Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párom szeretne kis tesot...

Párom szeretne kis tesot 4éves kislányunkhoz. Én viszont bizonytalan vagyok. Néha el játszadozok a gondolattal de félek bele vágni szerintetek?

Figyelt kérdés
2017. júl. 16. 14:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igazábol az ok rosszullétes voltam az első kislányommal nagyon. Hánytam folyamatosan. Meg félek az anyagiaktol igen mivel dolgozom végre,nehezen lett munkám
2017. júl. 16. 23:04
 12/17 anonim ***** válasza:
38%

A sokat emlegett kettes valaszolo vagyok.


Nem elek tundermeseben, borzasztoan nehez eletem volt, harom gyerekem van, tobb orszagban eltem, tobb hazassagom volt...

Abortusz kerdesben sem szidnam a kerdezot, es nem allitanam hogy mindenaron tartsa meg. De en peldaul abortusz kerdesben itt soha nem kernek tanacsot...

Mindossze bosszant az hogy ujabban mindenkit megszolnak aki a "mai vilagban" gyereket - netan tobb gyereket - mer vallalni, aztan meg nezem a teveben azt a musort ahol 60 feletti noket termekenyitenek meg mestersegesen vagyonokert, olyan noket akiknek semmi egeszseg problemajuk nem volt fiatalon, mindossze nem akartak szulni - ki kenyelembol, ki karrierbol - aztan ra kellet jonniuk idos korukra hogy sem a penzuk sem a karrierjuk bizony nem szereti oket viszont, es az elet igazi ertelme akkor is a csalad.

Mert mindenki megoregszik egyszer am, kedves valaszolok, gondolom a tobbseg nagyon fiatal itt, ezert tekintenek egy gyerekre igy, de majd valtozik kesobb a felfogasuk.

A velemenyem tovabbra is az, hogy ha a kerdezo stabil kapcsolatban el, nem fenyeget a valas veszelye, akkor miert ne szuljon? Biztosan nem fogja megbanni, az ellenkezojet viszont nagyobb esellyel.

2017. júl. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

Az utolso hozzaszolo vagyok, csak annyit akartam meg hozza fuzni hogy a hozzaszolasoknal jo lenne latni a valaszolok korat is. Az is adna egy kis tampontot a kerdezonek mikor fontolora veszi a valaszokat, mert az elettapasztalat sem mellekes.

47/N

2017. júl. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó, a te véleményeddel (az előző oldalon kifejtettel) az a baj, hogy - minden rosszindulat nélkül - a tipikus és sokszor visszhangzott agymosott ősanyás szövegre hajaz, hogy a gyerek istenáldása, és aki nem szül, az megkeseredett magányos vénember lesz, mert az orvos is csak akkor nyitja rá az ajtót, ha már szaglik. Merthogy akinek nincs gyereke, az sosem lesz boldog, satöbbi, satöbbi...

Ne érts félre, én tudom, hogy jó szándékból írtad, amit írtál, és bizonyára saját tapasztalat alapján, de a világban nem minden fekete vagy fehér. Nem lesz rossz ember az sem, aki soha nem akar gyereket, és a kérdező sem lenne kötelezően boldogtalan abban az esetben sem, ha azért nem akarna több gyereket, mert nem akarná végigcsinálni még egyszer az egészet.

Minden háttérinfó nélkül azt mondani, hogy naná, hogy szüljön, ha már eszükbe jutott...!, elég meredek. A gyerek nem kiskutya, hogyha útban lesz, kicsapjuk a kertbe... És attól, hogy van egy gyerek, nem biztos, hogy valóban jó ötlet még egy. Sokkal-sokkal több dolgot kell figyelembe venni annál, minthogy de jó lesz, ha ő is szeretni fog.


Kérdező! Az anyagiakról bátran beszélgess a férjeddel, bizonyára neki is vannak elképzelései. Számolgassatok, nézzétek meg, hogy jönnétek ki, te mit kapnál most gyerek után, stb. Ez nagyon jó módszer lehet arra, hogy megnyugtasson - vagy hogy legyen egy jövőképetek, hogyha most nem fér bele, akkor min kéne változtatni, hogy nyugodt szívvel babázhass. :)

A rosszullét meg minden terhességnél más, szóval ezt sajnos nem lehet előre tudni, hogy mi lesz. De ha amúgy minden más rendben lenne, akkor emiatt ne mondj le a dologról, esetleg beszélj a dokival előre, hogy tudsz-e erre készülni valahogy.

2017. júl. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
16%

Ujra a masodik vagyok.

Kedves utolso es tobbiek! A kerdezo feltett egy kerdest es azert ide mert nyilvan kivancsi az emberek velemenyere. Nos en senki velemenyet nem kritizaltam, ellentetben a tobbiekkel, hanem leirtam azt ami az en velemenyem. Mint ahogyan valaszolas szabalyaiban is benne van, lehetoleg a kerdesre igyekezzunk valaszolni es ne a tobbi valaszoloval vitatkozni.

Jol irtad ahogyan irtad, es a sajat tapasztalatombol beszeltem, valoszinuleg ugyanugy mint ahogyan mindenki itt. Ez az oldal pontsan azert jott letre, hogy a velemenyunket es a tapasztalatainkat kicsereljuk.

Es ezert is tettem hozza, hogy jo lenne ha mindenki odairna hogy hany eves es hogy ferfi vagy no, mert ezen is sok mulik.

Viszont sertonek talalom mikor kioszt valaki arrol hogy a "gyerek az nem egy kiskutya akit csak ugy kicsapunk a kertbe" nos mint irtam magam is harom gyereket szultem, akik most egyetemre jarnak es soha nem voltak kicsapva a kertbe.

Szemelyeskedes helyett lehetoleg ugy irja le mindenki a velemenyet, hogy kozben tartsa tiszteletben a maset.

2017. júl. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket mi 27évesek vagyunk a párommal :)
2017. júl. 17. 14:33
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves kommenteket megpároljuk párommal hogy le ülünk megbeszéljük az egészet anyagiak albérlet mivel ott lakunk munka stb..
2017. júl. 18. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!