Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák, kismamák tapasztalata...

Anyukák, kismamák tapasztalataira lennék kíváncsi, esetleg véleményre, tanácsra /Babaprojekt/Petevezetek átfújás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Baromi rendszertelen havi "mikikkel" vagyok megáldva sajnos. Második éve vagyunk együtt a párommal védekezés nélkül,de a babaprojekt-et pár hónapja kezdtük el igazán. Október 13án volt egy petevezetek átjárhatóság vizsgálat,ahol a jobb oldal nehezen de átjárható (a kontraszt anyag atfujta) de a bal zárt. Október 15en megérkezett a mensi, majd nov 11en már halvány pozitív tesztem volt. Sajnos nem tapadt meg a kiskatona :(

Nov23-an volt az utolsó "miki" ovu teszt és fájdalmak alapján dec11en megvolt az ovuláció. Pár napja feszülnek a melleim, a bimbó kifejezetten fáj érintésre,plusz testápoló szerű folyás is társul. Volt már valaki aki a vizsgálat után szinte azonnal teherbe esett? Félek tőle hogy műtét lesz a vége (az elzáródott bal oldali petevezetek miatt)

A "tünetekkel" úgy vagyok,hogy nem merek neki örülni...tesztet még nem csináltam a rendszertelen ciklusok miatt, karácsony utánra tervezem.

Van köztetek olyan aki ebben tapasztaltabb egy kicsit?

(Bocsi hogy ilyen hosszú lett)

A válaszokat előre is köszönöm!



#babaprojekt #Petevezetèk átfújás
2017. dec. 20. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, mintha a barátnőm írna, ugyanazokat a szófordulatokat használod :)


Szerintm a tesztet jókor szertnéd, előbb felesleges..karácsonykor, vagy utána teljesen jó.



Lehet tudni miaz oka a záródásnak?

Orvos mit mond? Mik az esélyek?

Ami engem aggasztana, hogy le tud-e jönni megtermékenyítve a pete a petevezetékből, mert, ha nem, akkor ott tapad meg, ami vezsélyes az egyetlen félig ép petevezetékedre..

Emiatt kérdezem, hogy az orvos mit mond?


Lehet le leszek pontozva, de én erősen elgondolkodnék a lombikonn, a felesleges csalődásokat és veszélyeket elkerülve.

Biztonságosabbnak ítélném meg.


Ennek valőszínűleg az az oka, hogy irreálisan feltem a méhen kívülitől. Több vot a csaladban petevezetővezstéssel, és majdnem halállal végződve is.

Nekem is minden esélyem megvolt rá, a kórelőzmények miatt ( nekem rengeteg felfázásom volt tiniként..kisgyerekként, ami hajlamosít az összenövésekre..)

2017. dec. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha az egyik oldalon zárt, akkor max 2 havonta van esélyetek. Nem igazán értem, az orvos csak legyintett, hogy tovább kell próbálkozni?
2017. dec. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es, nekem is zárt a jobb oldali és azt vettem észre, hogy szinte minden hónapban bal oldalon volt peteérés (uh-kal igazolva is). Azzal magyaráztam, hogy a természet/szervezet tudja a dolgát.

3x is volt petevezeték vizsgálatom, egy röntgenes, egy virtuális és egy laparoszkópiás műtéttel egybekötött méhsövény műtét közben. A másodiknál sikerült picit megnyitni nagy nehezen a jobb oldalt, de rá 3 hónapra volt a műtét, addigra újra használhatatlan volt. Mondták, hogy bent hagyták, de olyan, mintha nem is lenne.

Szerintem inkább a rendszertelen ciklussal foglalkozz, annak mi az oka, van-e rendes peteérés, hormonális gond, milyen a progeszteron szint, vércukor, inzulin, a pajzsmirigyed jól működik -e, nem magas-e a prolaktin szinted, párod spermaképe milyen, stb.

Tesztelj karácsony után és ha semmi, szerintem januárban induljatok neki a kivizsgálásoknak (ha még nem volt).

8. sikertelen hónap után kezdtük a vizsgálatokat és így is 4 év volt, mire teherbe estem, sok problémát fedeztek fel.

Nálatok szerintem amúgy is lombik az esélyes, azt meg nem két nap után csinálják a sok vizsgálat miatt (főleg, ha eltérés is van valahol) + a várólista. Mi 8 hónapot vártunk az első lombikra és ez csak a várólista, minden lelet a kezünkben volt (11 lett volna, de pont felszabadult egy hely), de szerencsére a lombik előtti utolsó ciklusban spontán sikerült.

2017. dec. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!