Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan vegyem rá a páromat,...

Hogyan vegyem rá a páromat, hogy vizsgáltassa meg magát?

Figyelt kérdés
A férjemmel ey éve vagyunk házasok. Sosem védekeztünk, de eddig még nem jött össze baba. Igaz, hogy nem minden hónapban vagyunk olyan sokszor együtt, de azért sok alkalommal lett volna esély a babára.Én már nagyon szeretném, de ő annyit dolozik és idegeskedik, hogy emiatt vagyunk eyre kevesebbet együtt. Ha mondom neki, akkor azt mondja, hogy ráérünk még, majd jön az, ne görcsöljek rajta. Ő 32 én 27 vagyok. Szeretnék két gyereket, de nem 35 éves koromban. Tudom, ez most hülyén hanzik, mert hát mindegy mikor jön, örülni kell neki. Viszont az orvosom azt mondta, hogy velem anatómiailag sincs semmi probléma. Amikor meg a férjemnek mondom, hogy el kellene menni megvizsgáltatni magát, azt mondja, hogy biztos nem azért nem jön össze a gyerek, mert vele van baj, hanem azért mert görcsölök. Szerintetek mit csináljak? Hogyan magyarázzam el neki, hogy ez nekem nagyon fontos?
2007. nov. 23. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is tényleg nem érdemes görcsölni, mert annál később jön össze a baby.

Ha nem méregeted magad és nem vizsgálgatod magad minden reggel és este, hamarabb sikerülni fog, mint gondolnád! :)


Anno nekem is ezt tanácsolták és be is jött.

A férjed biztosan akar babát?

Nem hiszem, hogy egy 32 éves férfinek lehetne valami baja, inkább csak nem biztos abban, amit szeretne.

Vagy egyszerűen csak fél, hogy rá így nem marad majd ídőd.

Az én párommal is volt ilyen, bár nekünk már van egy 2,5 éves kisfiunk és tervezgetjük neki a tesót.

Ha neked fontos ez a vizsgálat, akkor a legjobb, ha így, ahogy ide leírtad, mondod el neki is. Én ezt tanácsolom.

Sok sikert!

2007. nov. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, össze fog jönni a baba, nem attól függ, hogy mennyit tudtok együtt lenni. Általában egy év sikertelenség után szoktak kivizsgálásra menni, de ha jól értem, nálatok még nem telt le az egy év "tervszerű" együttlét. Tényleg ne görcsölj, bőven belefér még a két gyerek az időtökbe. A férjed valószínű azért nem akar orvoshoz menni, mert valahol fél attól, hogy kiderülne, vele van a "baj". Szerintem egy kicsit ne hozd szóba a dolgot, próbáld inkább úgy alakítani, hogy kevesebbet stresszeljen, nyugodt légkör várja otthon. Inkább azt magyarázd neki, mennyire ártalmas az egészségének a hajtás! Sok sikert és szorítok!
2007. nov. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A párod munkája és vele járó stressz biztosan az ő "babagyártó" hangulatának sem kedvez.Talán esténként nyugalomra, csöndre vágyik, nem tudja elképzelni, hogy még egy ember legyen körülötte.Lehet, hogy az együttléteket is az ő lelkiállapota befolyásolja és nem valami szervi probléma miatt nem jött össze eddig.Én azt szeretném javasolni, hogy legyél vele türelmes, kényeztesd, és próbáld meg nem túl sűrűn emlegetni a teherbeesést, inkább szerelemből, vágyból legyetek együtt, nehogy kényszert érezzen benne. Mi nők taktikusak vagyunk, tudunk terelgetni, anélkül hogy a másik észrevenné. ;-)Talán ha így oldottabbá, meghittebbé válnak az együttléteitek a baba is hamarabb megfogan.
2007. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!