Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az lehetséges, hogy ha valaki...

Az lehetséges, hogy ha valaki teherbe esett akkor egy vagy néhány hónapig még menstruál?

Figyelt kérdés
Mert hallottam már ilyet, de ezt nem nagyon tudom elképzelni hogy lehet. Esetleg ara gondoltam hogy akkor nem 1 hanem 2 petesejt indult útnak, az egyik megtermékenyült, a másik meg ki jött a szokásos vérzessel. Vagy ez az elképzelés nem lehetséges?
2018. jan. 26. 05:58
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Van ilyen.Nehez elképzelni de van.Terhességi mensesnek hívják.A családunkban is volt ilyen kismama.Végig megjött neki,csak kevesebb és 3 napig tartó volt.
2018. jan. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Első valaszolo vagyok de olyan is van amit irsz hogy egyszer még megjön mikor mar terhesség áll fent.Azt mondják azert van mert a szervezet emlékszik erre a folyamatba és későn kapja meg az infót hogy más állapot van.így jelentkezik a vérzés olyan mint a megvonásos.Esetleg kevesebb jön rövidebb ideig tart. Ez altalában extra peteérésnél vagy késői peteérésnél fordul elő.
2018. jan. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Amit irsz (a ket petesejt szabadul ki kulonbozo idoben), az azert nem lehetseges, mert ha mar egy petesejt kiszabadul, akkor a test olyan hormonokat termel, ami mellett nem lehet meg egy ovulacio. Ha tobb petesejt erik be, az egy idopontban tortenik.

Menstruacio nem lehet terhesseg alatt, mert a mensinek az a lenyege, hogy a progeszteronszint leesik, ami utan levalik a mehnyalkahartya es ez tavozik a menstruacios ver kisereteben. Tulajdonkeppen a levalt mehnayalka helyen a meh fala verzik. Ha leesne a progiszint annyira, hogy ez mensit eredmenyezzen, akkor ott semilyen terhesseg nem maradna meg, mert a terhesseg alapfeltetele a megfeleloen magas progeszteronszint.

Nem tudom, hogy ertheto-e.


Terhesseg alatt elofordulhat verzes tobb okbol, de ez nem menstruacio, hanem mas okokozza. Lehet pl elpattant er a mehszaj kornyekent, vagy csak siman huvelyben, ingadozo progeszteron szint miatti verzes, vagy megserult a mehnyalkahartya egy ponton es az verzik (pl amikor a mehlepeny “agyazodik be”, akkor viszonylag gyakori kisebb verzes), vagy epp a mehszajon van a mehlepeny es az szinten verezgethet idonkent akar az egesz terhesseg alatt. Olyan is van, hogy kisebb verzessel haematoma alakul ki, amitol lehet verzes egyszer akkor, amikor tortenik a dolog es kesobb, ha nem felszivodik, hanem megreped es kiurul.


A lenyeg, hogy ilyen-olyan dolgok okozhatnak egyszeri-tobbszori verzest a terhesseg alatt.

El tudom kepzelni, hogyha valaki nem tervezi a babat es nem figyeli a ciklusat, vagy rendszertelen a ciklusa alapban (nem tudja, hogy napra pontosan mikor kellene megjonnie, nem figyeli az erosseget es hogy mennyi ideig tart, esetleg alapban valtozo erossegu-hosszusagu a mensije), akkor terhesseg alatti ilyen-olyan verzesre hiheti, hogy mensizget.

De egy olyan no, akinek szabalyos a ciklusa, kb ugyanolyan intenzitasu/hosszusagu mindig a menstruacios verzese, az biztosan eszreveszi, hogy ezek a verzesek nem oontosan idore jonnek es elternek a szokasostol. Foleg, ha tervezi a gyereket es szamolja a napokat.

2018. jan. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Nálam is volt hasonló.

Terveztük a babát.


Egyik hónapban késett picit (1-2 napot), teszt negatív, görcsölgettem is. Aztán egyik nap volt egy kis pecsételő vérzés, gondoltam, ennek a hónapnak is annyi, majd legközelebb. Másnap is volt pici vérzés, barnázás, aztán semmi.

Ha nem lettünk volna rajta az ügyön, lehet, hogy el is könyvelem, hogy megjött, és a teszt is negatív volt.

Viszont el tudtam volna aludni állva, fájt a mellem, stb. Négy nappal később halvány pozitív lett a teszt.

Valószínűleg csak beágyazódásos vérzés volt, késői peteérés után. Progeszteronpótlást kaptam, hogy megmaradjon a pici. (Sajnos már volt missed abom is.)

Ha csak véletlenül csúszik be, valószínűleg hittem volna a tesztnek és nem foglalkozok vele, hogy rövid volt a menstruáció.

2018. jan. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
3-as jól írta, igazi menzesz nincs, hiszen az a méhnyálkahártya leválását és ezzel vetélést jelentene, de más, általában kisebb vérzés előfordulhat. Egyébként létezik olyan nagyon ritkán, hogy nem egyszerre fogannak ikrek, mert egy ciklusban két pete érik meg különböző időpontban, ez az ún. szuperfetáció.
2018. jan. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
en meg 4 honapon at menstrualtam, alig tert el/volt kevesebb a rendestol. ma pedig makk egeszseges 8eves a fiam! :)
2018. jan. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2018. jan. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!