Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesvitamin kell-e vagy...

Terhesvitamin kell-e vagy sem? Femibionról vélemény?

Figyelt kérdés

Kisbabát tervezünk, az orvosom azt mondta,hogy nem bízik a vitaminokban,de a Femibion az egyetlen ami tényleg jó magzatvédő. Van valakinek tapasztalata,hogy tényleg jó-e? Szerintetek érdemes-e egyáltalán vitamint szedni? Vérvétel szerint van egy kicsike vitaminhiányom így is, de mindenki azt mondta,hogy fölösleges vitaminokat szedni. Viszont most hajlok felé,de tanácstalan vagyok,hogy feladjam-e az elveimet,elvégre a baba egészsége a legfontosabb.

Előre is köszönöm



2013. aug. 24. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Hát ha vitamin hiányos vagy, akkor én szednék a helyedben. Én nem vagyok, mégis szedem a Femibiont. Semmi mellékhatást nem tapasztaltam, és ahogy néztem kb. ebben van a legkevesebb vitamin. (Nem eszek elég sok gyümölcsöt-zöldséget, ezért megnyugtat a tudat, hogy szedem.) Ha nem szedsz kismamavitamint, akkor legalább folsavat szedj, az a legfontosabb, de amúgy nem hiszem, hogy nagy gond, ha nem szedsz vitaminokat.
2013. aug. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem szedtem, soha nem is szednék !
2013. aug. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Én 28 hetes terhesen fejeztem be a szedését. Konkrétan eddig 20kg jött fel. Ameddig szedtem a vitamint csak úgy peregtek felfelé a kilók.

Most A 36. Hétennvagyok plusz 20kg. Ha nem szedem ezt, tuti hogy csak 12 körül hízok.


Amúgy a vérvizsgálat eredményeim vitamin szedése előtt kiválóak voltak, s utána...vagy 20 csillag volt a leletemen.


36hkm

2013. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Julie S ***** válasza:
69%

Régen én is nagy vitaminellenes voltam, de azóta feladtam ezeket az elveimet a tapasztalataim alapján. Terhesen meg igazán fontos, hogy ne legyél vitaminhiányos! Legfőképp a saját érdekedben, mert a babád elintézi, hogy megszerezze tőled, amire szüksége van.


A legfontosabb, hogy C és D vitaminban ne szenvedj hiányt, illetve az omega-3 pótlása is különösen fontos majd terhesen, és a már említett folsav is. Az E-vitamin (vegyes tokoferolok, és nem csak alfa-tokoferol!) is megfontolandó. Ezen kívül valószínűleg magnéziumra is szükséged lesz majd, mint a legtöbb kismamának.


A terhesvitaminokban általában nincs mindenből annyi, amennyire szükséged lenne (vagy épp több van bennük), vagy az összetételük nem passzol az igényeidhez. De az árukat elég szépen megkérik. Azonban ha nincs kedved külön összeválogatni, amit szednél, akkor inkább vedd valamelyiket és egészítsd ki azzal, ami még kell mellé.


De mindezek ellenére, ha nem akarsz vitamint szedni, akkor nem kötelező. Vitaminhiányosan is végigcsinálták már sokan a terhességüket és a babájuk ettől még egészséges. Max az anyukák nem tudják, hogy lehetett volna jobb és könnyebb is az a 9 hónap. :)

2013. aug. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Én az eleje óta szedem, nem a vitamintól fogsz hízni, 22 hetes vagyok, eddig 1 kg jött fel rám, egy napot se hagytam ki ezzel a vitaminnal. Minden leletem és értékem tökéletes, a baba erős és egészséges, mint én. :)
2013. aug. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Mindenképpen érdemes valamilyen magzatvédő vitamint szedni, de legalább folsavat.

Nem csak a te érdekedben, hanem elsősorban a baba miatt. Mert ha te vitaminhiányos leszel, azt viszonylag könnyű kezelni, nem lesznek végzetes következményei, de a babánál pl. a folsavhiány nyitott gerincet, vagy akár koponyahiányt okozhat.

Már babatervezéskor érdemes elkezdeni szedni, mert a gerinccsőzáródás lezajlik addigra, mire kiderül a terhesség, tehát addigra jó, ha fel van töltve a szervezet a szükséges dolgokkal.

Én is Femibiont szedtem, teljesen elégedett voltam vele, nem tapasztaltam semmilyen mellékhatást.

Az, hogy a vitamin hizlal, vagy hogy óriásbébit csinál csak városi legenda. A B vitaminok esetleg okozhatnak minimális étvágy növekedést, de ez nem drasztikus, és főleg nem olyasmi, amit ne lehetne kontrollálni.

Szóval én a helyedben mindenképpen szedném a vitamint, ártani biztos nem fogsz vele, de megelőzhetsz vele súlyos rendellenességeket.

2013. aug. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha mást nem is, folsavat MINDENKÉPP! Amikor mi eldöntöttük hogy jöhet a baba, dokim azt mondta, kezdjem el rögtön a Femibiont szedni. Amellé mást nem kellett szedni. 10 kiló körül híztam összesen a terhesség végéig, én nem vettem észre, hogy nagy étvágyat okozna, és semmi egyéb mellékhatást sem. Most szeretnénk megint babát, és szedem a Femibiont már 2 hónapja. Szerintem ártani nem ártanak a terhesvitaminok. Engem megnyugtatott, hogy teszek valamit mindkettőnk egészségéért. (Főleg hogy nem vagyok egy nagy zöldség-gyümölcs evő...)
2013. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Femibiont szedem, nagyon meg vagyok elegedve vele

Nem hiztam, nem hanyok tole.

A 11.heten megprobaltam atvaltani a Gravidara, es reggeltol estig hanytam meg a folyadek sem maradt bennem, azonnal visszavaltottam a Femibionra.

Nyugodt szivvel ajanlom, kezdd csak el.

Annyi, hogy d vitamint kell melle szedni, de az par szaz forint volt.

2013. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindkét terhességemnél a Femibiont szedtem, mellé pedig MagneB6-ot javasolt az orvosom. Normál mértékben híztam (12 és 15 kg), a gyerekek pedig egészségesek. Még szoptatás alatt is javasolták a szedését, nekem is kellett a vitamin és a baba is kapott belőle.
2013. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm az eddigi választ. Megnyugtató volt a jó tapasztalatokat olvasni,eddig én is elleneztem a vitaminszedést,de a mai műanyag kajás és szennyezett levegő+víz világában úgy döntöttem inkább én is elkezdem szedni!

Köszi a válaszokat :)

2013. aug. 25. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!