Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondjam el a főnökömnek,...

Mikor mondjam el a főnökömnek, hogy terhes vagyok ill kirúghatnak e ezért?

Figyelt kérdés

3x teszteltem különböző időpontokban, egyszer reggeli elsőből és pozitív lett mindegyik. Október 14én megyünk az első uhra, azután akarom elmondani a felettesemnek. Párom szerint várnom kellene, háziorvosom szerint nem ajánlott az éjszakai műszak. Utánaolvastam milyen védelem jár a terhes nőknek a munkahelyen, de kitér arra, hogy ez a kölcsönző cégektől bekerült dolgozókra nem érvényes, ha rendes felmondással akar elbocsátani a főnök. Egy német autóipari cégnél vagyok operátor, most olyan állandó helyet kaptam, ahol egész nap csak ülök, és nem túl megerőltető. Azt is olvastam, hogy 24 hét szabadság illeti meg a kismamákat.

Ti mit csinálnátok?

Azt tudom, hogy dolgozni akarok a 7. 8. hónapig mert a pénz kell, de félek, hogy kirúghat e a főnök. Viszont abból a szempontból sem lenne rossz elmondani neki, hogy, ha bármi bajom lenne vagy valami, akkor ő tudná...

Plusz azért nem akaródzik elmondani se, mert februárban leszek ott egy éve és akkor jár csak a gyed. Egyébként gyes + csp ha jól tudom.


2016. szept. 23. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ha határozatlan szerződésed van akkor nem rúghat ki. bármikor elmondhatod, ha szeretnéd, de illik korrektnek lenni, hiszen biztosan ki fogsz maradni.


a szabadság dolog az maga a csed. szülés várható ideje előtt legkorábban 28 nappal veheted igénybe.

2016. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Állítólag, ha a főnök tudomására hozom, hogy terhes vagyok, a kötelező orvosi vizsgálatok ideje alatt nem kell bemennem dolgozni mert ez úgymond biztosítva van. Ebben mennyi az igazság?
2016. szept. 23. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak a vizsgalatok idejére köteles elengedni, tehát előtte utana berendelhet. En mindig szabadnapomon megyek. Nekem ugy kényelmesebb.

Üdv

29hkm

2016. szept. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

úgy ahogy az előző válaszoló írja, csak a vizsgálat ideje alatt és csak oep támogatott vizsgálatra. ha magán nőgyógyászhoz jársz akkor nem kell elengednie.

és csak a vizsgálat idejére. tehát ha 10re mész orvoshoz akkor reggel bemész, majd f10-kor elenged és mondjuk 12re visszamész.

szabadnapot emiatt nem kapsz.

2016. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én vártam a 12.hétig, hogy minden Ok-e, mivel volt már több korai vetèlésem :(

De bármikor elmondhatod, onnantól él a védelem.


És igaz, valóban csak a vizsgálatok idejére köteles elengedni, stb..., de nálunk pl senki nem kérdezte soha, hogy magánba járok-e, vagy sem, hányra kell mennem stb.

Szóltam mindig előre a közvetlen felettesnek, mikor megvolt az időpont, (igyekeztem lehetőlegg kora reggel, vagy du-ra idöpontot kèrni) és cagy kèsöbb jöttem, vagy korábban mentem.

Mikor csak napközbeni idöpontot kaptam, talán 2 ilyen volt, akkor kivettem egy napot.

De nálunk emberszámba veszik a kismamákat is, meg amúgy is 9 éve már ott vagyok, nem volt gond.

2016. szept. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

24 hét szabadság a kismamának? Nem sok az egy kicsit? Hol olvastad?


Egyébként a vizsgálatokra el kell engednie, de - ahogy írták már - nem egész nap, hanem csak az adott intervallumban.

2016. szept. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!