Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha jogi útra kerül a terhesség...

Ha jogi útra kerül a terhesség, minden adatot köteles vagyok megadni?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, de a barátom el akarja vetetni, ahogy a családja is. Nem tettem meg, a párom elhagyott, nem vagyunk férj és feleség, követelnek papírokat, terhességgel kapcsolatban, amit én nem szeretnék megosztani, mert a párom nem érdemli meg. Bulizik és csajozik. Állítólag megtagadhatom. Ha jogi útra kerül a dolog, köteles vagyok megosztani a papírjaimat és mondjuk arról is nyilatkoznom kell hogy estem teherbe?

2017. júl. 9. 16:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azzal fenyegetnek direkt estem teherbe, és tisztázzam a bíróságon, persze a párom fél a felelősségtől. Beszéltem ügyvéddel aki azt mondta a kutyát nem érdekli hogy történt, itt már a gyerektartás..stb a lényeg. Ez igaz?
2017. júl. 9. 16:27
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Az ügyvédnek nem hiszel, de a gyakori kérdések okos hozzászólóinak igen? Érdekes.. Igen, igaza van az ügyvéd úrnak, ha az ő gyereke, akkor fizetnie kell, más nem fontos.
2017. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Dzseri ***** válasza:
94%

ha majd vala gyerektartást akarsz, akkor ha a gyermek megszületett apát be kell jegyezni a születési anyakönyvbe. E nélkül nincs tartás. A születés után az apa is követelheti az akaratod ellenére az apaság bírósági megállapítását.


Ha már jogilag is ő az apa, joga lesz a kapcsolattartáshoz és joga lesz a gyermekkel kapcsolatos bizonyos kérdésekben dönteni, te pedig köteles leszel megosztani bizonyos információkat a gyerekkel kapcsolatban (pl tanulmányai, egészsége stb.)

2017. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Dzseri ***** válasza:
100%
mindkét fél felelős a teherbeesésért, nem tolhatja kizárólag rág a felelősséget
2017. júl. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát nem érdekli, hogy esel teherbe. Akár direkt is teherbe eshettél, az se érdekel senkit. A gyerek biológiai apjának akkor is gyerektartást kell fizetnie.

Bírósági ügy nem lesz a terhességből, az apát meg a rokonait ki fogják röhögni.

Az orvosi titoktartás vonatkozik erre is, illetve senkinek nincs betekintése az egészségügyi papírjaidba.

Nyugodtan zavard el a társaságot a búsba.

2017. júl. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A te orvosi papírjaidhoz, senkinek semmi köze. Ha a gyerek megszületik akkor jön csak képbe apuka (addig ugyebár nem az apja)

Szülés után meg kell határozni ki az apa, utána gyermekelhelyezés és ettől függően gyyerektartás.

2017. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

Hát halljátok, egyre többször érzem, hogy be kéne vezetni, hogy ha anyuka ennyire apuka óhaja ellen van, akkor vagy ne kapjon gyt-t, vagy kevesebbet. Pedig igen, jogos, az apa is felelős a gyerekért, de ilyen kérdések kiakasztanak.


Bulizik, csajozik? D.ni jó volt? A pénze jó lesz?

2017. júl. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
csakhogy a gyerektartást nem az anyuka kapja,hanem a gyerek.
2017. júl. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Norman Bates ***** válasza:
Nem kotelezhetnek most semmire, ha megszuletett a baba akkor indithat pert az apasag megallapitasara.
2017. júl. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Valamilyen szinten megértem amit a 7es ír, hisz ha a férfi nem akarja akkor jogos lenne hogy ne kelljen fizetnie, viszont ezt nagyon sokan kijátszanák tehát megoldhatatlan lenne egy ilyen törvény. Meg ott van a másik oldala is hogy két ember kell hozzá.


Nekem egyébként úgy jött le hogy ebben az esetben a férfi érdeklődik a gyerek után (látni akarja a papírokat) nem tartom kizártnak hogy mivel a kérdező szerint hatalmas probléma hogy egy már szingli férfi "bulizik és csajozik" hogy a kérdező nem akarja hogy köze legyen a gyerekhez mert mérges rá.

2017. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!