Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magán labor, terheléses...

Magán labor, terheléses vércukor mérés. Aki megjárta, írna nekem?

Figyelt kérdés

El kell mennem egy terheléses vércukorszint mérésre.

Szerintetek válasszam ezt a komplett csomagot ?


[link]


vagy elég csak a Terhelés 75g glükózoldattal ?


Esetleg ha van személyes tapasztalat ilyen laborokkal kapcsolatban az is jöhet , Budapesten keresek.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!


2017. jún. 26. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezek nem olyan nagy dolgok, hogy ki kelljen fizetni érte ennyi pénzt.

Én inkább kinyomtatnám ezt és elvinném a háziorvoshoz vagy nőgyógyászhoz, hogy ezeket a vizsgálatokat szeretnéd és írja ki.

2017. jún. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos nem írhat ki terheléses inzulint. Neked olyan kéne amiben 5 pontos terhelés van és női hormonk és pajzsmirigy.
2017. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jön a baba,én inkább felkeresnék egy endokrinológus-nőgyógyászt,ha ebben az iranyban gondolkodsz a problémán.Hiába van leleted,a kezelőorvos úgyis a saját vizsgálatait kéri,gondolom nem magadat fogod kezelni!:)Ha ennyi összegben gondolkodsz,érdemes lenne profit keresni.Mensmentisben biztosan találsz megfelelő szakembert,barátnőm oda jár,Pcoval,IR-rel,babát szeretne.Máshol nem vették komolyan,itt igen,kapja a 3as kezelést,rendszeres kontrollra jár !Jobb,mint sarlatánokra kifizetni egy csomó pénzt.Én sajnos úgy jártam...

Amúgy fontos a pajzsmirigyhormonok,ATPO,minimum 3 pontos terheléses cukor+inzulin terhelés.Női hormonok,d-vitamin(ezt sem kér hazidoki)..

2017. jún. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! jövő hónapban megyek endokrinológiai vizsgálatra az Endocare-be , de még nincs semmi leletem, gondoltam, ne üres kézzel állítsak be, "valamit beszerzek" . De akkor ti is úgy látjátok, hogy felesleges, majd ott úgy is kapok "útmutatót" :)

Sajnos nem jön a baba, rendszeresen menstruálok, de nincs peteérésem :(

2017. jún. 26. 19:50
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező úgy voltam mint te. De mivel vetélésem volt és csak utána kezdtem vizsgálódni így megelőlegeztem a leleteket, mert endokrinológushoz is 3 hónapot kellett várni... nem akartam újabb 3 hónapot, hogy elmegyek hozzá megírja a beutalót aztán megint időpont... Centrumlabba mentem én is. TSH-t nézettem és IR csomagot amit mutattál. Így már fix eredményekkel mentem a dokihoz aki egyből adott gyógyszert és a kontrollra 3 hónappal később már pozitív teszttel érkeztem.


Az egyéb hormonsort is megtudod magánba nézetni egy ciklusban kétszer kell menni. Ha ingyen szeretnéd akkor meg nődoki és majd ír beutalót. Ez már csak rajtatok áll, hogy magánba nekiindultok és inkább fizettek ráadásul aznap van eredmény, vagy minden tb alapon és akkor még várni is kell.


Mi 4 éve vártuk a csodánkat, akkor mentem először nődokihoz, hogy nézzük meg mi lehet a gond.. sztk... annyit mondott belül minden ok, kicsit diétázzak (kövér voltam) Semmire nem küldött el, pedig köztudott, hogy kövérségnél fennállhatnak bizonyos betegségek amik gátolják a teherbeesést.... szóval ennyit az sztk-ról... és 3 szt-ks doki is csak ennyit volt képes tenni.


Mivel fiatalok és naivak voltunk így nem siettünk semerre, diétáztam, de nem fogytam. Konditerembe is eljártam...de semmi... aztán egyszer terhes maradtam ami vetéléssel zárult ( itt is sztk... egy TSH-t sem nézetett meg a doki, pedig mondtam, hogy több év után először sikerült) Házidokim javaslatára mentem TSH-t nézetni, de mire időpontot kaptam a vérvételre.... had ne mondjam vetélés lett a vége...


Kiderült Pajzsmirigy beteg vagyok TSH 4,8 antiTPO 1000 felett..

Utána ugye kiderült az IR is.


Szóval a saját tapasztalatom alapján, ha valakiben már felmerül a gondolat, hogy na most már elég és doki és vizsgálat akkor érdemes érte fizetni. Nem olcsó, de tényleg attól is függ mennyire vagytok elkésve egyáltalán vagy még tudtok várni egy évet, vagy akármi.


Bocsánat, hogy hosszú lett.


Minden jót és remélem tudtam kicsit segíteni.

35hkm

2017. jún. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetbe ha a ciklusba már nem fér bele a 3. napi hormonsor az 5 pontos terheléses cukor +inzulint és pajzsmirigy hormonokat nézess mire mész hozzá.
2017. jún. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, végül kértem időpontot erre a csomagra, a hormonsort pedig miután megjön :)
2017. jún. 29. 15:54
 8/15 anonim ***** válasza:
Majd írd meg az eredményt, ha gondolod :)
2017. jún. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
jövőhét pénteken megyek, amint megkapom , megírom !:)
2017. jún. 29. 21:43
 10/15 A kérdező kommentje:

glükoz:


0': 4,5 mmol/l

60': 3,8 mmol/l

120': 3,7 mmol/l


Inzulinértékek:


0': 5,6 mIU/l

60': 23,5 mIU/l

120': 18,5 mIU/l


Kedves utolsó , ez lett az eredmény :)

2017. júl. 9. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!