Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek hogyan zajlott az első...

Nektek hogyan zajlott az első nőgyógyászati vizsgálat, amikor megállapítják a terhességet?

Figyelt kérdés
Leöltöztetek alulról? Mit mondtatok mi a "panasz"? Sztkban vagy magánrendelésen történt az első vizsgálat? Mennyi pénzt adtatok? Ultrahang, vérvétel, stb. ? Mikor mentetek először, hány hetesen?
2014. febr. 28. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
8. héten, magánrendelésen, 7 ezer volt. Mondtam,h valószínűleg babát várok, mert a teszt pozitív lett. (Már a telóban mondtam,h ezért megyek.) Természetesen le kellett vetkőzni, ekkor még hüvelyi UH volt. Ezután a védőnőnél kellett jelentkezni, a továbbiak menetéről részletesen Ő tájékoztat. A doki pedig adta a szükséges beutalókat.
2014. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A dokim már terhesség előtt is a dokim volt! Amikor pozitív lett a teszt felhívtam, és kb. két héttel utána adott időpontot. A férjemmel mentünk, ő is bejött, de nyilván tudta a doki,hogy miről van szó!

Hüvelyi uh-ot csinált és megtalálta a petezsákot! Gratulált! :) Utána kb. szintén két múlva mentünk,akkor már volt szívhang is. Utána havi egyszer! Minden alkalom 7 ezer forint volt! Sztk-ba sosem mentem!

2014. febr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sztk-ba mentem. Mondtam a dokinak, h nem jött meg és csináltam tesztet, pozitív lett.

Akkor le kellett vetni a nacit, bugyit. Megvizsgált betapintással , meg hüvelyi UH-t csinált, h jó helyen van-e a baba, meg mennyi idős a terhesség. Akkor volt 5 hetes.

Meg amikor a vizsgálat után felültem, megvizsgálta a cicimet is, ahhoz csak a pulcsimat kellett felhúzni.

Ennyi volt. 9 hetesen hívott vissza, akkor küldött terhesrendelésre és ott kaptam meg a beutalót vérvételre, meg a 12 hetes UH-ra, fogorvoshoz és a háziorvoshoz.

2014. febr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
magándoki, 6. héten voltam nála. Mondtam, hogy a teszt pozitív és ezért jöttem. Hasi ultrahang volt, szóval csak a felsőt kellett felhúzni. 8. hétre rendelt vissza, azt hiszem 5e Ft-ot kért
2014. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elmentem magánrendelésre, mivel korábban azt mondta, hogy Utrogestant szednem kell terhesség esetén. Kaptam beutalót uh-ra, ami rá 2 hét múlva volt, emlékszem, egy örökkévalóságnak tűnt. :)

Ultrahangon (sztk-s) 2 percen belül megállapították a terhességet. Visszamentem a dokimhoz, aki kézzel is megvizsgált, ellenőrizte a méhszájat, kitapogatta a méhemet.

2014. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

SZTK rendelés, a szitu a köv. képpen zajlott:

- Mi a panasza?

- Van 2 pozitív terhességi tesztem, késik a havim.

-Utolsó menstruáció?

- ....

- Akkor vetkőzzön le, megnézzük.


megnézett, 8 hetes voltam ekkor, de kézzel nem tudott semmit kitapintani, úgyhogy elküldött UH-ra, ahol a szonográfus tette fel a kérdést, hogy:

- Első terhesség?

- Ezek szerint igen.


SZTK-ba visszahívtak, hogy vigyem az UH-s papírt.

odaadtam, doki:

- És megtartja?

- Igen, természetesen.

És megadták a védőnő elérhetőségét, akihez tartoztam. Ennyi. Futószalag-rendszer. Szóval azóta sem nagyon voltam SZTK-ban, 1 alkalmat kivéve.

2014. febr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bejelentkeztem a dokimhoz, mondtam neki, hogy van egy pozitív tesztem :) Megvizsgált, ahogy máskor is szokott (hüvelyen keresztül), kitapintotta a terhességet. Ez 6 hetesen volt, következő hétre hívott uh-ra.
2014. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szt rendelésen voltam és mikor meg említettem a dokinak hogy késik és van egy + tesztem egyből át küldött Uh-ra ott egyből hasi illetve hüvelyi Uh megalapítottak a terhességet 7hetes voltam akkor és már volt szívhang is :) kaptam egy igazolást amivel fel kellet keresnem a védőnőt.
2014. febr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!