Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanárként dolgozom,5 hetes...

Tanárként dolgozom,5 hetes terhes vagyok. Szerintetek mikor szóljak a főnökömnek?

Figyelt kérdés
Az első gyermekemnél kivártam a 12 hetet, de akkor irodai munkám volt. Most kicsit aggódom a bacik miatt, ami a gyerekek között van. Nem akarnék táppénzre menni, csak amiatt kérdem, hogy célszerű-e ha már ők is tudják.
2011. dec. 19. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a 12.héten mondanám el.
2011. dec. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt hiszem, még a 12. hét előtt szóltam az igazgatónak, de ha jól emlékszem már bőven elmúltam akkor 5 hetes. Igaz épp nyári szünet volt ekkor, de cserediákokat fogadtunk, amiben én is részt vettem. Gondoltam ők is tudják, hogy lehetnek majd "gondok" velem. Aztán szeptemberben még elkezdtem a tanévet, bár a háziorvosom nagyon ellene volt a dolognak. Ő rögtön kiírt volna veszélyeztetett terhesnek, épp a "gyereksereg" miatt. Aztán novemberig dolgoztam, akkor már én is féltem a vírusoktól, sőt abban az évben volt pont a h1n1 hisztéria. Én nem mertem tovább dolgozni. Nem éppen egy elit iskolában tanítok, a diákjaink nagy része rossz szociális körülmények között él. Szóval a lényeg a lényeg, hogy én szóltam neki azért hamar, mert már néhány kollégám tudta, és nem akartam, hogy tőlük tudja meg előbb. Remélem tudtam segíteni.:)

2011. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia,

én akkor szolnék amiota megvan a terheskonyv és orvosilag is "hivatalosan megerositve"állapotos vagy.Gratulálok és sok boldogságot

2011. dec. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is tanár vagyok, 13 vagy 14 hetes voltam, amikor szóltam. Most úgy is jön a téli szünet, lesz egy kis időd átgondolni, de én már csak akkor szólnék, amikor tuti biztos a terhesség - persze ha egyéb problémád nincs, pl. állandó rosszullét, ami miatt nem tudsz dolgozni. Most szerencsére nincs még influenza sem, egyél vitamint, és vigyázz magadra. Gratulálok a picihez :)
2011. dec. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mA voltam dokinál, mert barnáztam, kaptam Utrogestant mivel nyáron volt egy vetélésem
2011. dec. 22. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 10 hetesen szóltam az igazgatónak. 37. hétig tanítottam betegség nélkül. Én is beleestem a h1n1 járványba. A gyerekekről annyit, hogy mivel nem elit iskola, 48% 2 vagy 3 H-s, eszméletlen sok pozitív dolgot kaptam. Vigyáztak rám/ránk nagyon. Ha valaki nem bírt magával, a legrosszabb is rászólt, hogy tudod, tanárnénit nem szabad felidegesíteni, mert terhes. A beteg gyerekek messziről elkerültek.

Ha véglegesítve vagy, mindegy mikor mondod el, a szerződénél meg megint. A közalkalmazottakat nem lehet olyan egyszerűen kirakni. Szóval ebből a szempontból mindegy mikor mondod el.

AZ, hogy barnáztál, azt neked kell eldönteni, hogy mennyire kockázatos. Egyik kollegám 2 vetélés és számos sikertelen próbálkozás után végig vitte az évet, igaz augusztusra volt kiírva. Egy másik pedig, amikor jött egy járvány, kiíratta magát, aztán megint jött.

2011. dec. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Jubilee ***** válasza:

Szia!

Én az igazgatóhelyettesnek szóltam a 12. hétnél. Végig tanítottam a tanévet, még érettségiztettem is 8 hónapos várandósan. Nem mentem táppénzre, csak akkor hiányoztam, ha vizsgálatra vagy védőnőhöz kellett mennem.

2011. dec. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az elsővel a 12. hétig vártam és végig dolgoztam, júliusban szültem.

A másodiknál a 8. héttől táppénzre kellett mennem, mert véreztem, így el kellett mondani. Aztán visszamentem, amikor jól voltam, és végig tanítottam a tanévet.

Szerintem még várj egy kicsit.

2011. dec. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most olvastam a kommentedet. Menj táppénzre legalább a 12. hétig, nehogy megint baj legyen! Engem nem is engedett a dokim, amíg szedtem a gyógyszereket.
2011. dec. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia én 5 hetes terhes voltam mikor elmondtam, de muszály volt mert ápolónőként dolgozom igy az emelések miatt !

amugy igen 12 hétnél szokták elmondani mikro tuti a baba!!

üdv egy 9 hetes kismama

2011. dec. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!