolgozni de ha nem kell akkor minek kockáztasson? Mindenkinek a maga dolga megítélni. Hogy rossz-e a 60%? Rossz de van adókedvezmény, megspórolom a benzint vagy bérlet árát. A férjem meg kicsit többet vállal. Mellesleg ha irodában lennék akkor sem dolgoznék, mert sajna én is fekvésre vagyok most már ítélve. Pihenj, ne éjszakázz.

2017. jún. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

1, igenis táppénzcsalás, akár tetszik neked, akár nem.


Táppénz keresőképtelenség idejére jár, a kérdező meg keresőképes. Az, hogy a munkakörülmények károsak az állapotára, nem keresőképtelenségi indok. Ennyi, ennek más a megoldása.

2017. jún. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, terhesen a 15 nap betegszabi sem vehető igénybe, ami 70% lenne.


Viszont bérjövedelem, ezért magasabb levonás terheli, mint a táppénzt. Ráadásul ugyanezen okból alapja pénzbeli ellátásnak, és minimális mértékben lehúzza a napi alapot, ha beleesik a számítási időszakba.

2017. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!