Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt már valaki úgy hogy...

Volt már valaki úgy hogy emetophobias (hányás fóbia) és emiatt nem mer bele vágni a babaprojektbe?

Figyelt kérdés

Szörnyen érzem magam. Reggel csinálom a tesztet , egyik pillanatban érzem hogy terhes vagyok, másikban meg már nem . Nagyon szeretném és csalódott leszek ha nem pozi lesz, de ennek ellenére iszonyúan felek. Felek mennyit fogok hányni, felek attól hogy ugyanolyan érzés lesz mint mikor az ember elkapja a Calici vírust .:(

Érdekelne mettől meddig tart ez az időszak?

Van e esetleg olyan gyogyszer daedalon amit lehet terhesség alatt szedni ?

Minden választ megköszönném


2018. jan. 26. 00:43
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem mindenki hány terhesség alatt, a környezetemben sokan nem hánytak egy percet sem. Amúgy normális ha az első trimeszterben hány valaki, utána már nem annyira. Én 6 hónapig hánytam napi 10-szer, de ez nem normális, nem általános dolog, de kibírtuk mindketten, persze nagyon nem volt kellemes időszak. Nagyarországon az első trimeszterben nem adnak rá semmit, csak b6-ot, utána cerucalt és savlekötöt kaptam. Amúgy ezt a fóbiát tényleg nem értem, ha hánysz, akkor hánysz, ez van, nem tudsz tenni ellene.
2018. jan. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy hányni fogsz! Lehet csak émelyegni vagy azt sem.

Én ha a doki meg a teszt nem mutatná el sem hinném, hogy terhes vagyok. Mikor meg kellett volna jöjjön kicsit szurkálódott alul, de ennyi. Max egy picit fáradtabb vagyok, de az sem durva változás.

Szóval előre ne aggódj ilyesmin.

2018. jan. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a tobbiek irjak, egyaltalan nem biztos, hogy hanyos leszel. Nekem vetelesek miatt sajnos sok terhessegem volt, tobb kihordott is, de konkretan egyiknel sem igazan hanytam.

Volt, amikor konkretan meg nem is emelyegtem (pedig abbol baba is lett), max ugy voltam rosszul, hogy elszedultem, elgyengultem bizonyos szituaciokban. (Tipukus ilyen volt pl hipermarketekben sorban allas kozben, hogy a termeszetes feny hianya, vagy a levegotlenseg okozta nem tudom, de kb az osszes terhessegemnel kerultem a hosszu sorban allast ilyen helyen, mert par perc utan kidoltem. Ugyanez volt levegotlen buszon, metron).


Olyan terhessegem is volt, amikor a nap nagy reszeben emelyegtem es ejszaka is arra keltem. Nekem ez rosszabb volt, sokszor kivantam, hogy inkabb hanynek egyet, hatha utana megkonnyebbulok, de nem sikerult, csak hanyingerem volt, kajaundorom es oklendezes.

Mondjuk ha te konkretan a hanyastol felsz, akkor talan meg ezt is jobban tudnad toleralni.


Mindesetre van ra esely, hogy meguszod, elore nem lehet tudni. De a gyakorlatban ez nem ugy mukodik, mint a folmekben, ahol az osszes noi szereplo hanyassal fedezi fel a terhesseget.

2018. jan. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Emetofóbiás vagyok én is, szerencsére még csak hányingerem sem volt terhesen. Picit féltem az elején tőle, de nem tántorított el, jobban vágytam a babára. Most 2 hónapos, a bukással nincs bajom, de attól, ha már rendesen eszik és hányni fog, nagyon félek. 😕
2018. jan. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem olvastam el a válaszokat, de úgy gondolom, emiatt óriási hiba lenne nem bevallalni egy babát, most járok a 15. Hétben, eddig az elején csak pár napot emelyegtem, az is annyiból állt, hogy folyamatosan ennem kellett, szóval nem is az az igazi émelygés volt, egyszer sem hánytam. Köszönöm szépen, remekül vagyok én is és a babám is 🙂 nyugodj meg, előre ne aggódj olyanon, ami lehet be sem következik.
2018. jan. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szépen nektek!!!

Remelem hogy én sem fogok.

Hétfőn csinálom s tesztet , de van egy megérzésem hogy az vagyok.

Szurkal amúgy nekem is a hasam már 4 napja de nem jött meg .

:)

Furcsa az volt h rosszul lettem a hajfestek szagatol . Amikor sose voltam .:D

2018. jan. 26. 09:34
 7/9 anonim ***** válasza:
4x voltam terhes, egyszer sem hánytam. Nekem is van egy nagyon enyhe fóbiám.
2018. jan. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kikkina88 ***** válasza:
100%
Tolem nagyobb emetofobias nincs.2 terhessegem volt 1x hanytam.rettegtem tole.megnyugtatas kepp ha sajat gyereked fog hanyni az anyai osztonod erosebb lesz mint a fobiad 😊tapasztalat.😊viszont esetemben maset meg mindig nem birom elviselni sot ugyanugy rettegek attol h en is neh hanyjak.😊
2018. jan. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Huh remelem Enis azok köze tartozok akik nem hanynank.:/ dehát ezt nem tudni
2018. jan. 26. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!