Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esélye, hogy terhes...

Mennyi az esélye, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátló szedését egy kicsit több, mint egy hónapja hagytam abba, mert kiderült, hogy egészségügyi okok miatt nem szedhetem. Az utolsó levél beszedése után nem kezdtem el újat szedni a 7 napos szünet végén. Két nappal azután, hogy el kellett volna szednem a gyogyszert, együtt voltunk volt barátommal védekezés nélkül.(se veled-se nélküled kapcsolat) Akkor elment belém. Azóta vol olyan 4 alkalommal, hogy óvszer nélkül voltunk együtt(akkor nem ment el bennem), de nem igazán aggódtam, mert az orvosom azt mondta, hogy csoda lesz ha egyszer sikeul majd teherbe esnem és nem elvetélnem(apc rezisztencia és szerencsétlen anatómia, gyakorlatilag az egyik petefészkem nem is működik). Csütörtökön kellett volna megjönnie, de nem jött. (Az orvos azt mondta hogy a fg. abbahagyása miatt nem lesz ilyen, mert nagyon alacsony hormontartalmu volt,és előtte is mindig rendszeresen menstruáltam). A késés miatt elkezdtem aggódni, mert körülbelül két hete meg van duzzadva a mellem és nagyon fáj. Elég sokszor szédültem is(napi 3-4 megszédülés, nagyon sokat fáj a fejem. Pénteken hőemelkedésem volt, minden ok nélkül, apukám szólt rám, hogy olyan piros vagyok, mérjem meg a lázam(37.4). Ma elkezdett szúrni az alhasam, akkor néztem utána hogy lehet-e terhesség jele, és ahogy olvastam a tüneteket, rájöttem, hogy elég sok fennáll nálam. Úgyhogy most eléggé be vagyok kakilva. Nem szeretnék gyereket vállalni 18 évesen, a gimi utolsó évében, stabil pár és anyagi háttér nélkül. Viszont a fent említett orvosi háttérrel, lehet, hogy soha többé nem sikerülne teherbe esnem.

Egyenlőre még a héten várok, ha nem jön meg, tesztelek, aztán majd meglátjuk mi lesz.

Fentieket tekintve mennyi az eselye, hogy terhes vagyok



2017. okt. 30. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amig nem tesztelsz mi se tudjuk
2017. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
66%

Őszintén szerinted mi ismeretlenek akiknek feltetted a kérdésedet honnan a fészkes fenéből tudjuk, hogy terhes vagy-e?! Szerinted akik válaszolni fognak azok nőgyógyászok? Ha most azt írom, hogy 70% esélye van annak, hogy igen akkor azt elhiszed? Vagy ha azt írom 90% esély va narra, hogy nem akkor jobban alszol? El kell menni konzultáln iaz orvosoddal vagy keresni másikat ha nem kapsz megnyugtató választ.

Eszem megáll, 18 éves állítom több f@..t fogott mint én kilincset és egy noném kérdezz-felelek oldalon tesz fel olyan kérdést amire az orvos is csak esetleg laborvizsgálatot követően tud választ adni. Jajj, légy szives ha kiderül hogy most nem vagy terhes nehogy szaporodjál!

2017. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az utóbbi egy hónapban 5-ször nem védekeztél!

Igen, lehet terhes!

Ha az utolsó alkalomtól számított 14 nap után is negatívat tesztelsz, akkor kb. megnyugodhatsz, előbb nem!

2017. okt. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2-es! Mielőtt lehordasz mindenfele felelotlen, fiatal ki lotyónak, előtte gondold végig a dolgokat! Honnan veszed, hogy több pasival voltam? Mert a kérdésben több pasiról szó sem esett, de ha annyira érdekel, a kérdésben is említett férfival vesztettem el a szüzességem egy éve. Azóta is csak vele élek nemi életet. Erről ennyit, bocs, hogy nem vártam meg a házasságot, és hogy nem vagyok egy prűd katolikus kislány 18 évesen.

Arról meg, hogy ne vállaljak gyereket, annyit mondanék, hogy igaz, hogy még nem biztos, hogy most, de lesz gyerekem, aki semmiben nem fog hiányt szenvedni.

