Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO -san kismama? Ki hogy...

PCO -san kismama? Ki hogy tesz a terhességéért? Merckformin vagy bármi mást szed -közbe?

Figyelt kérdés

Én Merckformin t szedek, most kaptam pozitív tesztet. De betegtájékoztató és háziorvos szerint nem épp jó dolog szedni közben. Endokrinológussal csak hétfőn tudok konzultálni. Kinek mi a tapasztalta gyógyszer szedéssel?

Illetve milyen étrendet követtek/követtetek?

Köszönöm a válaszokat


2017. szept. 29. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Ajánlott végig szedni. Házidokid képezhetné magát. Külföldön pl. a kövér kusmamáknak egyből adják a cukorbetegség megelőzésére. Terhesség legvégén ajánlott elhagyni, mert az anesztéziát zavarhatja. 34. hétig szedtem.
2017. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél 36. hétig szedtem, másodiknál 32. hétig (ikrek). A szoptatás miatt hagytam abba mindkét esetben, hogy kiürüljön, mivel szoptatás mellett nem szedhető sajnos.


Egyébként kezeletlen IR mellett nagyobb a vetélés esélye, ezért MINIMUM a 12. hétig mindenképp szedni kell, de szerintem az a biztos, ha végig.


Nekem ez a tapasztalatom.

2017. szept. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet szedni szoptatás mellett is.
2017. szept. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tőlünk nyugatra már nem ördögtől való a merckformin, csak ezek a magyar nagy tudásúak vannak lemaradva totálisan akár IR, akár pajzsmirigy, de még sok-sok egyéb betegség és állapot kapcsán is.
2017. szept. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szoptatás mellett nem lehet...
2017. szept. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem szedném. Rajta van a betegtájékoztatón, h terhesség mellett abszolút ellenjavalt. Benne van a gyógyszer könyvben is. Nekem ennél meggyőzőbb érv nem kellene.

Amúgy érdekesek a kismamák, ha pl antidepresszáns lett volna a kérdés akkor mindenki ajuldozna, h hagyja abba de rogton mert hű meg haaa...merckformint ami ugyanúgy ellenjavalt meg ajánlgatjátok....

Az én endo dokim kerek perec azt mondta h ne szedjem, senki nem vallal felelősséget a gyerekemért és nyilván én se akarok egy beteg babát.

2018. máj. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
12. héten hagytam el én is. Tegnap töltöttem a 36. hetet. Semmi bajom sincs, minden tökéletes, a baba is jól van. Amúgy 3 doki közül egyik se írta már fel a gyógyszert (endokrinológus, nőgyógyász, háziorvos) Nem is ettem meg a maradékot, még mindig a fiókba van, ami maradt
2018. máj. 8. 01:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!