Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Félek, hogy kifutunk az...

Félek, hogy kifutunk az időből! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Nagyon szeretnék már gyereket.

Párom 35 éves, 2 éve együtt, abból 1,5 éve együtt élünk. Úgy érzem ő a nagy Ő, nagyszerű a kapcsolatunk, boldogok vagyunk. Ő most jutott el oda, hogy szeretne gyereket, eddig nem igazán akart. Szóval benne még egy picit érnie kell a dolognak, hogy ő is akarja.

A legfőbb hátráltató tényező az anyagi helyzet. Párom dolgozik, viszont építkezik itthon, amire nagyon sok pénz elmegy és a ház sincs teljesen kész. Egy teljesen felszerelt konyha, ebédlő, fürdő és egy szoba van. Én idén érettségizem, így addig csak részmunkaidős állásból van bevételem.

Szóval a babával még legalább 2 évig mindenképp várni kell, hogy megfelelő körülményeket biztosítsunk neki. a párom ekkor már 37-38 lesz. Persze a család segítene, ha esetleg hamarabb teherbe esnék és problémánk lenne anyagilag. De azért mégsem jó erre alapozni.

Lehet, hogy nehezen fog összejönni, lehet, hogy akár több évet is kell várnunk rá. Nekem nagyon rendszertelen a cikulsom, az ő spermájának minősége pedig romlik. Meg több gyereket is szeretnénk.

Szóval az idő mindenképpen ellenünk dolgozik.

Bölcsebb lenne szerintetek várni akár 4-5 évet is a gyerekvállalással vagy belevágni jövőre úgy, hogy esetleg gondjaink lennének és segítségre szorulnánk?



2017. szept. 17. 08:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Te olyan fiatal vagy, hogy alapból se gondolom, hogy ebben a korban gyereket kellene vállalnod. Lehet, hogy a ciklusod még be se állt, azért jön meg össze-vissza. Várjál ezzel, előbb ismerjétek meg egymást. Nekem is volt ilyen fiatalon hosszú párkapcsolatom és nagyon örülök neki, hogy szakítottunk és más lett a férjem, mert tinédzserként nem tudja megítélni egy lány, hogy milyen a normális pasi. Időből meg nem fogtok kifutni, te túl fiatal vagy, a pasid meg átlagos korban van a gyerekvállaláshoz, a környezetemben 50-60 éves pasik csinálnak gyereket a második, harmadik feleségnek, a pasik nem nagyon tudnak kifutni az időből.
2017. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Picasso 70 evesen nemzet gyermeket

Inkabb magadra gondolj meg eretsegid sincs se munkad

Korai szulni gyerek fejel

Amig pasinak mukodik addig tud gyereket csinalni

2017. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Apukám 58 éves. Húgom 6 éves. :D

Jó ez elég durva de 40 évesen egy férfi baromira nincs még elkésve.

2017. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%

19 eves tinedzser vagy, meg van 20 eved szulni !!

Eloszor tanulj, elj, es legyen egzisztenciad!

Ha a ferfi elhagy gyerekkel, mit csinalsz a semmi nelkul ??


Egy ferfi 60-70 evesen is tud gyereket csinalni, nem fut ki az idobol.


Az, hogy 17 eves korodtol vele vagy, jellemzo ezt az embert, ha egy felnott erett ferfi egy kislanynak kell csak ott bizony gondok vannak! Csak te naiv gyerekkent ezt nem latod. Hallgass a felnottekre.

2017. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon vágyom rá, hogy anya lehessek.

Köszönöm az ezzel kapcsolatos aggodalmakat, de ez nem kérdés.

2017. szept. 17. 09:16
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Vagysz ra ? De a gyereknek mit tudsz majd nyujtani? Semmit nem tudsz a vilagrol
2017. szept. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Olyan jó, hogy elolvastátok a kérdést.

Idézek, hogy könnyebb legyen felfogni.


"Szóval a babával még legalább 2 évig mindenképp várni kell, hogy megfelelő körülményeket biztosítsunk neki."


Akkor 21-22 éves lennék, mikor nekikezdenénk a babaprojektnek. Hű, de megbortánkoztató!

12 éves korom óta menstruálok. Nem arról van szó, hogy nem állt be a ciklusom. Hormonális eredetű problémám van.

A normális hangnemű válaszokat köszönöm.

2017. szept. 17. 09:42
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Mikor elolvastam a kérdést, azt hittem 39 vagy, nem 19... Furcsa egy 19 éves tollából olvasni, hogy kifut az időből. Kérdésedre válaszolva: inkább várjatok, nem hátrány, ha te is elkezdesz dolgozni és hozzájárulsz normálisan a közös kasszához, főleg arra az időre, amikor kiesel a munkából. És egyébként, természetesen mindenki úgy érzi, hogy a párja az igazi, de 4-5 év múlva már lehet, hogy rég nem lesztek együtt, és áldani fogod az eszed, hogy nem kötötted le magad a "nemigazival" meg x számú gyerekkel 20 évesen. Ha a párod 40 lesz, férfiaknál manapság az semmit nem jelent. Romlik a spermája minősége? Honnan tudod, hogy már most nem rossz? Csak mert statisztikailag van rá esély, hogy "romlik"?
2017. szept. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

En biztos nem szulnek 19 evesen egy 2 eves kapcsolatra.

Vtam 19, volt harom 5 évnél hosszabb kapcsolatom, es egyáltalán nem bantam meg, hogy most a harmadikban vállaltam gyereket. (mellesleg 7eve vagyunk együtt es en mar 35vagyok)


Őszintén.. gondoljal mar bele mit teszel te ehhez a kapcsolathoz magadon kivul? Ha megszűnik, mert vegulis nem ti lennétek a történelemben az elsők, mi maradna? Lenne egy erettsegid? Lenne egy babád..? A hazat a párod epiti, a párod dolgozik, a parod penzebol eltek, az nem közös, az az övé lenne/maradna, neked kellene menni, de javíts ki ha tévedek... Persze, szerelmesen az ember nem nez ilyesmit.. De a szerelem nem biztos x ev utan, hogy meg is marad. Majd ha ti 6-10 ev utan is szerelmesek lesztek akkor elhiszem hogy minden jó.


Én tanultam, van munkám, es nem kellett ezt a mondatot se leirnom:


"ö most jutott el oda, hogy szeretne gyereket, eddig nem igazán akart. Szóval benne még egy picit érnie kell a dolognak, hogy ő is akarja."


Most eljutott vagy nem jutott..? Akarja-szeretné? Vannak kisebb ellentmondasok ebben.


Tényleg, a legjobb indulattal, gondold ezt at. Nagyon fiatal vagy es nem a korod hanem a sajat életszituációdban nem vagy ehhez egyenlő fél azok alapján amit leírtál.

2017. szept. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
Off, de aki azt írja, hogy egy pasi 40-50-60 évesen csináljon gyereket, mert ők nem futnak ki az időből, az abba is belegondolt, hogy azt a gyereket fel is kell nevelni? Ok, hogy teherbeejti a nőt 50 évesen, csak majd 70 évesen ott áll-e a középiskolai ballagáson? 60 évesen focizik-e vele, viszi-e kirándulni? Tudom, hogy vannak fitt idősek, de azért akkor se mondjuk már, hogy az apa kora mindegy.
2017. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!