Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az miért van, hogy mostanában...

Az miért van, hogy mostanában a környezetemben alig van olyan pár, akik ha gyereket szeretnének (teherbe esni akar a nő) ne kelljen eljárjanak meddőségi klinikára, vagy lombik programra stb?

Figyelt kérdés
Hogy természetes úton már alig sikerül, általában éveket próbálkoznak, de a legextrémebb hogy már 10 éve nem sikerül, de járnak ilyen helyre. 30 körüli emberekről beszélek.

2017. aug. 16. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Mert kitolódott a gyerekvállalás, és sokan 35 felett akarnak gyereket, amikorra már a méh kimerülő félben van.
2017. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az én környezetemben egyetlen pár van, akinek több, mint 1 év alatt jött össze, de ők sem voltak sehol, csak próbálkoztak.

Mondjuk nagyrészt 24-28 közöttiek. Akinek nem jött olyan könnyen, az 30...

2017. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Amiert egyre tobb az allergias, psziches betegsegu, stb. fiatal.

Stressz, rohano eletmod, "minden-azonnal-kell-ha-nem-kapom-meg-depis-leszek-25-evesen", muanyag kaja, romlo emberi kapcsolatok, stb.

Es igen, sokan 35 eves korukig varnak es hat egy no szervezete valoban 30 eleje koraig a legaktivabb, onnantol zuhanorepules.

2017. aug. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez van. Gondolkoztam ezen en is. Talan mert eleg sok egészségtelen dolgot eszünk..pl csak nézzük azt, hogy a hus amit megveszel hitvány ha akarod ha nem.. (hacsak nem a szomszednenitol veszed a tanyáról az udvaron kapirgalos csirket) az az állat biztosan etetve van hormonnal meg mesterséges dolgokkal. Biztos igaz ez a "kitolodott" a gyermek vállalás dolog is, de nekem van 22, 28, 39 eves bnom.is akiknek nem jon a baba. Nálunk sem jott. 25 évesek vagyunk. Szóval.. Nem minden a kor.
2017. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nem vagy egyedül.a kornyezetemben rengeteg gyermeket akaro par van,de nem akar osszejonni..es szinte már sokkoló hogy mar o is,meg o is stb..van aki mar tobb operacion van tul,es semmi.tobb evnyi probalkozas van a legtobb mogott. valami nincs rendben a vilagban,egyre tobb ilyen van.az eletmod,eletkor,etelek,italok,genetika..en annyira szerencsésnek erzem magam,8ev tabletta utan a 2. hónapban már terhes voltam.
2017. aug. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

En pont az ellenkezojet latom. Igaz kulfoldon elek. A baratnoim sorban lesznek terhesek a 2. , 3. gyerekkel. A harom kozeli magyar baratnom mindjatom a harmadikkal terhes! Egy masik magyar ismeros a 4. et szulte. A baba mama klubban az anyukak fele terhes a masodikkal.

Most lett terhes a 38 eves baratnom, de sajnos nem kivant volt, abortusz lett.

Ugyhogy itt gyerek gyerek hatan.

2017. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nem a műkajában látom a problémát. Ne hasonlítsuk magunkat a 150 évvel ezelőtti világhoz, azért a mi szervezetünk már hozzászokott ezekhez a dolgokhoz. A mai ember mindent túlgondol, rástresszel. Az én körnezetemben pont az egészségmániásoknak nem jön össze a gyerek. Annyira rágörcsölnek mindenre, főleg minimális sikertelenség után, hogy borzasztó. Biztos én vagyok szerencsés, de nekem 30 felett, mekis kaja, mirelit pizza, fehér kenyér mellett is elsőre összejött a gyerek. Ja, és nincs súlyfeleslegem sem.
2017. aug. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a heteshez (akinek gratulálok btw :) ). Szerintem sem a kaja a legnagyobb befolyásolója ennek... Mindegy, hogy az a paradicsom egy hambiban van vagy csak salátában XD


viccet félre téve, az a szomorú számomra, hogy az esetek felében (de pl nálunk is) pont szegény férjeink miatt nem jön össze. Szerintem ez lenne az elgondolkodtató...

2017. aug. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*több, mint felében, bocsi :) 8-as voltam
2017. aug. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4# vagyok. Ahh en sem vagyok amugy egeszsegmanias. Nem is tehetném meg. Őszinte leszek... 94kgos voltam terhesség elott par hónappal, lancdohanyos, mondjuk a mekit pont utalom, de betoltam 4-5 kiflit délig siman. Mozogni annyit mozogtam ami a munkámmal járt (meg oda-vissza bringaztam) es ennyi. Ugy vtam vele h van 130kgos anyuka ismerősöm.. Majd megy az. De nem. Namindegy. Isten se tudja, de tudom milyen azon az oldalon es nemjó.
2017. aug. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!