Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesvitamin vagy külön...

Terhesvitamin vagy külön vitamin? És miért?

Figyelt kérdés
Pár hónapja szedek E-vitamint és folsavat, most venni akartam multivitamint de szinte mindegyik ilyen 2-3000Ft. Viszont ha veszek ennyiért multivitamint és megveszem mellé a folsavat és e-vitamint akkor kb ott vagyok árban mintha terhesvitamint vennék és akkor nem kéne háromfélét szedni. Ti hogy csináljátok, mit javasoltok?
2017. aug. 29. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csak terhesvitamint szedtem már a fogantatás elött is, és a terhességem alatt is a kismama vitamint szedem. Ebben elvileg minden benne van amire szükséged lehet. Én Femibiont szedek.
2017. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En is csak terhesvitamint szedtem , szedek. Elevitet. Nekem sokkal jobb mint a gravida volt.
2017. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég a sima terhesvitamin is. Ha vékony méhnyálkahártyát állapított meg az orvosod, akkor szedhetsz mellé persze e vitamint.

Ha számít az ár, akkor én a jutavit magzatvédő vitamint ajánlom neked. Jól felszívódó folsav van benne.

2017. aug. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még terhesség előtt vagy ugye?


Ilyenkor a folsav a fontos. Ha egészségesen táplálkozol és úgy érzed, hogy minden vitamint stb. beviszel az étellel, akkor nem szükséges más. Én szedtem vasat is, de azt amúgy is szedtem volna, terhességtől függetlenül. Ha úgy érzed, hogy hiányos a táplálkozásod, akkor azon gondolkodj, hogy mi hiányozhat és vagy csak azt a vitamint külön, vagy olyan multivitamint szedj, amiben sok van belőle.

Ezért nem lehet azt mondani, hogy XY terhesvitamin a legjobb, mert mindenkinek más a jó.

Én pl. Elevitet vettem először, de abban nincs kálcium és kevés a vas. A Gravidában 3-szor annyi a vas, ami nekem sokkal jobb volt. És van benne kálcium is. Mivel nem sok tejet és tejterméket fogyasztottam, nekem fontos volt, hogy legyen az is abban amit szedek. De aki meg sok tejterméket fogyaszt, annak tök felesleges a plusz kálcium.

2017. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!