Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 13 éves vagyok és terhes...

13 éves vagyok és terhes akarok lenni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom h ez őrülten hangzik de igazából nem is olyan értelemben gondoltam a terhességet h gyereket akarok szülni vagy ilyesmi csak tudni akarom milyen érzés a terhesség. Nem kell leüvölteni a fejemet v ilyesmi nem ment el az eszem. De mit tegyek h megtudjam??!

2017. júl. 27. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Varj 10 evet, addig rakj parnat a hasadhoz, szerintem ezt minden kislany kiprobalja.
2017. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
78%
Írj a húsvéti nyuszinak, hogy beszéljen a gólyával.
2017. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
A terhességnek max. a lelki része jó, bár én attól sem voltam sose elájulva. Nekem sokkal jobb az, mikor a gyerek konkrétan megszületik, ott van és lehet vele ismerkedni. A testi része meg már elnézést, de egy rakás szar. Hányinger, fáj itt, fáj ott, húzódik, egy idő után nem bírsz egy szaros cipőt felhúzni csak úgy, nem látod a lábad, nincs hely a gyomrodnak, tüdődnek, a gyerektől stb. Persze, biztos van olyan, aki átlebegte az egészet, és minden csoda jó volt és semmi negatívum, de az a ritkaság. Nekem semmi komoly panaszom nem volt, vizesedés se meg különösebb nagy fájdalmak, vagy komoly szorulás, nem voltam se idős, se túlsúlyos, de még így se volt testileg benne semmi kellemes. Az egész egy szükséges rossz, ahhoz, hogy gyereke legyen az embernek.
2017. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Menj kerj edesanyadtol egy terhes barby babat.
2017. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Fordulj orvoshoz.
2017. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Ez nonszensz...
2017. júl. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerinted normális, hogy kíváncsi vagy rá.

Egyszer majd megtudod. :)


Addig leírom, hogy nekem milyen volt.

Az elején állandó álmosság és hányinger. Nekem olyan volt, mint amikor beteg vagyok, pl. influenzás. Mást ilyenkor még nem igazán lehet érezni.

A félidő körül jött az, hogy állandóan éhes voltam, meg a hangulat ingadozások. Ez pont olyan, mint egy növésben lévő kamasznál. :)

Utána jött a macera: nem lehet lehajolni, állandóan melegem volt, alig kaptam levegőt, semmi se volt jó.

Mindehhez jön, hogy 9 hónapig 5 percenként kell menni pisilni éjjel-nappal.


A baba mozgása először olyan, mint a bélmozgás. Sokan keverik is a kettőt. Aztán erősödik. Mint amikor egy cica helyezkedik a pulcsid alatt. A végén már kapsz pár rendes erős rúgást is. Aludni se tudsz, amíg mocorog.


A lelki részét mindenki másképp éli meg. Van, aki végig aggódik, fél a szüléstől, és van, aki boldog, és élvezi. Többnyire a kettő keveréke.


Az teljesen igaz, hogy csak önmagában a terhesség nem olyan kellemes. Nem véletlenül "teher". Attól szép, hogy tudod, hogy egy kis élet fejlődik a testedben.

Ha ezt nem nézzük, akkor nem sok jó marad az egészből. Olyan mint egy durva, hetekig tartó gyomorrontás, durva hízással és hisztikkel. :)

2017. júl. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális, hogy érdekel a terhesség, én is párát raktam a pólóm alá kb. ilyen koromban :D

Most van a Csodák palotájában egy "születés kiállítás", ott sok érdekesség mellett van olyan lehetőség is, hogy ki lehet próbálni milyen lehet terhesnek lenni. Szerintem jó kis kiállítás, kérd meg a szüleidet, hogy menjetek el.

[link]

2017. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, ha érdekel, de hogy terhes akarsz lenni, az már nem.

Igazából lehet részletezni, de átérezni nem, amíg nem éled át. Előtte én is gondoltam azért, hogy milyen szuper dolog, és megható stb, de hogy valójában mennyire jó érzés, azt így utólag akkro még el sem tudtam képzelni.


Az elején szédelgés, hányinger, puffadás, inkább olyan, mint valami betegség, nem találja az ember az örömöket.

Amikor már érezni lehet a baba mozgását, nagyon szívmelengető, fantasztikus, hogy egy kis ember fejlődik-növekszik belül. Ilyenkor jó esetben már nincs hányinger, viszont van hátfájás, lábdagadás - bár nekem nem volt.

Nagyot változtat az ember gondolkodásán.


De evvel még nagyon ráérsz foglalkozni.

2017. júl. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Normális, hogy kivàncsi vagy, szerintem beszélgess anyukáddal kicsit erről, kérdezd meg azokat a dolgokat amik érdekelnek:)

Én 9 hetes terhes vagyok, igaz még korai szakasza ez a terhességnek, de amiket eddig tapasztaltam: puffadás 2-3 naponta, àltalában 1-2 napig el is tart. Ilyenkor úgy érzem magam mint egy lufi, nem igazàn kellemes. Ez kb az 5. Héttől kísér már. Volt szédelgés, hányinger 1 héten àt, naponta 2x hirtelen fáradtság tör rám, de kb el is tudnèk aludni ott ahol vagyok. Ahogy növekszik a méhem mostanában többször van "mindjárt megjön" érzésem. Az arcom olyan pattanásos,miteszeres amilyen sosem volt, mindig is szèp bôrőm volt. A hajam hullik,törik és száraz, a fodrászom rögtön észrevette, hogy itt van valami mert ez furcsa..:D Érezni mèg semmit nem érzek a babából, igazából vannak napok amikor olyan jol érzem magam, hogy olyan mintha terhes sem lennék. De szerencsére minden rendben van, szépen fejlődik korának megfelelően:) Izgalmas, de egyszerre aggodalmas dolog a terhesség, legalábbis szoktam aggódni, hogy biztos minden rendben van-e odabent, stb. De ez így is lesz míg nem fogom Őt érezni is.:)

2017. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!