Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az a minimum jövedelem...

Mi az a minimum jövedelem amire gyereket vállaltatok/vállalnátok? Mi az alsó határ?

Figyelt kérdés

Elnézést ez egy picit valóban pénztárcában turkáló kérdés.

Kíváncsi lennék mi a minimum amire lehet vállalni gyereket (szerintetek).


2018. márc. 18. 14:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%
Én 120 ezret keresek a párom dettó. A kiadás hitellel mindennel havi 80ezer. Tehát maarad 160. Ház van, kocsi nincs. De nem egy autótól lesz boldog egy gyerek. Mi így vágtunk bele.
2018. márc. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
47%
9-es vagyok: mi együtt keresünk ennyit. Fejenként nem kirívó, átlagosan 200-250 közt keres a férjem is és én is, de ugye az összeadva 400-500 között van. Nálunk így jön össze, de ahogy írtam, volt ez kb a fele is.
2018. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
67%

Lehet hogy gaz,de en sosem neztem a penzt ilyen szinten gyerekvallalas miatt.

Mindig is szerettem volna gyereket,3at osszesen.Ugy voltam vele,hogy barmi van nekem lesz gyerekem,ha minimalra akkor minimalra.minket is felnevelt anyam,igaz sokat nelkuloztunk,de itt vagyunk :)

Aztan ugy hozta az elet,hogy olyan ferjem lett,akinek a szulei nagyon tamogatoak,hala istennek van is mibol.Pont azert tamogatnak minket,mert anyosom is nagyon szegeny volt,es nem tudott kicsikent sem megadni dolgokat a gyerekeknek.

Mi most az o g"arzonjukba" lakunk(nekik van egy nagy csaladi) csak rezsit kell fizetnunk,bar ilyenkor az havi szinten 50 ropi :(

Meg a sajat kiadasaink.

Ferjem 200 korul keres

Nekem most a gyed+csp 130 korul van.

Epitekezes elottunk,a torleszto kb havi 50 lesz

De nem ezekre nezek,igenis lesz meg 2 gyerekem ha Isten is ugy akarja :)

2018. márc. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%
Nyilvan vannak csaladok akik 500 e felett keresnek,akik ide irtak most. Akik "2x120" ezret keresnek,azok nem fognak ide irni,pontosan azert mert tudjak hogy le lesznek szólva mint az állat!!
2018. márc. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
85%

Mi albérletben élünk, havi össz. bevételünk max. 200 ezer ft. Ebből élünk 4-en (2 felnőtt, 2 gyerek).

Nem épp ideális, de szerencsére anyukám néha segít, ad főtt ételt, fizeti a gyerekek ovis csoportpénzét. Kis összeg, de így legalább van mit ennünk, a számlák, albérlet mindig rendezve van.

De ez a nagyon alsó határ, a 2. baba nem volt tervezve, így nagyon szűkösen élünk, utazgatni, szórakozni (étterem, állatkert stb.) soha nem tudunk menni, konkrétan a 10 év házasságunk alatt egyszer nem utaztunk sehová és ez azért nagyon fáj.

Mindketten tisztességgel dolgozunk, én csak részmunkaidőben, feketén a 2 gyerek miatt és így sajnos nem haladunk.

Ami ideális lenne számomra, ha legalább 100 ezerrel több bevételünk lenne havonta,vagyis havi 300 ezer.

Ebből már futná néha szórakozásra is, vagy apróbb ajándékokra a gyerekeknek.

2018. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

#8, nem keres mindenki fél milla felett, csak akinek kevesebb van az nem írja le jó szívvel, akinek van az meg büszke rá. Meg olvastam én már itt olyan bunkó hsz-t hogy aki csak 120-at keres az minek szül. Így meg miért írja le a kis keresetű ember az anyagi helyzetét, teljesen megértem.

Azon kívül, nem csak a bevétel számít hanem hogy abból mennyi a kiadás. Van aki szerényen keres, de pl örökölt egy kertes házat, termeszt zöldséget gyümölcsöt, mondjuk nincs autója. Másik pár meg keres 500-600 között de hitelre vettek lakást/házat drága környéken (megyében), 2 autót kell fenntartani mert máshogy nehezen kivitelezhetőek a mindennapok, nagyvárosban pl sokszor teltházas a bölcsi, fizetik a drága csanát, vagy szittert....a fizetés önmagában még nem jelent semmit.

2018. márc. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!