Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A teherbeeses mindig csak a...

A teherbeeses mindig csak a ciklus közepén lehetséges?

Figyelt kérdés
Ha pl a ciklus végén van peteeres akkor mondjuk az esetleges menstruacio előtt egy nappal is lehet vki terhes? Akkor ha pl máris tesztel egy napra rá nem fogja kimutatni a teszt, holott mindegyikre az van írva hogy pl a menstruáció elmaradása napjától kimutatja a teszt hogy pozitív vagy negatív a dolog.holott meg be sem agyazodhatott a baba. Vagy én nem értek valamit jól?
2018. jan. 4. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A teherbeeseshez ovulacio kell. Ha az valamilyen oknal fogva kitolodik, es nem akkor van, mint maskor szokott lenni (nagykonyv szerint ugye ciklus kozepen, ami az altalanosnak vett 28 nap eseten 14. nap), akkor nyilvan nem kozepidoben lesz belole terhesseg, ha kesz.

Tehat ha pl 28 napos ciklusnal valamilyen oknal fogva kitolodik az ovulacio a 25. napra, akkor teherbe lehet esni a ciklus vegen, vagyis amit annak gondol az ember. Merthogy abban a honapban nem az valojaban a ciklus vege, a mensi baba nelkul sem jonne meg a 28 nap utan, hanem csuszna az is, mint az ovulacio.

Tehat ha csuszik az ovu sokat, akkor a mensi is csuszik ugyanannyit.

Ilyen esetben termeszetesen nem mutat a teszt semmit a mensi korul, ugyanugy az ovutol szamitva kb 2 hetre lesz pozitiv a teszt.

2018. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A ciklus közepén van a legnagyobb esélye, de gyakorlatilag bármikor előfordulhat. Még olyan is van, hogy az első pár hónapban még megjön a mensi. A teszt nem a beágyazódást mutatja, hanem hogy a terhességgel termelődő hormonok megjelentek-e már. Ez alapból sem jelenti még, hogy tuti a baba, pozitív teszt után még bármikor előfordulhat, hogy mégsem tapad meg rendesen, hanem spontán vetélés lesz a vége.
2018. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyi, hogy ami a tesztekre irva van, azt a rendes, idealis ciklushoz kell szamitani. Tehat ahhoz, hogy 28 napos ciklus, 14. napi peteeres es megtermekenyites es akkor ehhez kepest ugye 14 napra van a mensi. Ez nem arra vonatkozik, hogy ossze-vissza kesik az ovu majd ket hetet es akkor is kimutatna a teszt barmit is, hanem a “normalisra”.
2018. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha több petesejt is érik meg egy ciklusban, az nem úgy történik, hogy 10 nap különbséggel pl...

Általános szabály, hogy ovuláció a következő vérzés előtt kb. 14 nappal van. Tehát az ovuláció mindig a rákövetkező vérzéssel van "párban", nem pedig az előtte lévővel.

A ciklus során a petesejt elkezd érni, majd 28 napos ciklus esetén kb. 14. napon kilökődik, a helyén pedig kialakul a sárgatest, ami szorgalmasan termeli a progeszteront. Ez a hormon arra van, hogy alkalmassá tegye a méhnyálkahártyát a beágyazódásra. Amíg van elég progeszteron, addig nincs vérzés. Ha nem történik megtermékenyítés, akkor a sárgatest elsorvad, nem tud több progeszteront termelni és a hormonhiány miatt lelökődik a nyálkahártya (ez a menzesz ugyebár).

Ha pedig megtermékenyítés történik, akkor a sárgatest termeli szépen tovább a progeszteront és nem lesz menzesz.


Na most nézzük egy példával. Vegyünk egy nőt, akinek rendszeres, 28 napos ciklusa van. Általában tehát 14. napon ovulál, majd rá 14 napra menstruál. Ha éppen jókor van együtt a párjával és szerencséjük van, akkor a következő menzesze már nem fog megjönni.


