Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor mondjam el a főnökömnek...

Mikor mondjam el a főnökömnek hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Ma teszteltem enyhe pozitívat!pénteken kellene megjönnie!termèszetesen pénteken is fogok tesztet csinálni.ha az is pozitív lesz akkor szóljak vagy előzször menjek el nőhyogyászhoz?tudja hogy babát tervezünk csak azt nem hogy mikor.azért kérdezem hogy esetleg kirúghat!vagy hogy lenne célszerű csinálni?
2018. jan. 9. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem rúghat ki, ha terhes vagy.
2018. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Természetesen az orvosi vizsgálat után.
2018. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én munkám félig-meddig veszélyes volt, de csak a szívhang után 7. héten mondtam el a főnöknek és a munkatársaknak.
2018. jan. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Éb megkérdeztem a sokit mit hacasol, ha nincs veszélyes munkaköröm.


A 12. Heti genetikai UH eredménye után javasolta


Magam réazéről korábban a 10. Hétem már elmondtam volna.


Pozitív teszttel semmiképp... Most pozitívan kell gondolkodni, de ha egy kicsit is realista az ember, akkor tudja hogy :

lehet méhen kívüi,

elindulhat, ami megáll,

Elindulhat kéniai terhességként is...

És még 1001 amiről tudni sem akarok


Úgyhogy amíg az orvos nem mondja azt, hogy "élő embríó van" addig semmiképp, szüleimen kívül senkinek sem mertük addig mondani...


Ha ilyenektől tartasz, hogy kirúg akkor még nem szólnék, várbék a 12. Hétig, amíg szinte tuti nem leaz baj.. Ha közben mégis ki akar rúgni akkor az orra alá dzgnám a papírt a terhességmegállapításról.. Mert nem rúghat ki így (2 heted lenne fellebbezni)

Csak ha ne asja Isten baj van akkor ha mégsem narad meg a terhesség,akkor kirúghat, emiatt várnám meg az időt

2018. jan. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt nem értem, miért félsz a kirúgástól, ha a főnök tudja, hogy gyereket akarsz. Ugyanis az ő szempontjából a terhesség előtti időszak az ideális a kirúgásra, amint teherbe esel, már védett vagy... Ezt minden munkáltató tudja.


(Olyannyira, hogy nálunk nem rúgták ki azt a csajt sem, aki konkrétan két napot dolgozott, és elment táppénzre, mert terhes /nyilván tudta már előtte is/... és már próbaidő alatt is védett abból a szempontból, hogyha felmerül a terhesség miatti diszkrimináció, akkor a munkáltatót már amiatt is farba lehet rúgva. Szóval az ennél még egyértelműbb, nem próbaidős ügyet meg vaskosan a kismama nyer.)

2018. jan. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos már kirúghatnak terhesen, nyilván más indokkal, de ilyen nem fog előfordulni:). Mindenképpen megvárnám a 12-14 hetes UH-ot. Én kórházba dolgoztam, a szívhang után mondtam el 1 kolléganőmnek, mert onnantól nem mehettem intenzív osztályra, ezért cseréltünk. Mi mindenkinek csak az első “nagyobb” UH után mondtuk el.
2018. jan. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha megteheted,akkor vàrj a 12.heti uh-ig.Sok sztori van,amikor hamar bejelentik,aztàn nem marad a baba,aztán kurúgjàk őket.Gzsztustalan,de megteszik.
2018. jan. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!