Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kezdjünk el próbálkozni,...

Mikor kezdjünk el próbálkozni, ha decemberben megyünk nászútra, repülővel?

Figyelt kérdés

A félelmünk abból fakad, hogy sok helyről azt halljuk veszélyes babával a pocakban repülni, főleg 12-15 órát. Ugyanakkor sokan mondják azt is, hogy kb. 1 év mire összejön a baba.


Mit gondoltok, mikor érdemes elkezdeni próbálkozni? Szeptemberben, vagy novemberben...esetleg majd csak decemberben nászúton? Nekünk az első a leendő gyerekünk egészsége!


Egyébként mindketten 26 évesek vagyunk.



2017. júl. 14. 12:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%

Nézd. Én mielőtt elkezdtünk próbálkozni, kb totál kiszámoltam, mikor lehet elkezdeni. Nekem a munkaidő, gyed stb miatt volt fontos, arra számítottam, hogy hamar összejön.

Vértam 2 évig, mire próbálokzni kezdtünk, ennyi idő kellett, hogy azt mondjam, most már érkezhet a baba, mert az anyagi háttér jó, lesz rendes gyed, stb.


Már 2 év eltelt, és még mindig semmi. Már bánom, hogy nem próbálkoztunk azóta, ahogy a családalapítás szóbajött.


Szerintem most kezdjetek el próbálkozni, lehet, nem is jön össze fél év alatt - átlag egy év - , de ha meg összejön, akkor én a helyetekben a legnagyobb nyugalommal mondanám le az utazást. Utazni bármikor lehet.


Döntsd el, mi a fontosabb, és hogy fontos-e annyira a gyermeked, hogyha éppen úton lesz, akkor lemondod az utat. Ha a szíved mélyén nem akarnád lemondani egy kisbaba miatt, akkor inkább várjatok, de ne az út miatt, hanem mert még nem is akarod igazán.

2017. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy az a pár hónap annyit számítana. Ha gondod okoz számodra, hogy terhesen repülj, akkor várjátok meg az utat és utána próbálkozzatok.

Amúgy nekem 7 hónapig tartott, mire összejött. De valakinek meg rögtön az első próbálkozós hónapban összejön, másnak meg évekbe telik. Ezt nem lehet tudni.

Szóval ha semmiképpen nem akarsz terhesen repülni, akkor decemberbe kezdjetek el próbálkozni.

2017. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Ha félreérthető voltam:

28 évesen már szerettünk volna babát, de a gyed, munkahely, bejelentés stb miatt 2 évig még védekeztünk.

30 évesen elkeztünk próbálkozni.

ennek már 2 éve.

Hamarosan 33 leszek.

2017. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"Ha a szíved mélyén nem akarnád lemondani egy kisbaba miatt, akkor inkább várjatok, de ne az út miatt, hanem mert még nem is akarod igazán."


Nem erről van! A férjem most fogja először látnia a tengert, jelen esetben óceánt! Rengeteg pénzt öltünk a nászutunkba pont azért mert utána gyereket szeretnénk és tisztában vagyunk vele, hogy ilyen utazást gyerekkel már nem engedhetünk meg magunknak!

2017. júl. 14. 12:59
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a nászút előtt ne sztem logikus...
2017. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Ez esetben várjatok decemberig. Négyszer sikerült első próbálkozásra teherbe esnem, az egy év, amit írtál, csak átlag.
2017. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%

Első válaszoló vagyok. Kérdező, nem kell felháborodni. Van, akinek összejön elsőre, van, akinek nem,mint ahogy nekünk. Csak azt tudom, hogy ha nekünk sikerülne, tökmindegy lenne bármi más, világkörüli út vagy akármi, a baba lenne az első, és képes lennék minden áldozatot meghozni, hogy végre babánk lehessen.

Már bánom, hogy a jó gyedet, meg a lakásvásárlást meg mindent előrébb helyeztem anno, és szívből kívánom, hogy nektek jöjjön össze, amikor akarod!

De hozzáteszem, nekem a tabletta abbahagyása volt az, ami elindította a lavinát, és előjöttek addig palástolt hormonális problémák, anovu stb. Legalább a tablettát hagyd abba és védekezzetek óvszerrel a nászútig. Így a gyógyszer is kiürül időben.


Számomra meglepő egy kissé, hogy ennyire a nászút meg a tenger meg a pénz dominál, ha gyermeket szeretnétek.

2017. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Az előző hónap sikertelensége nem befolyásolja a következő hónapot. Tehát felesleges korábban elkezdeni próbálkozni, mondván h pár hónap úgy is kell mire összejön. Magunkon kívül még 3 párról tudok akiknek első hónapban sikerült.
2017. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Ez hülyeség amit írsz, hogy semmi másnak nem kéne fontosnak lennie. Értem én hogy neked nehezen jön össze és emiatt elvakultan csak a gyereket helyeznéd előtérbe, de a kérdező csak azt kérdezte, mikor KEZDJENEK próbálkozni... Nem hiszem hogy olyan nehezen megérthető az ha el akarnak utazni még a gyerek előtt valahova kettesben.


Ha szedsz gyógyszert, javaslom hogy hagyd abba, és esetleg decemberig csak megszakítással védekezzetek. Az nem direktbe próbálkozás, de ha nem baj hogy összejön akkor így a legcélravezetőbb.

A repüléstől nem lesz semmi baj, hacsak nem leszel veszélyeztetett terhes.

2017. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nászút előtt biztos nem próbálkoznék!

Nem kockáztatnék hogy pl végighányom az egészet stb...

(Bár én pont a szerencsések közé tartozom, egyik terhesség alatt sem voltam rosszul és mindkettő elsőre sikerült - de ezt nyilván nem tudhattam előre)

2017. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!