Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Két apától két gyerek? Ti...

Két apától két gyerek? Ti vállalnátok így gyermeket?

Figyelt kérdés

Van egy fiam, 8 éves. Több, mint 3 éve nem élünk együtt az apjával. Másfél éve van egy kapcsolatom.A páromnak még nincs gyermeke, nagyon szeretne.

Én pedig csak rakosgatom a gondolatbeli mérlegre a pro és kontra érveket.

Ami mellette szól:

-Imádom az anyaságot.

-Nagyon jó lenne újra átélni azt, hogy babázhatok.

- Jó lenne boldoggá tenni vele a páromat.

-A párom ideális apa jelölt.

- Nem hagynám egyedül a gyermekemet a "nagy világban"


Ami ellene szól:

- Közel vagyok már a 35-höz.

- Bennem van a félelem,hogy mi van, ha úgy járok, mint az előző kapcsolatommal és 2 gyerekkel egyedül maradok.

- A kisfiam nem akar testvért és nagyon anyás.

- Félek, hogy még egy törést okozna a fiamnak, hogy a testvére teljes családot kap,ami neki nem adatott meg.

- Mivel a párom az ország másik végén lakik és ott van egy saját vállalkozása,így valószínűleg nekünk kellene odaköltözni, emiatt a fiamat ki kell vennem a megszokott környezetéből.


Az anyagi részét nézve: egész jó állásom van, de albérletben élünk. Ketten nyilván egyszerűbb lenne.


Ti hogyan döntenétek?



2017. nov. 24. 21:48
1 2
 1/16 anonim válasza:
64%
Nem. Masfel eve vagytok egyutt az lofasz. Azonkivul nem is ismered igazan mert kulon eltek (lakva ismerszik meg az ember).
2017. nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%
Én nem, de nem is jönnék össze olyan férfival, akinek még nincs gyereke.
2017. nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Azért nem, mert ő nem a párod. Az, hogy néha találkoztok semmit nem jelent.
2017. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

A legjobb ha őszintén a pároddal beszéld ezt meg.


A fiad előbb utóbb elfogadná az kiatesót, e miatt ne aggódj, csak okosan kell terelgetni, hogy pl, vele tudsz majd nagyokat kalandozni stb...

2017. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

A mi családunk pont ilyen. Bátyám 11 évvel idősebb nálam. Édesanyám első férjétől van én ugye a másodiktól (29 éve vannak együtt már)

Anyu 38 volt mikor születtem apu 27. Szóval minden ellene szólt de biztosak voltak benne és működik.

Egyébként bátyámnak is megadatott a teljes család, hisz apukám úgy szereti mint sajátját és én sem értettem mi a különbség hogy ő "csak" féltestvérem".


Viszont azt írod nem éltek együtt és messze is laktok egymástól. Így én nem mennék bele, hisz akkor ismered meg igazán ha együtt éltek. Úgy biztosabb lehetsz benne, hogy igazán szeretne gyereket és jó apa lenne.

2017. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Masfél éve vagytok együtt, és külön éltek? Nem, erre nem vállalnék. A másfél évvel nincs baj, ezidő alatt simán meg lehet ismerni egymást, ha együtt éltek. Így nem.
2017. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy egy hónapban durván 2 és fél 3 hetet vagyunk együtt. A munkája miatt neki nem kell mindig ott lennie.
2017. nov. 24. 22:11
 8/16 A kérdező kommentje:

Ami szintén kimaradt, hogy azért félnék itt felégetni mindent, bár túl nagy stabilitás itt sincs az életünkben.

Segítségem nincs, ott az ő szülei nagyon rendesek.

Ha itt elveszítem a munkámat konkrétan éhen

halunk.

2017. nov. 24. 22:14
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

"Ami mellette szól:

-Imádom az anyaságot.

-Nagyon jó lenne újra átélni azt, hogy babázhatok.

- Jó lenne boldoggá tenni vele a páromat.

-A párom ideális apa jelölt.

- Nem hagynám egyedül a gyermekemet a "nagy világban"


Ezek jó érvek mellette, látszik, hogy a második gyermekednek is jó anyja lennél.


"- Közel vagyok már a 35-höz."


Ezt nem a "mellette" rovatba akartad írni? Vagy pontosan miért baj az, hogy felnőtt, felelősen gondolkodó ember vagy, nem egy csitri?


"- Bennem van a félelem,hogy mi van, ha úgy járok, mint az előző kapcsolatommal és 2 gyerekkel egyedül maradok."


Hát ezt neked kell megítélni... Megértem, hogy nehéz újra bízni, de neked kell tudni, mikortól tudsz bízni a párodban.


"- A kisfiam nem akar testvért és nagyon anyás."


Tudatosítani kellene magadban, hogy te vagy a szülő és ő a gyerek. Véleménye lehet, de az életed fölött nem ő dönt. Ha mostohaapát nem akarna, vele is szakítanál? Munkahelyváltás előtt is kikérnéd a véleményét? Ne rendeld alá magad neki mindenben, mert akkor örökre a nyakadon marad, ugyanis a leendő párjától is ezt az alárendelést várná el...


"- Félek, hogy még egy törést okozna a fiamnak, hogy a testvére teljes családot kap,ami neki nem adatott meg."


Ha összeköltöztök és a párod elfogadja a gyerekedet, akkor ő is teljes családban élhet.


"- Mivel a párom az ország másik végén lakik és ott van egy saját vállalkozása,így valószínűleg nekünk kellene odaköltözni, emiatt a fiamat ki kell vennem a megszokott környezetéből."


Ha ez azt jelenti, hogy még nem éltetek együtt, akkor előbb együtt kellene élnetek 1-2 évig. Már csak azért is, mert a megszokott környezetből való váltás és az új tesó egyszerre túl nagy változás lenne a kisfiúnak. Ellenben pszichológiai szempontból mindenképpen jó, ha ez nem a kamaszkorra esik nála, szóval jó, ha minél hamarabb döntesz.

(Milyen jellegű vállalkozás egyébként? Abszolút nem tud a párod költözni?)

2017. nov. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

3 kicsi gyerekem volt, amikor összejöttem a 2. férjemmel, ő 6 évvel fiatalabb nálam. A gyerekeimet sajátjaként nevelte az első perctől, mégis 6 együtt töltött év után lett bátorságom a közös babához, igaz, akkor már kettőhöz is. 38 és 40 évesen szültem őket. 15 éve vagyunk együtt,a nagyok velünk élnek teljes családban, az gyerekek testvérek, nem féltestvérek.

Azt mondanám, bátran költözzetek össze, de a közös gyerek előtt 1-2 évig próbáljátok ki a valódi együtt élést. Tudod, közös gyereknevelés, közös felelősség, közös anyagiak.

2017. nov. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!