Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan tudnám a páromat...

Hogyan tudnám a páromat rávenni a babára?

Figyelt kérdés
Már nagyon szeretnék picit,a párom is,csak azt akarja hogy előbb legyen meg a diplomám,mert fél,hogy utána nem csinálnám tovább az egyetemet.Pedig csinálnám!!De én korán szeretnék szülni,ő pedig sokkal idősebb nálam és már igen csak"apa korban" van.Hogy tudnám neki ezt úgy elmondani,hogy ne legyen belőle veszekedés és belemenjen a dologba?Hogy elhiggye hogy képes vagyok rá és tényleg igazán akarom?:(
2011. okt. 7. 19:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak van igaza. Ha komolyan akarod az egyetemet csinálni,akkor nem lesz időd a babára. Egy kisbaba akkor is sok időt vesz el,ha nem kényezteted,nem dajkálod állandóan.

Hogyan akarod pl. szoptatni,ha a tanulás miatt el kell menned otthonról? A csecsemőt nem viheted magaddal az egyetemre.

2011. okt. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy ? Mikor lehet meg a diplomád ?


Szerintemis először a diploma legyen meg. Kimondani, elképzelni könnyű, hogy lehet a babásdit és diplomásdit együtt csinálni. (van akinek megy is, de nem könnyű) Nem elsősorban így kellene csinálni.

Nem tudom hogy mondd el, mert nem inkább mellette állok a kérdésben.

De ha nem tudtok nyugodtan dolgokat megbeszélni, csak veszekedve, akkor pláne meg kell gondolni a babavárás elsietést. Sok jó van benne, nagy boldogság, de sokminden feladással jár egy babát felnevelni, rengeteg türelem kell hozzá.

Szerintem várj még.

2011. okt. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
A lányom a negyed és ötöd év között nyáron született. Teljesen "rendes" gyerek volt, még le tudtam vizsgázni és ősszel folytatni tudtam, a férjem ekkor már dolgozott. A gyereke felügyelete állandó szervezés igényelt, hogy be tudjak járni azokra az órákra amikre muszáj volt. Szerencsémre mind a két nagymama hadra fogható volt illetve a férjem testvére akkor volt otthon a saját gyerekével. Segítség nélkül biztos, hogy nem ment volna. Rengeteget éjszakáztam nem feltétlen csak a gyerek miatt hanem mert akkor tudtam tanulni,és másnap reggel a gyerek miatt kelni kellett. Nem mondtam tehát, hogy lehetetlen kisgyerek mellett egyetemre járni, de nem is könnyű feladat.
2011. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írta, ha van segítséged úgy könyebb, de nem könnyű. Először azokat az embereket is be kellene akkor avatni, hogy tudjanak róla, hogy ők lennének a segítségek, számíthatsz e rájuk.
2011. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudom,hogy nem könnyű.Úgy akarom szoptatni,hogy egy éves koráig itthon szeretnék maradni vele(halasztani 1évet)és utána levelezőn visszamenni.Még 3évem van a diplomáig.20vagyok.De attól hogy elkezdünk most próbálkozni nem törvényszerű,hogy rögtön teherbe esek.Sőt...Nagyon örülnék,de nálunk az se lenne gond ha nem rögtön jönne össze,így nem lenne idegeskedés,viszont ha diploma után kezdünk el próbálkozni,és akkor nem jön össze mondjuk évekig,akkor már tuti ki fogok borulni meg páromnak ugye ketyeg az óra...Ezért szeretném most.Segítségem lenne.Halasztanék egy évet,pénzügyileg megtehetjük.A kérdésre válaszolna valaki???:))
2011. okt. 7. 19:33
 6/25 anonim ***** válasza:

De mi a kérdés???

Hogy vedd rá? Te ismered, te tudod mit hat rá vagy nem. Az én férjemet nem kellett győzködni, ezért nem tudom,hogy hogyan lehet rávenni egy pasit a gyerekre.

Az mondjuk meg sem fordult a fejedben,hogy nem csak miattad és a suli miatt akar várni,hanem még kell neki egy kis idő?

Nem 2-3 éven múlik és nyilván ezt ő is feléri ésszel. Egy pasinál nem akkora gond a kor.

2011. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Hány éves a párod?

Amúgy én is várnék még a helyedben, ha nem is a diplomáig, de legalább úgy, hogy most elmennék levelezőre, dolgoznék egy évet, közben már lehet próbálkozni. És akkor a pénz is olyan, mert mégis ki tudja..


Amúgy maximum azzal veheted rá a párod, hogy megpróbálod megbizonyosítani, hogy bízhat benned, tovább fogod csinálni.


Sok sikert!

2011. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Én válaszolnék Neked szívesen de sajnos erre a kérdésre itt nem fogunk tudni válaszolni.Az,hogy Te hogy tudnád meggyőzni a párodat azt Neked kell tudnod.Pl. mond el neki pont ugyanezt amit most itt leírtál Nekünk szerintem Te ezt nagyon szeretnéd már.Ez így nem könnyű de ha belementek akkor sem lesz könnyű.Szóval sok sikert kívánok a jó döntés meghozásához és ahhoz,hogy rendesen meg tudjátok ezt beszélni.
2011. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Hát köszi a válaszokat!Nem volt túl biztató...:)De azért én megpróbálom.
2011. okt. 7. 19:45
 10/25 anonim ***** válasza:

Kimondottan a kérdésre válaszolni nehéz, mert nem ismerjük a párodat.

Úgy tűnik vannak némi gondok a kommunikációval nálatok, ha nem tudod előadni neki vita nélkül. Ez azt mutatja, szoktatok vitatkozni, vagyis veszekedni.

Neked kell ismerned melyik az időpont amikor talán nyugodtabb. Meló után közvetlen nem ajánlanám, mikor éhes nem ajánlanám.

Próbáld mondani neki, hogy ki lenne a segítség, ha megbeszélitek az illetővel és belemegy, akkor ő mit szól így hozzá. Mondd el amit ide írtál, hogy félsz nem jön össze elsőre, lehet el is fog telni az az idő, mire végre sikerül.

Kérdezd meg tényleg csak a diplomád elhalasztása, félelme, hogy nem lesz meg tartja e vissza, vagy valami más is esetleg ?

Készítsd fel, szólj neki, hogy szeretnél erről a témáról beszélgetni vele nyugodt körülmények között hamarosan, mondjuk egy héten belül, adja meg ő az időpontot mikor képes nyugodtan, nyíltan beszélni erről. (nem úgy értem most mondja meg, hogy vasárnap 4-kor, hanem egyszer ezen az egy héten belül mikor neki jó, menjen oda hozzád, és rajta. Te bármikor készen állsz. De ne is legyél ideges !

Ilyesmik jutottak eszembe konkrétan a kérdésedre.

2011. okt. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!