Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek rövidebb a ciklusa...

Akinek rövidebb a ciklusa annak hamarabb lesz pozitív a tesztje is?

Figyelt kérdés

Pl nekem 24-25 naposak a ciklusaim, és 11. nap körül szokott lenni pé-m. Akkor jó eséllyel 24-25. napon már pozitív a tesztem, nem?

Viszont akinek mondjuk 30-32 napos ciklusai vannak, annak még ilyen korán biztos, hogy nem lenne pozi?


2018. márc. 6. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:

igen. itt az a lényeg hogy az ovulációt követő 5-12. napon történik a beágyazódás. Ha neked 9. napon van az ovud másoknak meg 12 napon akkor nyilván a beágyazódás is hamarabb van nálad.

A HCG nevű hormon a beágyazódást követő nagyjából 2. nap éri el azt a szintet hogy a teszt ki tudja mutatni tehát míg másoknál ez kb az együttlét utáni 14. nap nálad meg teszem azt a 10. nap..a fontos az, hogy mikor ovuláltál.

2018. márc. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, jól gondolod..

Nekem így lett a 25. Napon pozitív.. A baba is mindig 3 nappal nagyobb, mint mensi szerint

2018. márc. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindig a saját ciklus hosszát és a saját ovu idejét kell figyelembe venni, nem egy átlagosat. Neked sem pozitív úgymond hamarabb a teszted, ha 10.napon volt ovud és a 21-en pozit tesztelsz, az ugyan úgy a 11.dpo neked is, mint ahogy pl nekem csak 19.napon volt ovum és a 11 dpon ugyancsak szép pozi lett a tesztem! Tehát az ovuhoz kell nézni!
2018. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor csak a dpo számít, a ciklusnap nem?
2018. márc. 6. 17:14
 5/8 anonim ***** válasza:

lényegében igen, hiszen vagy hogy valakinek spontán peteérése van a ciklusa 3. napján....az már simán tesztelhet pozitívat ciklus közepén is...

nagyjából a megtermékenyülést követő 12-13. már lehet pozi

2018. márc. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen... A peteéréstől eltelt idő számít..

( persze vannak kivételes esetek, amikor rendkívüli peteérés van..de ez ugye azért annyira nem gyakori, ahogy itt az oldalon látszik)

2018. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már minden világos!! :)
2018. márc. 6. 17:27
 8/8 anonim ***** válasza:
25 napos nagyon pontos ciklusom van, azonnal gyanús lett hogy késik.26.napon hajnalban már egy halvány pozi teszt volt a kezemben. Szóval igen, ha rövid is a ciklus csak arra figyelj,hogy neked mikor van késés.Mások ciklusa nem mérvadó. :)
2018. márc. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!