Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az normális, hogy a doki...

Az normális, hogy a doki szedeti velem a Closti-t, de nem csinál közben vizsgálatokat?

Figyelt kérdés
Már 2havi gyógyszeren vagyok túl és olvasom itt az oldalon,hogy ilyenkor a többiek különböző vizsgálatokra járnak engem meg nem küld a dokim.
2010. jún. 2. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem uh-nak van értelme ilyenkor(hogy lássa, van-e peteérésed), de nem tudom, azt minden hónapban csinálnak-e...
2010. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ez a második clostis hónapom. Eddig még nem kellett mennem uh-ra, de azt mondta az orvos, hogy a következő ciklusban mennem kell a 14. napon. Kérdezz rá szerintem.
2010. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább úgy mondanám, hogy felelőtlenség. Closty kezelés alatt kb. a 10. ciklusnaptól folyamatosan követni kell a tüsző növekedését ultrahangon. Ha pedig a domináns tüsző elérte a megfelelő méretet (kb. 22-24 mm), meg kell repeszteni egy tüszőrepesztő injekcióval (általában choragonnal). Sajnos sokszor olvasom, hogy a dokik adják, max. egyszer ultrahangoznak (vagy egyszer se), és szurit sem adnak. Olyankor csak a szerencse műve, hogy nem lesz túlstimulálva a nő, ami nagy veszélyekkel járhat, akár műtét is lehet a vége.
2010. jún. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is az első hónapos closty kúrán vagyok túl,de nekem sem csinált uh-ot,csak előtte...-akkor most én mondjam meg neki, hogy mit kell csinálnia??,:S ahhoz képest eléggé sok iskolát kellett végezniük :S
2010. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, hogy felelőtlenség és nem sok értelme van úgy adni a Closyt, hogy közben az orvos nem követi UH-on a petesejtek megérését. Nem mindenkinek a 14. napon érik meg a tüszője! Nekem a 10. napon van meg az első UH és utána naponta, kétnaponta ezt már a doki dönti el, és az alapján derül ki, hogy mikor kell kapnom a tüszőrepesztő injekciót.

Így is a múlt hónapban nem repedt meg a tüsző és azt kézzel pukkasztotta ki, hogy ne legyen belőle ciszta! Nem volt egy kellemes élmény, senkinek sem kívánom! Beszél a dokival!

2010. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondta a doki, hogy minden hónapban követni kell uh-on, sőt a 3. ciklusnapon vérvételre kell mennem és ha az eredmény jó, akkor kezdhetem szedni a Clostit. Szerintem is felelőtlen az az orvos aki csak úgy szedeti veled a Clostit. És mi van ha túlstimulál? Akkor nemhogy segítene csak árt neked. Szerintem mindenképpen beszélj az orvossal.
2010. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapig szedtem ,sikertelenül,de az orvosnak néznie kell a hatást ultrahanggal,a cisztásodás elkerülése miatt.
2010. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!