Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe lehet esni az előválad...

Teherbe lehet esni az előváladéktól?

Figyelt kérdés

Örökös vitatéma. Orvosi oldalak azt írják, hogy akkor esik teherbe a nők (megszakításos módszer esetén), ha az előző ejakulációból maradtak spermiumok az előváladékban. (Elvileg ez 1-2 vizeléssel kiüríthető, mivel ez a húgycsőben van). Tehát mi van akkor, ha egy pár megszakításos módszert alkalmaz, de csak ritkán közösülnek (hetente, kéthetente). Akkor ugyebár nem lehet az előváladékban spermium, mert már réges rég kiürül addigra.

Ez esetben egy ritkán szeretkező pár esetén TELJESEN biztonságos a megszakításos közösülés. Mit gondoltok? Érveket kérek, hogy miért van/nincs igazam. :)


2017. aug. 21. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Azért nincs igazad, mert sok férfinek már az ejakulació elött is kevés spermium bejuthat a peniszbe, és így az elöváladékkal bekerülhet a hüvelybe.


Emellett szerintem eléggé értelmetlen dolog ez a "módszer", mert éppen azt akadályozza meg, hogy teljesen feloldódva tudjanak szeretkezni, mert a férfi folyamatosan figyelö állapotban kell, hogy legyen, és emellett még nem is biztonságos a módszer, hanem szerencsejáték.


HA egy párnál nem gond, ha lesz baba, akkor minek zavarják ezzel az aktust, ha meg gond, akkor miért nem használnak tényleg hatásos módszert?

2017. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Orvosi oldal alatt mit értesz?

Ugye nem a Wikipédiát tartod annak?

Mert csak az ír ekkora marhaságot.


Igen, tartalmaz és többszöri vizelés után is.

Forrás:

[link]

2017. aug. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

:) kiserletezni kell. Aztán kiderul. Szerintem ez olyan dolog, hogy minden pasi es no mas, minden aktus mas, minden nap mas a terhességre valo esélye a nőnek a ciklusa alatt es sztem felaorolhatnak meg a holdallastol a szexuális pozokig kb. mindent. Túl sok a változó. Azaz viszonylag keves esélyed van találni hiteles választ ra.

Ha elvi kérdés tamaszkodhatsz a statisztikakra, ha gyakorlati inkabb húzz óvszert vagy használj hüvelyi hormonmentes fogamzásgátlót.

2017. aug. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Soha sincsen 100%-os biztonság. Viszont én úgy tartom, hogy akkorsem lehet ilyen könnyen az előváladéktól teherbe esni. DE! Mint azt írták, hogy minden nő és férfi más és annyiféle ilyen megválaszolatlan kérdés van ez szinte kivitelezhetetlen...Én is csináltam gumi, és zero védekezés nélkül nem egyszer. Nem lett smemi baj és nem hiszem hogy lesz! Hozzátenném, hogy 20-25 éve fű fogyasztó ami szintén akadályozza a sperma minőségét. Én fiatal vagyok, nekem akkor több esélyem van termékenyítésre de nem következett be. Megesett hogy nem védekeztem, és szerintem ez már mindenkivel megtörtént, ami inkább nem mondható hibának, na de akkoris kell védekezni, én gumival szoktam - kinek mi. Tehát én mondok most egy olyat hogy TALÁN, ami inkább a NEM TARTALMAZ-hoz van közel. 😀
2017. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!