Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bajt jelent? Mikor menjek...

Bajt jelent? Mikor menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Egy hete késik a menstruációm, az első tesztet a nem várt napján csináltam, de az negatív volt,

Mivel nem jött meg, így újabb tesztet 5 nap késés után csináltam délutáni pisiből, ami halványan de egyértelműen pozitív volt.

6. napon reggeli első pisiből csináltam a tesztet, ez is pozitív de halványabb, mint az előző napi délutáni teszt :(


Ilyenkor mi van, miért halványabb? Mindhárom teszt egy fajta, predictor early, nem értem miért lett halványabb :( annyira megörültem a babának, és nagyon aggódom hogy esetleg valami baj van! Menjek orvoshoz, vagy mit csináljak?



2017. dec. 6. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:

azt mondják, a halvány pozitív is pozitív. Ha nem lenne semmi úgyse mutatna semmit. Ha egyébként nem éppen problémamentes a gyermekvállalásotok(pl van gond a pajzsmiriggyel, progeszteronnal, nem pontos a ciklus, esetleg korábbi vetélés és egyebek is tarkítják a helyzetet), akkor azért lassan érdemes lenne megnézetned magad dokival.


Egyébként meg nem a csík erőssége számít, mert nem a hcg mennyiségét mutatja ki, hanem hogy van-e vagy nincs.

2017. dec. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindig reggeliből kell az erősebb délutáni teszt volt én abban nem bíznék. Tesztelgess meg pár napig.
2017. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell 25 darab tesztet csinálni?

Ha pozitív a teszted (egyszer!) és nem jön meg, nem vérzel, nem görcsölsz, akkor könyveld el magad terhesnek és majd kb. másfél-két hetes kimaradásnál menj el orvoshoz ultrahangra, mert előbb úgy sem látnak semmit.

Ha közben elkezdesz vérezni vagy görcsölni, a teszt meg pozitív, akkor értelemszerűen menj hamarabb.

2017. dec. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Még csak 3 hónapja próbálkozunk, és ez lenne az első babánk, ezért vagyok ennyire tájékozatlan a témában, itt olvasgattam gyakorin méhen kívüliről meg ilyenek, ezért ijedtem meg;

Nem tudok pajzsmirigy vagy egyéb problémáról, elvileg egészséges vagyok.


Egyébként görcsölgetek, picit olyan mindjárt megjön érzésen van, középen szúrkál, de nem fáj, csak furcsa érzés, nem folyamatos, de a nem várt napja óta hol érzem, hol nem..


Ezek szerint kb 2 hét múlva mehetnék orvoshoz? Vagy várjak még 5 hetet? Mikor szokás menni az első vizsgálatra?


Még egyszer nagyon köszönöm a segítő válaszokat:))

2017. dec. 6. 18:11
 5/9 anonim ***** válasza:

6. hét előtt felesleges, jó eséllyel ha látnak is valamit, az embriót, szívműködést nem, tehát úgy is vissza kell menni kontrollra. A "mindjárt megjön érzés" koraterhességben tök normális, felesleges túl nagy feneket keríteni neki.

Ha meg véletlen méhen kívüli, akkor azt megint csak nem fogják még látni.

2017. dec. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó menstruàció első napjàtol szàmol 6-7 hetet és akkor menj dokihoz.

Nàlad ez kb egy hét múlva, mert kimaradt menstruàciónàl màr kb 4 hetes vagy eltelt 6 nap hogy újra teszteltél tehàt ott voltàl kb 5 hetes. Ehhez viszonyítva 1-2 hét és màr szívhsng is lesz, addig semmi "érdekes" és visdzahív későbbre.

Alhasi szurka, mensziszerű görcs normàlis, míg vérzés nincs mellé.

2017. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó mensim okt. 27én kezdődött, akkor így nagyjából december közepén/végén mehetnék is orvoshoz?
2017. dec. 6. 20:05
 8/9 A kérdező kommentje:
Jaj amúgy nagyon szépen köszönöm, el sem hiszitek mennyire megnyugtattatok!:)
2017. dec. 6. 20:06
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól szàmolok kutyafuttàban 8-àn ledzel 6 hetes, 15-én 7 hetes. Én a 15-e utàni hétre időzíteném, szép Karàcsonyi ajàndék lesz 😊
2017. dec. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!