De ugye a nők nem gépek. Attól, hogy valakinek általában 28 napos a ciklusa, előfordulhat, hogy valami folytán az ovuláció kitolódik és nem a 14, napon történik meg, hanem mondjuk a 26. napon (a várt vérzése előtt 2 nappal). Ilyen esetben a 26. naptól indul a plusz 14, hiszen maga a folyamat ugyanúgy zajlik le, csak eltolódik. Tehát a következő vérzése semmiképp sem fog a 28. napon megjönni! Ha nem esik teherbe, akkor késni fog a vérzése és majd kb. 40 napra jön meg az előzőhöz képest. Ha pedig éppen akkor szexelnek a párjával és szerencséjük (vagy szerencsétlenségük) van és teherbe esik, akkor szintén nem fog megjönni a következő vérzése. Viszont ilyen esetben a teszt csak jóval később lesz pozitív, majd a 40. nap körül, mikor az eltolódott ovuláció szerint meg kellene jönnie.


Szóval az mindenképpen igaz, hogy megtermékenyítés csak akkor lehetséges, ha van kilökődött, érett petesejt, azaz ovuláció környékén. (Pár nappal előtte azért van esély, mert a spermiumok pár napig életképesek a nő szervezetében). Viszont mivel nem vagyunk gépek, attól, hogy egyébként általában rendszeresen menstruálunk, még lehet, hogy éppen az az egy hónap kivétel és nem a 14. napon lesz ovulációnk, hanem mondjuk a 10. napon vagy épp a 20.-on.

2018. jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, nekem 7 napja késik a menstruációm viszont 3 hónapja szültem a kisfiam, es egyszer már megjott 5 hete, viszont a menstruációm előtt egy nappal voltunk egyetlen egyszer együtt a párommal, az elejen óvszer nélkül kicsit majd pedig óvszerrel, szóval a "lényeg" oda ment bocsi a fogalmazasert elejen hát ugye az elonedvek stb stb, bár soha nem lehet tudni. A hasam napok óta fájdogal tompán de nem tudom mit gondoljak erről. De eléggé félek, nem szeretnék kistesot meg... Van esély hogy baba van a dologban? Mikor tesztelhetek leghamarabb? Nem szoptatok már 1 hónapig volt csak sajnos tejem utána egy hónapra meg is jött ugye..viszont olvastam hogy szülés után összevissza jön meg úgyhogy jól megcsináltam magamnak a kakit... De azt hittem simán megjon nekem már ha az előző is ilyen könnyen megjott.
2018. jan. 4. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A te esetedben gyakorlatilag felesleges meg számolgatni, mert meg nem allt be a menstruációs ciklusod. Tehat barmikor teherbe eshetsz. Drukkolok hogy most ez ne igy legyen. De legkozelebb óvatosabban.. (Ha elfogadsz egy tanácsot) Minden jót.
2018. jan. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem én is... Szerinted már tesztelhetek vagy várjak egy hetet ha addig nem jön meg?
2018. jan. 5. 05:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Azalatt, hogy mensi elott egy nappal voltatok egyutt, arra hondolsz, hogy vartad a mensit, de nem jott meg es azelott egy nappal volt a szex? Tehat egy jo hete?

Ha igen es csak ez az aktus lehetseges teherbeeses szempontjabol, akkor meg felesleges tesztelned. Meg kb egy hetet vaj, ha addig sem jon meg, akkor tesztelj.

En is azt mondom, hogy meg egyaltalan nem allt be a ciklusod, ilyenkor nem lehet megmondani, hogy mikor ovulalsz, ossze-vissza johet a mensi az elso honapokban. Jo esellyel meguszod ezt, de ennyi erovel akar el is talalhattatok az ovut. Szoval ovatosabban legkozelebb.

2018. jan. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen múlt héten pénteken kellett volna megjonnie de azóta csak a hasam fájdogal k hétfő óta, és csütörtökon voltunk együtt csak akkor egyszer a múlt héten, szóval más alkalommal nem. Remélem igazad lesz és megjon de ha mégsem akkor jövő héten tesztelek.koszobom szépen mindenkinek a válaszokat mentek a zöld kezek!
2018. jan. 5. 09:49
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerencsere megjott, de legközelebb jobban figyelünk, köszönöm még egyszer!
2018. jan. 9. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!