Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől lehet? Magas a prolaktin...

Mitől lehet? Magas a prolaktin szintem?

Figyelt kérdés
18 hónapja szültem, 7 hónapig szoptattam, utána nem kérte a kislányom a tejet. 2 hónapra rá megnyomtam a mellem és már nem jött belőle semmi, utána se. Most gyúrunk a tesóra és zuhanyzásnál megnyomtam megint (nem tudom miért) és mindkettőből ici-picit jön, miért, ha már egyszer elapadt. Félek, hogy ez gátolhatja a teherbeesést.

2018. jan. 23. 22:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy LH teszteztem és volt szép pozitív tesztem és éreztem is utána egy nappal az ovulációs fájdalmat. Tudom, ez nem azt jelenti, hogy meg is repedt a tüsző:(.
2018. jan. 23. 22:53
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem masfel evvel szoptatas abba hagyasa utan is jott nyomasra a mellembol valamifele folyadek. Nezettem prl szintet es teljesen normalis volt.

6 honap alatt jott ossze a teso.

2018. jan. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Közel 3 év difi legyen , ekkor már önállósodik és nem irigy az újra stb .
2018. jan. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm Első! Azt meg szabad kérdezni, hogy az első gyerek mennyi idő alatt sikerült?


Kedves Második! A kérdés nem az volt, hogy “Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség a gyerekek között?”

2018. jan. 24. 01:09
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem kedves kerdező még mindig jön tej a mellemből pedig már két éve nem szopizik a fiam.Mi is kistesót szeretnénk neki.Szerintem ez nem befolyasolja.Emiatt ne görcsölj.:)
2018. jan. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tudtommal - én is kérdeztem nőgyógyásztól - egy-másfél évig a szoptatás abbahagyása után még normális, ha nyomásra jön belőle. Valakinek szoptatás alatt összejön még az első menzesz előtt, más meg hiába várja a Mikulást, pedig nem is szoptatott. Szóval ennyiből nem lehet megítélni, hogy jók-e a hormonjaid másodszorra is a teherbeeséshez, de mivel jóval többeknek sikerül, mint nem - és ez fokozattan igaz statisztikailag többedik terhességeknél -, ezért reméld a legjobbakat.
2018. jan. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Még csak most kezdtünk próbálkozni ebben a hónapban, mivel az első azonnal összejött bízom benne, hogy most is hamar fog sikerülni. Lehet ma felhívom a nőgyógyászom, hogy 100%-ra megnyugodjak!
2018. jan. 24. 07:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Az elso 6 ev alatt jott ossze. Ez ido alatt tobbszor kezeltek magas prolaktin szint miatt. Csak gyogyszer szedese mellett volt normal szinten. Aztan valahogy a terhesseg es a szoptatas rendbe tett!;)))
2018. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ha esetleg hasznát veszi valaki később. Azt mondta kapásból a doki, hogy ne nyomogassam a mellem:D. Aztán mondta, amit az egyik válaszadó is, hogy szoptatás befejezése után 1 éven belül még normális. És tényleg ne nyomogassam, nehogy aztán újra beinduljon, mert az már baj.

2018. jan. 24. 11:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Sztem ha biztosan szeretnéd tudni, akkor kérj egy sima vérvételt a dokidtól. Nézzék meg a prolaktin szintet.Mikor én voltam dokinál, h nem jön a kistesó akkor az uh után mondta h minden oké. Így próbálkoztunk 3 évig sikertelenül. Aztán már én eröltettem h csináltasson nálam egy hormonsort. Kiderült, h enyhén emelkedett a prolaktinom, kaptam rá gyógyszert és az első hónapban jött is a tesó. Kihagyhattam volna 3 év frusztráló sikertelen próbálkozást.
2018. jan. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!