Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem működött a fogamzásgátló,...

Misoszb9 kérdése:

Nem működött a fogamzásgátló, a többi lent?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is azzal kezdeném, hogy nem felelőtlenség, hanem a fogamzásgátló pár százalékos hibafaktora éppen nálunk jött be. Barátnőm 3 hónap múlva, én 5 hónap múlva leszek 18. És bejelentette, hogy 3hete késik, és nem annyi csík volt a gyors teszten ahányat várt(3x is). Másfél éve vagyunk együtt elég szilárd kapcsolatban, az abortuszt teljesen elítéljük, a 2 család anyagi helyzetével fel is tudnánk nevelni. De egy a bökkenő, neki gazdasági suliba, nekem meg orvosi egyetemre van nyílt utunk. Magyarul semmi szakma, érettségi meg pár hónap múlva. Ő meg szeretné tartani, én kicsit hátrálok tőle, az bátorít, hogy a nővérem 17 évesen szült és most 12 éves a gyereke. Boldog kapcsolat, jó anyagi helyzet. Szóval nem húzta a korai gyerekvállalás keresztbe a terveiket a sógorommal.És igazából.... egyetem kilőve, mert a gyerek csak egy gyerek és mellette kell lenni, érettségivel annyit nem fogunk keresni, mint amit megszeretnék adni a gyermekemnek, és egyikünk se akar az "ősökön" élősködni... Mi lenne a legjobb megoldás szerintetek?

Légyszíves mellőzük az értelmetlen kommenteket..



2017. szept. 19. 17:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyikotok passzivaltat egy evet, utana meg beadjatok bolcsodebe. Szerintem, ha jo az anyagi helyzet, ilyen esetben nem eloskodes a szulokon, hanem termeszetes afekete csaladi tamogatas. Esetleg a jovendobeli nagymamak is be tudnanak segiteni, ha raernek. Hozni-vinni, vigyazni ra, amig tanultok. Nem lesz egyszeru, de megoldhato.
2017. szept. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
(A fekete nem kell)
2017. szept. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem te lenél az egyetlen, aki gyerek mellett jár egyetemre. A párodnak nyilván halasztania kell, de utána már ő is mehet, ha a gyerek elmegy bölcsibe.

Persze ez akkor működik, ha a szülök azért hajlandóak arra, hogy segítsenek.

2017. szept. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hármas. Igen, ha ráérnek hozni vinni. Apum meghalt, és az anyagi helyzet ára, hogy anya mindig dolgozik, anyósomat ki is hagynám a sorból..... egész nap otthon ül, flegma, utál mindenkit, segítség 0. Apósom meg építkezési vállalkozó. Vannak emberei bőven, ha ráérek simán leddolgozok vele én is 12 órát maszekba... ő meg reggel 6kor elmegy, este 8-kor ér haza, heti hétszer, szóval a szülők segítsége kilőve. Rokon meg aki olyan, hogy segítene szintén ennyit dolgozik, illetve külföldön lakik
2017. szept. 19. 17:38
 5/18 anonim ***** válasza:
56%
Meg elintezhetitek az abortuszt, csak a leheto leghamarabb tegyetek meg, ha igy dontotok. Kovezzetek meg, de szerintem ez lenne a legjobb dontes.
2017. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
10%
A három csík az hibás teszt. Egyelőre a kérdés szerintem tárgytalan.
2017. szept. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó azért az borzalmas hogy neked ennyit jelent egy élet...
2017. szept. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg akarjátok tartani, nem lehetetlen, de kell a családi támogatás!

- barátnőd halaszt egy évet, ez egyértelmű (ha egyáltalán le tudja tenni tavasszal az érettségit)

- aztán bölcsi

- gazdasági suli mellett azért tud a gyerekkel foglalkozni, te az orvosi mellett szinte kizárt, hogy tudsz majd dolgozni, az első évben semmiképp sem ajánlom. Így jövedelmetek nem lesz, hacsak nem diákhitelből.

Ha a család megteheti, hogy pénzzel támogat, és ti nem akarjátok elfogadni, tekinthetitek legalább részben kölcsönnek is (jobb, mint a banknak tartozni). Ha akarjátok a gyereket, akkor adjátok alább, ami a büszkeségeteket illeti - utólag lehet kompenzálni a most kapott segítséget, de ennek a gyereknek most van szüksége rátok!

2017. szept. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

Az egy dolog, hogy anyagilag nem lenne gond, de mégse tudnak segíteni, mert mindenki éjjel-nappal dolgozik.

Egyik egyetem(ahova akartok menni) se arról híres, hogy könnyű lenne, esetleg a barátnőd levelezőre átmehetne, ha van rá lehetőség.


Más példájára meg ne apelláljatok, mert az a másik élete nem a tied. Nővéred gondolom nem orvosnak készült.


Egy gyerek sajnos keresztbe tudja húzni a számításotokat.


Én is beleestem ebbe a helyzetbe, pedig 25 vagyok. Én ETK-n tanulok levelezőn alkalmanként a fél országot is átutazom a 10-en kilós bőröndömmel. Egyébként is csúsztam 1 évet és még dolgozom is. Én pl szeptember első hetében szültem volna, ami egybe esett az első konz. héttel. Sz.r dolog az abortusz, de vagy karrier vagy gyerek. Főleg 18 évesen. Ha már 20-on vége 30-as éveitekben járnátok, akkor megérteném, hogy a gyereket vállaljátok inkább.


Ja és azt még hozzá tenném, hogy nekem az elmúlt 1 évem a csúszás miatti pótlással és egyéb dolgok miatt(külön tanár, jogsi meg ilyenek) annyira kiszívtak, hogy kialakult nálam egy autoimmun betegség a stressz miatt. Ebből a szempontból egyáltalán nem érte meg, de muszáj volt kibírnom ezt az egy évet.

2017. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Harmadik vagyok. Miért van olyan érzésem, hogy ti nem is akarjátok megoldani, és csak egy kis önigazolást kerestek az abortuszhoz?

Ezzel sincsen gond, a ti életetek, a ti gyereketek, csak nem értem, miért kell azt mondani, hogy így akarjátok meg úgy akarjátok, de nem megy?


Ha tényleg akarjátok a gyereket, akkor megoldjátok és kész. Ti nem akarjátok megoldani, hiszen csak sorolod, hogy miért NEM lehetne megtartani. Egyszerűen azt várod, hogy mások is rábólintsanak ás azt mondják, hogy "igen, az abortusz a jó megoldás", mert akkor kisebb a bűntudat.

2017. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!