Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan sikerül feldolgozni ha...

Hogyan sikerül feldolgozni ha valakinek elment a babája? Nekem miért nem sikerül?

Figyelt kérdés
2008. okt. 22. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első időben nagyon nehéz volt, könyvekben és az interneten is utána olvastam, hogy miért lehetett nálam a spontán vetélés (majdnem 8 hetesen). A fájdalmamat kiírtam magamból egy kis napló-szerűségbe, majd orvost is váltottam, akivel mindent részletesen átbeszéltem (ő nagyon megnyugtatott).

Ennek már 4 hónapja és most újra babát várok. Mivel ez a baba elvileg akkor fog világra jönni, amikor az elsőt elveszítettem, nem hiszem, hogy véletlen volt a megfogantatása. Csak optimisán tudok a jövőbe nézni, miszerint a második babánkkal már nem történhet ilyesmi!

Neked is csak azt tudom javasolni, hogy nyugodtan sírd ki magadból a fájdalmat, esetleg írd le, ha ez segít. Viszont semmiképp ne add fel, mert egy egészséges babának a Te életedben is jönnie kell!

2008. okt. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Különbözőek vagyunk. Nekem a 11. héten kellett műtéti úton befejezni, mert meghalt a baba. Szomorú voltam nagyon, de elfogadtam a történteket. Eleve tudtam, hogy az első 12 hét a mindent vagy semmit elve. Vagyis ha beteg a magzat akkor a természet szelektál. Azzal nyugtattam magam, hogy inkább az elején derűljön ki, mint később kelljen nekem nehéz döntést hoznom. Sokat olvastam én is a neten és készültem az újabb babára. Nem hátrafelé nézegettem, hanem előre, hogy minél előbb gyógyuljak és jöhessen a baba. Még elsem telt a kötelező 3 hónap és spontán teherbeestem 2 hónap után. Most 20 hetes múltam és minden rendben, kislányunk lesz. A korom miatt már egy amniocentézist is túléltünk. Vannak akik már megszülik a babájukat épen, egészségesen és ennek ellenére még mindig az előzőleg elvesztett babájuk miatt keseregnek. Ez nem normális dolog és a babának sem tesz jót. Kell magadnak időt hagyni, hogy feldolgozd, de inkább arra gondolj hogy majd jön egy egészséges erős baba, aki sok örömöt boldogságot fog okozni. Erre gondolj és próbáld valahogy elfogadni, hogy semmi sem történik véletlenül. Sok sikert, mielőbbi gyógyulást és a jövőre gondolj ne a múltra!
2008. okt. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Velem is pontosan az történt ami a második válaszolóval:-( Csak nekem két hete volt a műtét igy még nekem várni kell 2-3 hónapot mire ujra próbálkozhatunk. Egy biztos! Ki kell beszélni magunkból a történteket. Nekem az is segített amikor olyanokkal beszégettem akikkel ugyanez előfordult. Sok erőt ad hogy a párommal például sokat beszélgetünk a következő babáról,úgy mintha ez a szomorúság meg sem történt volna. Nem beszélünk olyanokról hogy félni fogunk a következőnél. Természetesen nem tudjuk ezt elfelejteni,de próbálok (kisebb nagyobb sikerekkel) a következő terhességemre gondolni. Szedem a vitamint,iszom a cickafark teát (aztán majd palástfűt)és az jár az eszemben hogy erősítem a szervezetem hogy minden rendben legyen amikor majd remélem mihamarabb ujra pozitívat tesztelek:-) Légy erős,előre nézz és csak jókra gondolj,erősítsd és biztasd magad!
2008. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,én is kb 2honapja vetéltem el,én 6és fél hetes voltam.Nem tudtam megérteni hogy miért,egészségesen élek,reletiv hamar össze is jött a baba,olyan boldog voltam,de olyan hamar elis mult a varázs.Mi most ujra probálkozunk,csak arra gondolunk hogy a második babo erös lesz,mert az elözö megcsinálta neki a helyet.Csak pozitivan,erösisd a méhed,vitaminnal,én mellé még iszom a palástfü teát,de mindenképp akkor probákozzatok ujra ha ugy érzed rendbe jöttél,és tényleg fogd fel ugy,ez a baba beteg lett volna.

Fel a fejjel,és hidd el még nagyon sok nö küzd ezzel a problémával,nem vagy egyedül.

2008. okt. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem nemvolt vetélésem és remélem nemis lesz. viszont hogy feldolgozni hogyan lehet azt én nembirom elképzelni!mi 2 éve probálkozunk annyira kivagyok ,és akinek elmegy nemis tudom hogy nemhal bele a fájdalomba
2008. okt. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! A veszteség feldolgozásához idő kell. Nekem sajnos több elhalt terhességem is volt. Én felkerestem egy kineziologust aki nagyon sokat segitett. Most tartok a harmadik nőgyógyásznál aki elküldött hormonvizsgálatra és most derült ki, hogy sárgatest hormon elégtelenségem van, emellett két génemmel is probléma van. De szerencsére mindenre van megoldás. Két hónapja szedem a folsavat és az elevitet. Jövöhétre nem várom a mensit, fájnak a melleim és szurkál a hasam.

Szerintem is akkor vállalkozz a köv. terhességre ha felkészültél rá lelkileg.

2008. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!