Az inteligenciámra utalgató megjegyzéseidről meg annyit, hogy 18 évesen egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgám van, kitűnő eddig minden bizonyítványom, ECDL vizsgám van, és tavaly 2 ponttal csúsztam le az OKTV döntőröl. Mellesleg egy héten háromszor 12 órát dolgozok egy büfében, hogy fedezni tudjam a saját kiadásaim, és például ne édesapámnak kelljen nekem ruhát, cipőt, bérletet és menzát fizetni, aki egyedül nevel engem pedagógusfizetésből. Bárcsak minden fiatal ilyen felelőtlen és lusta lenne, mint én.

2017. okt. 30. 19:48
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Bárcsak minden fiatal ilyen felelőtlen és lusta lenne, mint én."


Felelőtlennek felelőtlen vagy. A betegtájékoztató világosan leírja, hogy abbahagyás után a tabletta nem nyújt védelmet. És az hagyján, hogy védekezés nélkül voltatok együtt, de még beléd is élvezett, biztos, ami biztos. És még utána sem jutott eszedbe, hogy ha már tablettát nem szedsz, legalább máshogy védekezni kellene. A megszakítás nem az.

De a legnagyobb veszélyt jelen esetben az az aktus jelenti, ahol még beléd is élvezett a "párod".


Igen, lehetsz terhes. Szülészeten dolgozom, hallottam egy párszor a "azt mondták, hogy nem eshetek teherbe" szöveget. Hány olyan nő van, aki már lombikra készül, aztán spontán teherbe esik? Elárulom: sok.


Szóval ahelyett, hogy a homokba dugnád a fejed és kérdéseket írnál ki gyakorira, inkább vegyél egy terhességi tesztet. Kb. 300 forintért már kapsz. Mi ugyanis innen nem tudjuk megállapítani, hogy terhes vagy-e vagy sem...

2017. okt. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"hogy csoda lesz ha egyszer sikeul majd teherbe esnem és nem elvetélnem(apc rezisztencia és szerencsétlen anatómia, gyakorlatilag az egyik petefészkem nem is működik"


Öö.. téged jól megvezettek.

Leiden mutáció csak kezeletlen esetben vezet vetéléshez, de igen egyszerűen kezelhető. Lmwh injekciót, pl. Clexane kell csak szúrni a terhesség alatt. Magát a teherbeesést egyáltalán nem nehezíti.


Anatómia? Talán hátrahajló méh? Semmit nem számít.


Egy petefészek pedig bőven elég.


Felelőtlen vagy és jó esélyed van a terhességre. És nem, nem csoda lenne.

2017. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha már késik akkor mutat a teszt.

Most akkor esélytelen, hogy terhes leszel szóval az orvos azt mondta nyugodtan szeretkezz védekezés nélkül vagy pedig azt, hogy van rá esély? Mert ha van rá esély és te még nem szeretnél akkor kérned kellett volna más javaslatot a védekezésre vagyis inkább az orvosnak kellett volna tanácsot adnia...

Fogalmam sincs, hogy a betegséged ellenére mondjuk spirált használhatnál-e?

Vegyél tesztet 4 nap késés után már mutatni fogja.

2017. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
2-es vagyok. Kedves kérdező az intelligencia nem azonos az érettséggel, bölcsességgel. Remélem nem itt fogod megkérdezni, hogy mi az abortusz menete és hol kell rá jelentkezni.
2017. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondanék, hogy szerintem 18 évesen ne szexelj védekezés nélkül, akármit is mondanak, hogy mennyi az esély teherbeesésre. Akkor jöjjön a baba, amikor már a körülmények is megfelelőek és a kapcsolatod is erős lesz hozzá. Van rá esély, hogy baba lesz, akkor pedig fel kell nőni a feladathoz más választás nincs.
2017. okt. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Kitörölheted a hátsódat az eredményeiddel, ha arra meg nincs eszed, hogy orvoshoz menj és ne itt verd magad.
2017. okt. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!