Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy alulműködés és...

Cukicsillag2017 kérdése:

Pajzsmirigy alulműködés és babatervezés? Esélytelen?

Figyelt kérdés
4 hónapja próbálkozunk a babával, eddig sikertelenül. Volt egy megfázásom, amivel elmentem a háziorvoshoz, aki vért is vett (évente 1x szoktam) és a vérképből kiderült magas a TSH szintem, kicsivel az érték feletti 4,28. Így mondta lehetséges pajzsmirigy alulműködésem van. Egyelőre diétát írt elő, kímélő étrenddel, vissza kell mennem januárban újabb vérvételre. Kérdésem volna pajzsmirigy problémákkal azért sikerülhet a baba?Mindenképpen gyógyszert kell szednem? Most kicsit elkeseredtem :( köszönöm szépen.

2017. nov. 27. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem sikerult, hasonloan magas TSH-val, gyogyszert el kezdtem szedni, de nem tudtam a mellekhatasa miatt (hetekig tarto szivdobogas a legkisebb adagtol), ajanlottak egy hormonszakertot, skypeos konzultaciot csinal, segit az eletmodvaltasban, meg hogy miklel kell megtamogatni ilyenkor a szervezetet, nekem mar babatervezes elott kiderult a pm-alulmukodes, igy az elso honapban sikerult, most 1,5 eves. Ha erdekel, irj privit, szivesen megadom az elerhetoseget, nekem is itt ajanlotta ot egy szinten pajzsmirigyes addigra mar kismama, es azota mar anyuka.
2017. nov. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne félj a gyógyszertől, tényleg sokat segít. Nekem 112 TSH-t mértek februárban, elkezdtem a gyógyszert áprilisban már terhes lettem. A baba nem maradt meg, még elég magas volt a TSH (14). Majd szépen visszaesett a gyógyszertől. Augusztusban ismét pozit teszteltem, akkor volt 1,4 a TSH.

Minden rendben lesz meglátod! Gyógyszerrel meg tényleg védve vagy. :)


20hkm

2017. nov. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2016 oktobereben pm alulmukidest allapitottak meg. 2017 marciusaban teherbe estem :) most 36+4hetes vagyok :)
2017. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem esélytelen, csak vizsgáltasd ki magad alaposan, pm ultrahang és endokrinológus felé venném az irányt. Hasonló cipőben járok, nekem 5,3 volt a TSH-m két hónapja, gyógyszert kaptam. Egyelőre várok a babával, mert nagyon erős tüneteim vannak, úgyhogy inkább kivizsgáltatom magam, mielőtt belevágnánk a család alapításba.
2017. nov. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!