Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha rövid luteálisra progipótlá...

Ha rövid luteálisra progipótlást csinálok, mégsem lesz tőle hosszabb a luteális, és megjön a havi, lehet, h nem progihiány van? Mi más lehet? V attól még progipótlás mellett is megjöhet?

Figyelt kérdés
2017. szept. 17. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy egyszerű vérvétel megmondja ha progeszteron hiány van, akár magánban is meglehet csináltatni én is úgy szoktam.
2017. szept. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Mit értesz rövid alatt?

12-16 nap normális, de a 11 nap is még annak tekinthető. Az az alattival viszont orvoshoz kell fordulni. Azt tudom, hogy a mensi előtti barnázás nagy valószínűséggel utalhat progeszteron hiányra.

2017. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Volt hormonpanel. Szépen megugrott ovu után 53 nmol/l lett (júniusban), de csak 9 napos volt a luteális. Utána b6 vitaminnal sikerült kitolnom 2-3 nappal, ill. progipótlással is ez lett az eredmény. Inofolicot ittam 1 helyett 2 tasakkal, de csak durván előrébb hozta az ovut, a luteális nem változott.Lett 20 napos ciklus a 26-27 helyett.Sosem barnázom, mindig egyből megjön.
2017. szept. 17. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Hat ezt mar endokrinologussal kell megbeszelni. Nogyogyaszok nem ertenek ehhez eléggé a hormonokhoz.

Lehet h nincs pl normalis peteeresed

2017. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem értem. progipótlással nem jöhet meg előbb, hiszen addig pótlod, amíg szükséges. ha kell, 12 napig szeded, rá 2 napra megjön, megvan a 14 nap.

amíg szeded a progeszteront, nem jöhet meg. ha mégis, akkor nagy baj van, irány az orvos.

2017. szept. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most? Jártál endo dokinál? Sikerült kitolni a luteális fázist?
2018. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5# nalad lehet h igy van.

De pl en nalam , ugyanugy megjott ..ha nem voltam terhes , hiaba szedtem. Egy napot se tolt rajta.. amikor terhes voltam, nem jott meg, mar sejtettem h van baba!

6 honapig kellett szednem tuszorepedes utáni első naptól.

2018. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#6 / Abban a hónapban várandós lettem, azóta már itt szuszog mellettem 5 hetesen. :) Úgy tűnik az inofolic sokkal erősebb hatással volt, mint a progeszteronkrém, mert az inofolic módosított szedésével sikerült normál időre tolni az ovulációt, viszont így, h babás lettem, nem derült ki,h hány napos lett volna abban a hónapban a luteálisom.
2018. aug. 3. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!