Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van, akinek olyan időpontban...

Van, akinek olyan időpontban fogant meg a babája, amikor nem volt ovuláció, vagyis az elvileg "nem termékeny" napokon?

Figyelt kérdés

2017. nov. 22. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig rendszertelen volt a ciklusom, de már elvileg bármelyik pillanatban megjöhetett volna - ekkor készült az első gyermekünk
2017. nov. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Kizárólag ovulációhoz közeli napokban történt szexből lehet teherbe esni. Ha nincs érett petesejt, nincs mi megtermékenyüljön.

Az egy másik kérdés, hogy a naptár szerint ekkor és ekkor kellett volna az ovulációnak lenni és a valóságban máskor volt, mint ahogy az illető számított rá.

2017. nov. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

30-32 napos ciklusaim voltak átlagosan, de amikor terhes lettem, a 25. ciklus napon volt ovulációm (hőmérőztem) és aznapi szexből lettem terhes.

39. ciklusnap lett pozi tesztem, szóval ez egy hosszabb ciklus lett.

2017. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Abban igazad, vagy hogy szükséges az ovuláció a teherbeeséshez, de spontán ovuláció is történhet pl. orgazmus következtében, és ilyenkor a naptár szerint "nem termékeny" napokon is van esély a fogantatásra. Erre gondoltam, csak nem voltam elég pontos a kiírásnál.
2017. nov. 22. 17:43
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

A cikk szerint ilyen nincs:

(Tudom,hogy ez csak példának írtad,csak gondoltam leírom).


"Szex, orgazmus hatására is lehetséges a peteérés:


Ez a legelterjedtebb tévhit, de egyszerűen nem igaz. Valószínűleg azért alakult ki ez az elgondolás, mert az ovuláció környékén növekszik a szexuális vágy, tehát nem a szex hatására alakul hirtelen a peteérés, hanem a peteérés és a megnövekedett ösztrogénszint hatására kívánjuk jobban a szexet…


Ennek az elképzelésnek lehet az is az alapja, hogy a szex hatására valóban növekszik az ösztrogénszint a szervezetben, de a tüszőrepedés bekövetkezéséhez több napig tartó ösztrogénszint-növekedés és több hormon összjátéka szükséges. Egy hirtelen hormonlöket nem elég az ovulációhoz. Ha a „rendes” ovuláció után esetleg be is következhetne még egy tüszőrepedés, akkor is maximum csak egy éretlen petesejt tudna kiszabadulni, amely nem képes megtermékenyülni. Tehát ennek a felvetésnek sincs túl sok alapja."

2017. nov. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is rákerestem és tényleg azt írják, hogy kamu, úgyhogy köszi, hogy bemásoltad a szöveget, ezek szerint rosszul tudtam.
2017. nov. 22. 18:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Igen, ez tényleg egy kamu dolog, de itt gyakorin nagyon elterjedt tévhit.


A petefészekben lévő tüsző folyamatosan növekszik ovulációig. Egy bizonyos méretet (kb. 20 mm) el kell érjen, hogy megrepedhessen és kiszabadulhasson az érett petesejt.

2017. nov. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi az off-ért!

A tüsző növekedését repedését nőgyógyász vizsgálja? Hány hónapnsikertelen próbálkozás után foglalkoznak ezzel az orvosok?

2017. nov. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8. Kb fel ev, egy ev. De tőlem sose kerdeztek mióta próbálkozom, mert 35feletti vagyok. (kb 4 sikertelen honap utan mentem el)


Kerdezo, en nekem nem a ciklus kozepen fogant a baba hanem a vege fele, de nekem akkor volt a peteeresem. Ha a tankonyvi nagy átlag szerint a 14.naphoz nezem volna a dolgot, gondolhatnam, hogy mennyire különleges módon fogant a fiam, de nem.. Simán "öreg" vagyok, káosz a hormonrendszerem es rövid a lutealis fazisom. Tuszo lehet reped orgazmustol, de csak ha van es nagy.. Szóval...

2017. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!