Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka a főképp reggel és...

Mi az oka a főképp reggel és délelőtt előforduló rosszulléteknek, szorongásoknak? Többi lent!

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok... Másfél hónapja estem át egy pectus ectavatum műtéten (mellkas műtét). Miután felépültem és elkezdődött az iskola reggeli rosszullétek jöttek elő, illetve majdnem egész napos szorongások... Mára már nagyon súlyos lett a helyzet. Elmentem orvoshoz, hogy szociális fóbiát diagnosztizáltak nálam, illetve emetofóbiát. Kaptam gyógyszereket (frontint, rexetint), de csak egy minimálisan lett jobb a helyzet...

Ez az egész kb. 3 hete kezdett el súlyos lenni, amikor éjszaka felriadtam, elkezdtem remegni, a szívem nagyon hevesen vert és izzadtam. Akkor vettem be egy altató illetve nyugtató gyógyszert, attól sikerült visszaaludni, de azóta szinte minden reggelem rémálom... Minden reggel remegek, parázok és a torkomban gombócérzet jön létre, szinte nyelni és enni se tudok, sőt nem is merek az emetofóbia (hányástól való félelem) miatt... Ilyenkor reggel miután beveszem a gyógyszereket, kicsit jobb, de kb. iskolában az első 2 óra még mindig rémálom... Nem bírok figyelni, se koncentrálni, csak menekülni próbálok a közösségből... Félek, hogy ha eszek, azonnal kihányom és mások ezt látják..

Pedig alapból nem voltam soha ilyen ember.. Sőt még nyáron se.. Mindig szerettem a társaságot és szerettem ismerkedni és emberek közt lenni...

Az emetofóbiám már akkor is megvolt, de nem volt ennyire súlyos.

Ma reggel már olyan súlyos volt a helyzet, hogy nem bírtam iskolába menni.. Még az ébresztőm előtt keltem fel, remegve..

Van mikor napközben és este is rám jön ez az egész szorongás, vagy nem is tudom minek nevezzem már...

Eddig egyszer voltam pszichológusnál, de sokat nem beszéltünk erről, inkább gyógyszert írt fel. Jövőhéten megyek vissza ismét.

Csak jó lenne tudni, hogy mégis mi miatt van ez az egész.. Miért van az, hogy szinte nem tudom reggel élni az életem és egész nap enni sem tudok...

Sokan mondják, hogy agyban kell eldöntenem, de próbáltam és nem megy.. Hiába gondolok másra, hiába alszok, vagy veszek be nyugtatót.. Egyszerűen a szívem kiugrik a helyéről, remegek és nem bírok enni.. Lassan már itthon a szobámban sem érzem magam jól és biztonságban.. Napról napra csak súlyosabb és nehezebb minden és kilátástalanabbnak látok mindent..

Mit kezdjek magammal és, hogy tudnám kezelni ezt az egészet? Vagy egyáltalán mi van velem?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2015. okt. 2. 07:50
 1/5 mirmingi a hangya ***** válasza:
Én elmennék vissza ahhoz az orvoshoz aki műtött vagy hasonló szakirnyú dokiohoz, közölni vele, hogy azóta ez van mondja meg mi ez, mert így nem lehet normálisan élni.
2015. okt. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a Rexetin neked nem a legmegfelelőbb antidepresszáns. Nekem sem vált be. Mindenképp beszélj az orvossal, lehet, hogy váltani fog más gyógyszerre, de arra szinte mindegyiknél számíthatsz, hogy az első hetekben fokozódhat a szorongás. Tudom milyen ez, sokszor átéltem. Hetek kellettek a gyógyszerek mellett is, hogy lassan enyhüljön a reggeli és esti szorongás.
2015. okt. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 hónap után kezd rendesen hatni az antidepresszáns, ha megfelelő (és az adagja is). Az első 2 hét nagyon nehéz tud lenni, még úgyis, ha az ember otthon van, nemhogy iskolában. Mekkora adagban szeded?
2015. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem jó a Rexetin neked. Szerintem ez az oka. Nekem is írtak fel SSRI szert amikor pár éve voltak ilyen gondjaim, és én sem bírtam. Egyre csak emelték volna az adagot. Egyre fogytam, és remegtem és egyre rosszabbul lettem. Akkor egy privát idegorvos mondta, hogy szép lassan építsem le az antidepresszánst. Attól kezdve jobban lettem és csak nyugtatót szedtem. Az antidepresszáns egy pörgetőszer, tehát nem nyugtat meg. Lehet nem erre van szükséged.
2015. okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most fogom elkezdeni szedni a teljes tablettát, eddig csak felet szedtem...

Akkor lehet várni kell a hatására pár hetet?


Az a baj, hogy mostmár nemcsak reggeliek ezek a rosszullétek.. Napról napra egyre több és lassan egész naposak...

2015. okt. 2. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!