Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Petevezeték elzáródás hajlam...

Petevezeték elzáródás hajlam örökölhető?

Figyelt kérdés

A hajlam örökölhető petefészek elzáródásra? Szeretnénk babát már nagyon! Az első hónap nem sikerült! Tudom az elsőnél szinte alig van esély! 25-ös ovu teszt negatív volt végig, pedig minden ovu tünetem meg volt és a hőm is emelkedett! Nem akarok semmit bebeszélni magamnak. Türelmes vagyok és igaz nagyon sírtam mikor megjött, úgy fogom fel hogy hálás vagyok, hogy átélhettem az első csalódott alkalmat.

Édesanyámmal erről nem akarok beszélni mert szeretném ha meglepetés lenne neki az unoka! Viszont emlékszem, hogy mesélte rám 3 évet vártak mert akkor derült ki, hogy elvan záródva az egyik petevezetéke és majdnem nem születtem meg!

Ez öröklödhet?


2017. nov. 20. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, ha neki genetikai alapon volt, akkor lehet rá esély. Van azonban olyan, h egy fertőzés miatt záródik el, vagy egy műtét utáni összenövés következtében (pl. valbélműtét után). Szóval lehet rá esély, de nem nagy. Sajnos csak egyetlen módja van, h kiderüljön, neked is van-e ilyen bajod: átjárhatósági vizsgálat (bár én lebeszélnélek róla, egy hónap próbálkozás még semmi, h kitedd magad ilyesminek).

Ami az ovu tesztet illeti, nekem soha nem volt pozitív, mégis a második babámat várom; az első az ötödik, a második a harmadik próbálkozós hónapban jött össze. Az igaz mondjuk, h én, amikor a peteérést sejtettem egyik hónapban, még az első baba előtt, elmentem nőgyógyászhoz, szuper uh gépe van, így látta a heget, ahonnan az érett petesejt kiszakadt, így nem csak azt tudtam meg, hogy ovulálok, hanem, hogy tüszőrepedés is van.

2017. nov. 21. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem maga az elzáródás, hanem annak az oka...gyullladásokra való hajlam, vagy akár endometriózis örökölhető, mint sok egyéb, ami okoz össze övést..

Figy nálunk majdnem fél év volt mire jött.

Ovum van, érzem is.

A fél év alatt 1 szer tuti volt baba, de mensivel időre simá. Elment.


Férjem volt spermavizsgálaton (gondolkodtunk csok-ban emiatt, vegül nem vállaltuk be, de az kiderūlt, h.) Nála minden ok..sőt.


Szóval ne görcsölj rá...érdekesség, h nekünk is abban ahónapban sikerült, amikor elengedtük a témát, mert nem nagyon tudtunk együtt lenni, a hónap lényeges részén több napra elutaztam...

Vegül az utazásom reggelen még együtt voltunk, rá következő második napon volt ovu...mégs sikerült..

2017. nov. 21. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy írtatok. A ciklus utolsó hetében beteg lettem. Fertőzés vagy gyulladás, fájt, lent és folyásom is volt nagyon büdös. Köze lehetett, hogy nem sikerült a baba? Megyei rendelőbe járok és most hívtam fel a kartonzót, hogy jövőhétre kérnék időpontot és a hölgy kérdezte, hogy mi a bajom. Mondtam neki, hogy most menstruálok, de a fájás, égés ugyan úgy megvan. Szeretnék gyógyszert rá és megnézeti magam. Közölte, hogy ez nem sürgős és fogjam magam vegyek canesten kupot és kész. Ezt egy kartonzós mondta nekem. Kiakadtam, de nagyon. Maszek rendelésre kéne mennem, de mi a garancia ara, hogy 10-20 ezer forintért emberszámba veszenk?
2017. nov. 21. 13:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Ha megengedheted magadnak, mindenképpen javaslom a magánrendelést. Ha budapesti vagy, tudok ajánlani jó orvost.
2017. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!