Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit írjak a papírra ha beakaro...

Mit írjak a papírra ha beakarom jelenteni a főnökömnek, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

A személyes adatokon kívül mi szerepeljen még benne..

Bocsi,de nem akarom ezen bukni a dolgot,én valami ilyesmire gondoltam:

T.fönököm :)


Alulirot..... a mai napon tudatom Önnel,hogy ... hetes terhes vagyok.

(adatok...)


Tisztelettel:......(m.vállaló)


Tudomásul vettem:.........(munkáltató)


dátum.


Ezt persze két példányban.Szerintetek jó ez így?vagy kell még bele valami?

Elég ha feladom postán vagy személyesen jobb? sajana:) ritkán látom a főnököm...(bizt.ör vagyok)így elég nehéz öt elkapnom és amint lejárt a próbaidőm veszélyeztetett terhes leszek,igy nincs idöm arra,hogy heteket várjak mig találkozunk.... Köszönöm.



2013. szept. 28. 02:35
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

A terhességről szolo orvosi igazolást mellékletem.

Levélben, meghozza tértivevenyes ajanlottban a legjobb.



Mondjuk erdekes, hogy a próbaidő lejárta utan rögtön veszélyeztetett terhes leszel.... Ezt igy előre látod? Ha....

2013. szept. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az "x hetes terhes vagyok" nem tul egzakt megfogalmazas, bar a celnak megfelelhet. En ezt irnam: "Ez uton tajekoztatom varandossagomrol. A szules varhato idopontja ...) Szoval ez csak stilisztika.
2013. szept. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Még próbaidőn vagy? Akkor még semmit ne írj, mert nem vagy védett.


Ha már lejárt a próbaidő, akkor írd meg neki, hogy alulírott xy tájékoztatom, hogy gyermeket várok. Tisztelettel stb.

2013. szept. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1 válaszadó...köszönöm a választ,de nem tudom mi olyan "érdekes " abban,hogy autoimmun beteg vagyok és igazából már a kezdetektől veszélyeztetett lennék,csak sajnos pont állást váltottam,mivel nem volt tervezve a baba,pont a betegségem miatt,de mivel így alakult akkor ki kell bírnom míg lejár a próbaidő,különben éhen halunk mind a ketten...szerintem ez nem érdekes inkább szomorú...
2013. szept. 28. 18:45
 5/9 A kérdező kommentje:
A többieknek is köszönöm a választ...nem most akartam bejelenteni hanem a próbaidő lejárta után,de az mit írtatok jobban hangzik tényleg mint az enyém...köszönöm.
2013. szept. 28. 18:47
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt most leírom ,mert nagyon kikívánkozik belőlem az első válaszadó miatt....

31 éves vagyok ,tisztességesen dolgoztam egész életemben...mióta kiderült,hogy beteg vagyok azóta volt olyan ,hogy igen, nem dolgoztam majdnem egy évet,de nem lógtam és élősködtem ,hanem beteg voltam, és senkinek nem kivánom azt az időszakot amin átmentem ..és annyira rossz amikor emberek nem tudnak semmit a másikról és máris azt feltételezik,hogy lógni akar...szívesen dolgoznék ha tehetném,de nem tehetem...ez is nagyon nehéz most nekem ,mert éjszakázok és fáradt vagyok nagyon..probálok sokat pihenni itthon és mindent megtenni,hogy rendben legyen minden a babával,de pont egy olyan szakmában dolgozok ahol sajnos sem a betegállományt sem a szabadságot nem fizetik...igy igen félek attol,hogy kirugnak ha kiderül babát várok ,lévén ,hogy 2 hónapja dolgozok csak ott nem is ismernek...ezért ez a kérdés.Ha nem így értetted akkor elnézésedet kérem,de nekem ez jött át abbol amit olvastam.

2013. szept. 28. 18:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Nezd, semmi banto szandekom nem volt, csupan ha belegondolsz, eleg furcsan hangzik amit irtal :"amint lejárt a próbaidőm veszélyeztetett terhes leszek". Konkretan "amint el a terhesseg miatti felmondasi vedelem, xarok az egeszbe es elmegyek tappenzre" sugallata volt. Nyilvan, most hogy tudom, alapbol beteg vagy, mashogyan ertelmezem. Mindegy, elnezest, hogy megbantottalak. Gondtalan terhesseget kivanok neked.
2013. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia első....valószínűleg igazad van,hogy furán hangzik,de nekem fel sem tűnt,mert én már annyira megszoktam ezt az egészet...a doki mondta ,hogy a 4.-5. hónapnál tovább semmiképp ne dolgozzak,addig ha bírom akkor nyugodtan,de ha akarom felvesz rögtön...én nem akartam.Köszönöm ,hogy írtál,valószínűleg a hormonok tehetnek erről is,de fél éjszaka nem tudtam aludni annyira rosszul esett,de mondom ez a hormonok miatt van :(
2013. szept. 29. 10:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 7-es válasz sem volt kielégítő,már ne is haragudj,ugyanis Senkinek SEMMI köze hozzá,hogyha esetleg úgy lennél a dologgal,hogy "amint el a terhesseg miatti felmondasi vedelem, xarok az egeszbe es elmegyek tappenzre". Plusz ugye még csak nem is így van,de ha így lenne sem hiszem,hogy magyarázkodni kéne ismeretlenül.

Egyébként bocsi,hogy ideoffolok,de az ilyet hivatalosan így kell bejelenteni? Mert erről már olvastam,de nem tudom,hogy esetedben csak annyi-e az oka a papír alapú bejelentésnek,mert nem találkoz(ta)tok,vagy ez így hivatalos és így "védett"? Mert ugye a szó elszáll.... Köszi az infót,boldog babavárást!:)

2013. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!