Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tehetnek hogy biztosan...

Mit tehetnek hogy biztosan megmaradjon a baba?

Figyelt kérdés

3 hete volt egy vetelesem. A doki szerint 3 honap mulva lehet probalkozni de en inkabb megvarom vele az ev veget hogy biztosan helyre alljon lent minden.

Szoval egy fel evet szeretnek varni. Szerintetek erdemes mar 2 honap mulva vitamint szedni? Azt mondjak mar baba tervezes elott lehet szedni.Mi a velemenyetek??



2018. ápr. 6. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ártani nem ártasz vele! Bár én csak folsavat és D-vitamint szedek. Egyébként meg butaságnak tartom, hogy 3 hónapig nem próbálkoztok! Főleg, ha lelkileg készek vagytok egy új magzat fogadására!
2018. ápr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy biztosan megmaradjon?

Semmit.

A gyerekvállalással kapcsolatban soha semmi sem biztos. Mindent megtehetsz, ami rajtad múlik, az orvosod kivizsgálhat száz szempontból, kezelheti, ha valami problémát talál, te élhetsz egészségesen, kerülheted a magzatot (esetleg) károsító hatásokat, és ezen felül az imádság és a jó reménység marad. Amire minden okod megvan. Nagyon sok nő szül egészséges gyermeket vetélés után.

2018. ápr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Olyan nincs ami 100% biztosan véd a vetéléstől, hiszen akkor mindenki azt csinálná, és nem lenne vetélés :)


De amit tehetsz: tervezés előtt 3 hónappal már elkezded szedni a terhesvitamint (pl. Elevit Complex 1), folsavat (2x3mg), magnéziumot és C vitamint. Abbahagyod a dohányzást, alkoholfogyasztást, a kávézást napi 1re csökkented, és kerülöd az egészségtelen és cukros ételeket. Multivitamint a párodnak is érdemes szednie, illetve dohányzásról neki is le kell szoknia és alkoholt is minimálisra venni amíg próbálkoztok. Így elvileg a magzatnak megfelelő környezetet tudsz biztosítani, és erősebb lesz.


De mint mondtam, ha mindet betartod az sem biztosíték, csak nagyobb esély!


Ja, és ha a doki 3 hónapot mond, akkor nem kell várni év végéig, ha lelkileg úgy érzed készen vagy, akkor próbálkozhatsz 3 hónap elteltével már :)

2018. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hat egyenlore meg szeretnem feldolgozni ami tortent. Ezert gondoltam varnek vele legalabb meg. Addig pedig szednek vitamint,es tavol tartanam magam minden fele karos dologtol. Dohanyozni nem dohanyzok,alkoholt is csak akkor ittam ha osszejovetel volt de meg ezt is kihagynam komolyan. Nem fontos nekem alkoholt inni.
2018. ápr. 6. 20:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szedj valamilyen terhes vitamint esetleg mellé d vitamint és e vitamint.

Szerintem ha nincs komoly problémád akkor ennyi bőven elég lesz.

Sajnos statisztikailag a terhességek 25%a vetéléssel végződik. Nagyon kicsi viszont az esélyed egy újabb vetélésre ha egészséges vagy!

Viszont nem feltétlen kell várnotok év végéig. Hallgass a dokira ás ha ti is készen álltok lelkileg akkor kezdjetek neki!

2018. ápr. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!