Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az a minimum jövedelem...

Mi az a minimum jövedelem amire gyereket vállaltatok/vállalnátok? Mi az alsó határ?

Figyelt kérdés

Elnézést ez egy picit valóban pénztárcában turkáló kérdés.

Kíváncsi lennék mi a minimum amire lehet vállalni gyereket (szerintetek).


2018. márc. 18. 14:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Sok mindentől függ. Pl saját lakás, megtakarítás, vagy albérlet, esetleg hitel is van.


Nálunk saját lakás van, kb 1 milliós megtakarítás volt a fiunk születésénél, és azt mondtam hogy ha kettőnk össz bevétele olyan 300 ezer, arra már jöhet a baba. Szerencsére jóval többet kerestünk, de nekünk ez volt az alsó határ, meg legalább 2-300 ezres megtakarítás. Hitel esetén több fizetés és megtakarítás lett volna.

2018. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%
Saját lakás, biztos munkahely, 300 ezer/fő.
2018. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

300ezer/fő??? 😂😂😂

Szeretem mikor valaki játssza a pics.ját névtelenül.

Nekünk két gyerek van,össz bevétel 420ezer.

40ezres hitelünk van. Van megtakarítás és köszönjük szépen, nagyon jól megélünk.

Van ház, kocsi.

2018. márc. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

400 ezer/2 fo. Nincs sajat lakas, a szuleimmel elunk (36 es 34 evesek vagyunk-johetnek a kovek). 😀

Egy 3 es fel evesunk van, szeretnenk masodikat, valoszinukeg ot is ide fogom szulni. Nekunk jo itt, igy.

2018. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem tervezett baba volt, én a terhesség miatt el is veszítettem a munkámat (én 110et kerestem kb akkor, a párom 170 körül)

A páromnak volt 1mft félretett pénze, nekem kb 300eft (nem éltünk együtt mikor teherbe estem)

Teljesen jól elvoltunk így

2018. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Csak a mi pèldánkat tudom irni: saját lakás amiben elfér egy gyerekszoba a miènken kívül, nekem majdnem annyi csed mint a fizum ès maximum gyed járt. Fèlretett pènzünk nem volt, de a havi bevètelünk volt annyi amennyiből kènyelmesen megvettünk mindent a terhesség alatt a babának.
2018. márc. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Mi összesen a férjemmel 700 ezer felett kerestünk, mielőtt jött a baba. A férjem multinál programozó, én egy kisebb cégnél, de nekem két munkahelyem van. Van saját lakásunk és autónk, illetve megtakarításunk is.


Nekünk annyival könnyebb volt, hogy örökség miatt volt kis anyagi támogatásunk, és a szülők is segítettek.

2018. márc. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Hihetetlen számomra, hogy itt szinte mindenki fél milla felett keres.

Nem is értem akkor miért sírnak az emberek. Van pénz! Akkor mi a probléma az ország vezetésével, ha mindenkinek ilyen jól megy?

Vagy ez a gyakori egy elit klub?

Senki nem keres minimálbért? Nincs olyan család, ahol 2*120ezer a fizetés?

Azért egy 70-80ezer/fő jövedelemből már kényelmesen meg lehet élni.

2018. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Én azt néztem, mennyi marad a kötelezők kifizetése után. Amikor a lányunkat vállaltuk, ez kb. 200 ezer volt, ennyi maradt miután befizettünk minden számlát, rezsit. Hitel nem volt, akkor még autó sem. 300 alatt volt egyébként az összbevételünk, csak kevés volt a kiadásunk. Tök jól elvoltunk, nem volt nehéz kijönni, simán meg is vettünk mindent.


Most nyáron lesz 3 éves a lányunk, dolgozunk a kistesón. Mostanra a kettőnk bevétele 400-500 ezer között van, van lakástakarék, azon felül havi 100 ezer megy megtakarításba. Nagyjából 250-300 marad, miután mindent kifizettünk, félretettünk stb. Ebből már elég kényelmesen el lehet lenni, jóval többet költünk szerintem a feltétlenül szükségesnél.

2018. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

#8 Ezen én is mindig elcsodálkozom. Gondolom az van a háttérben, hogy van pár tucat törzskommentelő, akiknek egy része tényleg így keres, meg pár szépítő, aki felfelé kerekít, és mindenhová odakommentelnek, így jön ki a Gyik statisztika.


Ahogy mindig ámulok azon is, hogy az itteni 20-22 évesek egy jó részének már komoly egzisztenciája és saját lakása van, szülői segítség nélkül...

2018. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!