Babavállalás igy?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Jövöre töltöm a 34-et.Most vagyok egy harmonikus stabil boldog párkapcsolatban amikor is babát szeretnénk. Igen ám de hónapokkal ezelött kiderült kezdödö gerincsérvem van,két porckorongom meszesedik.Gyógytornára jártam amit itthon is heti 3-4szer csinálok plusz hátizom erősitő gyakorlatokat.Jártam fizikóra és parafangóra is. Azóta voltam vissza kontrollon a reumatologusnál. De hát inkább erről nem mondok semmit. Nem igazán szeretnénk már várni a babával leginkább a korom miatt.

Kérlek a negativ hozzászolásokkal kiméljetek. Köszönöm.

Van valaki esetleg aki igy vállalt babát?



2017. dec. 4. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyira kényes kérdés ez, és minden helyzet más és más. Fontos lenne egy nagyon jó orvossal megbeszélned, és nem közvéleménykutatást tartani..
2017. dec. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Szintén van egy kezdődő gerincsérvem (35 vagyok). Hogy őszinte legyek, annyira eszembe sem jutott, hogy függhet ettől a gyerekvállalás, hogy most a kérdés olvasása közben döbbentem rá, hogy ezt pl el is felejtettem mondani a nőgyógyásznak :o

Még jó, hogy itt a felhő :D most majd már magától is mindent tudhat, ha akar :D

2017. dec. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A korod miatt én se várnék.

A gerincsérvröl meg tudnia kell a dokidnak, és nem lesz gond.

2017. dec. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy kiszakadt, de meg nem műtött gerincsérvem van. Annyit csináltunk, hogy babavállalás előtt elmentem mr-re, hogy milyen állapotban van. Mivel újabban nem nagyon okozott problémát és a felvétel is azt mutatta, hogy kb gyógyultnak mondható ezért nincs kontraindikáció sem a terhességgel, sem a természetes szüléssel. Hát torna kell, de azt is csak elvétve csinálom. 37 hetes vagyok, semmi baja a hátamnak, pedig pár éve megvalósítása tudtam lábra állni miatta és műteni akarták.


Egyébként manapság kb az emberek 90%-nak van gerincsérve, max (még) nem tud róla.

2017. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, telefonról írtam. Szóval:

*pár éve még alig bírtam lábra állni....

2017. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt gondom a terhességeim során, sőt valahogy úgy feküdt a baba, h szokásos állandó diszkomfort érzés sem volt meg. De ez nagyon egyéni, egy jó reumatológussal, vagy ortopéd orvossal kellene konzultálnod. Budapesten tudok ajánlani.
2017. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Reumatologussal beszéltem erről. Ő csak annyit mondott ez csak egy izomzati elváltozás. Ugyhogy kértem magánba időpontot mert nekem ez nem elég nem kielégitő válasz. Januárban megyek majd. Se Ct se Mr-re nem akart elküldeni. A baba témára sem szolt semmit.. inkább ott hagytam. Itt már csak a pénz beszél. Torna amugy megy itthon. Szerencsére a mozgásban nem gátol.. nem zsibbadok. De azért ha kihúzom magam érzem. Sokan azt mondják igy ne vállaljak.. meg felelőtlen vagyok..meg ilyennek nem való baba. Nem értem miért ilyen negativ pár ember?

2017. dec. 5. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!